Hángörien idiócc


Majordomus # 2024.02.22. 21:07

Na még hány hétig rugózunk ezen a lemondáson?

efi99 # 2024.02.22. 20:53

Ne félj, nem mondjuk el senkinek, hogy beleolvastál a Telexbe.
Na mindegy, szóval mit hazudott a Kúria?
Azt hazudták, hogy "A Kúria elnöke az említett lapszámban 3. sorszámú eseti döntés közzétételének körülményeire vonatkozóan soron kívüli vizsgálatot rendelt el”. De szerintem sajna nem hazudtak. Biztos ők is megkapták a fejmosást, hogy Bandikám vazze, figyeljetek mán oda, most miattatok van az egész cirkusz, ezentúl pártunkra és kormányunkra kényes ügyeket ne hozzatok már nyilvánosságra, nem kell ezeket a proliknak tudniuk.

Kovács_Béla_Sándor # 2024.02.22. 18:33

Inkább mondd el röviden, mit hazudtak.

efi99 # 2024.02.22. 17:18

Szóval nem győztük eleget titkolni a kegyelmet, erre az a lüke ügyvéd, hát nem kiolvasta az egyik Kúriai határozatból! Hát, majd teszünk róla, hogy ezentúl onnan se lehessen:
https://telex.hu/…elmi-botrany
(kbs, elolvashatod nyugodtan te is, nem lesz tőle semmi bajod)

Kovács_Béla_Sándor # 2024.02.22. 06:12

Az biztos. Merthogy nem jogosult vizsgálni egyiket sem.

Majordomus # 2024.02.21. 20:48

Az ÁSZ sohasem fog kifogást találni a Megafonnál. Meg a Ripostnál sem.

efi99 # 2024.02.21. 14:55

Azt hiszem nem igazán sikerült értelmezni a cikket. Ha egyáltalán elolvastad.

Kovács_Béla_Sándor # 2024.02.21. 06:17

Hogy ők csak idézik az ÁSZ elnökét. Egy parabola jut eszembe:

A pápa New Yorkba látogat. A reptéren rengeteg újságíró várja, az első kérdés, amit bekiabál az egyik, úgy hangzik:

  • Elmegy a kuplerájba? - mire a pápa:
  • Vannak New Yorkban kuplerájok?

Másnap az újság címlapján hatalmas betűkkel: "A PÁPA ELSŐ KÉRDÉSE A REPTÉREN: VANNAK NEW YORKBAN KUPLERÁJOK?"

Csak idézték.

Kovács_Béla_Sándor # 2024.02.21. 06:12

Nem maguk kreálnak ám híreket,
ROFL

Majordomus # 2024.02.20. 20:50

Esetleg Tv2 Ripost Kesma csoport

efi99 # 2024.02.20. 19:34

kbs, vazze, a Telex csak megírta, amit az ÁSZ elnöke mondott. Nem maguk kreálnak ám híreket, nem tudtad? (Egyedül az utolsó bekezdés a sajátjuk.) Az origo-ról mégsem tájékozódhatok, ott egyrészt meg sem írják, másrészt a sok csöcsös nős cikk között már meg se lehetne találni.

Kovács_Béla_Sándor # 2024.02.20. 18:27

Ja, Telex. Miért nem mindjárt a Kutyapárt közleménye?

efi99 # 2024.02.20. 18:10

"...megállapítható lenne a tiltott támogatás. De azon kívül, hogy az ÁSZ megkérdezi a résztvevőket, ennek kiderítésére nincs eszköze.
Windisch szerint a Fidesz és a CÖF-Megafon esetében is ez történt: megkeresték a pártot és a szervezeteket, és nyilatkozatot kértek, hogy volt-e szervezett együttműködés a kampány során. A válasz pedig az volt, hogy nem."
:)))))
Azta, ez aztán komoly vizsgálat lehetett!

Mint a Medve halállistája viccben
- Nem lehetne engem kihúzni?

  • Dehogynem.

https://telex.hu/…-megafon-cof

Majordomus # 2024.02.12. 20:54

Szerintem az ügyszám ismeretében simán megkapod az adatokat..

Én -igaz más ügyekben - régi Alkotmánybírósági és BH dolgokat kerestem. Sikerrel.
Próbáld ki a lakóhelyeden.

efi99 # 2024.02.12. 19:20

Micsoda felhasználóbarát! Ha én odaállítanék, hogy jó nagyot kívánok, jöttem a levéltárba, szeretném kiguberálni a kegyelmet kapottak névsorát, először röhögőgörcsöt kapnának, aztán hívnák a kidobóembert.
Itt te hisztizel egyedül, én szimplán kíváncsi vagyok. Ahogy még sok millióan, főleg ezek után. Még erről az egyről sem tudtuk meg a miértet sem. Gondolom az is érdekelne azért néhány embert.
Sajnos úgy látszik, hogy mégiscsak túlzottan titkos volt, mert még azok sem tudtak róla, akiknek kellett volna ahhoz, hogy leállítsák a folyamatot, mielőtt kiborul a bili. Ez van, amikor össze-vissza megy a hazudozás, aztán már nem tudják ki mit :)

Kovács_Béla_Sándor # 2024.02.12. 09:32

Mindegyik az első fokon eljárt bíróság irattárában van. (Esetleg a levéltárban.)

Fejezd már be a hisztizést.

efi99 # 2024.02.12. 09:13

kbs
"Nem titkos."
Akkor kérem az elérhetőséget, ahol a rendszerváltás óta pozitívan elbírált 1680 db kegyelmi ügy érintettjeinek neve mind megtekinthető.

efi99 # 2024.02.11. 21:56

Dehogynem lesz.
Amúgy úgy hírlik Balog duruzsolta a fülébe, hogy írja alá.

drbjozsef # 2024.02.11. 06:50

És örüljetek: borítékolom, hogy legalább tíz évig senkinek nem lesz elnöki kegyelem.
Én nem örülök, de a fogadást állom. :)
(igaz, egy üveg borral már tartozom, bár nem emlékszem, miért, de vesztettem)

Kovács_Béla_Sándor # 2024.02.11. 06:48

És persze, hogy ez miért titkos?
Nem titkos.

Mondom, hogy semmit nem értesz - de hisztériázz tovább nyugodtan. És örüljetek: borítékolom, hogy legalább tíz évig senkinek nem lesz elnöki kegyelem.

efi99 # 2024.02.10. 21:09

Jaj mán.
Mindannyian tudjuk, hogy egy báb volt. Egy pártkatona, előtte párttag is ugye. És ez nem hiba kategória, ezt többen megrágták előtte, ő is, nem pillanatok alatt kellett dönteni.

Majordomus # 2024.02.10. 20:48

Nem értünk egyet.
Az ellenzék kihasználta hogy végre fogást talált a jobboldalon:mert eddig -sajnos - labdába sem rúgtak.

Túl lett hörögve a kérdés.

Rólam az ellenségeim sem állitják hogy kormánypárti vagyok.de ez most túl lett lihegve.

Végre van egy értelmes több nyelven beszélő elnökünk a sótlan figurákbután egy dekorativ nő. Mindenhol elismerték. Elkövetett egy hibát . És.?

Más nem hibázik? Nem volt indokolt a lemondása.

Vaga Judité talán igen,mert ö volt az előterjesztő.

efi99 # 2024.02.10. 19:40

Engem a lista érdekelne. Ki és miért kapott kegyelmet. És persze, hogy ez miért titkos? (Egyébként is mit ér a kegyelem, ha mások nem tudnak róla?) Egy hosszabb excelben elférne. A számokkal meg hiába dobálózol, azok lényegtelenek. A hangsúly itt is azon volt, hogy kit (pont egy pedofilsimogatót) és miért (mert valakinek a valakije volt alighanem.)

Kovács_Béla_Sándor # 2024.02.10. 18:27

Igen. Én elolvastam a másodfokú ítéletet (Székesfehérvári Törvényszék, 2.Bf.17/2020/45.)
és a felülvizsgálati eljárásban hozott döntést is. (BH.2024.03.) Az első fokú ítélet nem érhető el online, de a törvényszék ítélete elég részletesen ír róla. Személyesen ismerem az első fokon eljárt bírót és a másodfokú tanács tagjait is - konkrét, közvetlen tapasztalom van a hozzáértésükről és a hozzáállásukról.
Naponta több tucat ítéletet tesznek közzé. Neked az nem elég? Mennyit szeretnél? És minek?

Egyébként tényleg nem érted. Milyen mocsok? Milyen ügy? Egy bagatell bűncselekmény miatt kiszabott, kirívóan súlyos szabadságvesztés büntetés utolsó kilenc hónapjának végrehajtását 5 évre felfüggesztette a köztársasági elnök kegyelemből. És az öt éves foglalkozástól eltiltást lerövidítette 3,5 évre.

OFF
Dehogy derítette ki egy újságíró. :D Fülest kapott valakitől. Még azt is meg tudnám tippelni, kitől.
ON

efi99 # 2024.02.10. 18:13

kbs
Éppen eleget tudunk. De te ezek szerint többet. Pozitív javaslatot adtak? Akkor lehet követni Katalin példáját. Megmondta, hogy ez hiba volt. Méghozzá elég nagy, ha lemondásba torkollott.
Már az sincs rendben, hogy az ilyesmit titkolják, nem teszik közzé. Mi ez, saját homokozó? Nem mi tartjuk el őket? Akkor ismerni akarjuk a döntéseket is. Mi minden mocsok lehet még a háttérben? Ez most véletlenül kiderült, mert egy újságíró kiderítette. Normális dolog ez?