bolti lopás


DCBA # 2022.03.23. 14:17

drbjozsef
Remélem igaza lesz, és igy fog történni. Mindennap lesem a postást, már gyomoridegem van, ha látom jönni, hogy mikor hozza az idézést, /kb 2 hete történt /vagy ha rendőrt látok szintén. Már lassan 50el se merek menni autóval.Jól elintéztem magam.

DCBA # 2022.03.23. 12:15

drbjozsef
... de hogy hogy nem nyomoznak ilyen ügyekben? a boltnak mekkora procedura egy feljelentést megtenni, próbálok józan ésszel gondolkodni, de mindenféle kényszerképzeteim vannak már ezzel kapcsolatban. Megadtam az adataimat, akkor minden adott, hogy feljelentsen.

drbjozsef # 2022.03.23. 11:14

Ha nem volt még ilyen ügyed, akkor semmire. Mármint tárgyalásra, vagy idézésre. A rendőrség majd küld levelet.
Ne izgulj, még az erkölcsidbe se kerül bele, szinte bizonyosan pénzbírságot kapsz.
Lépj túl rajta, és emlékeztesd magad, hogy ne forduljon elő többet, mert akkor már lehet belőle súlyosabb ügy.

DCBA # 2022.03.23. 11:13

drbjozsef
folyamatosan ezen kattogok.... azt honnan tudhatom meg, hogy a bolt megtette e a feljelentést, a jegyzőkönyvet meg sem mutatták, nem is iratták alá.

DCBA # 2022.03.23. 09:36

drbjozsef
Tisztában vagyok vele, hogy nincs helye magyarázkodásnak. Mivel nem volt ilyen ügyem,azért kérdeztem, hogy mire számithatok,idézés stb. köszönöm.

drbjozsef # 2022.03.23. 09:14

... és hány ilyet olvastunk már itt. Nem is tudom, miért tettem. Van ez így.

Majordomus # 2022.03.23. 08:45

Nyugi. Felakasztani nem fognak.
A lényeget drb.. leírta.
Várj türelemmel.

DCBA # 2022.03.23. 07:44

drbjozsef
Elnézést, hogy össze vissza kérdezek, de teljesen be vagyok pánikolva, hogy mi lesz. A dm drogériáról van szó,ahol történt az eset. A boltosnő mondta, miután megkérdeztem, hogy mi a teendőm azután, h. igazoltam magam, hohy majd a rendőrök keresni fognak. Ezt nem tudom hogy értette, talán az idézésre. Az lehet, hogy kihallgatás nélkül küldik ki a birságot? De ha kihallgatás lesz akkor rabositanak is? Se éjjelem se nappalom az eset óta, tudom erre nincs semmi mentség, de értelmes magyarázatot se tudok rá adni miért tettem. nem vagyok rászorulva egyáltalán. borzasztó bűntudatom van, nagyon félek milyen eljárás lesz belőle.

DCBA # 2022.03.23. 06:54

köszönöm a válaszát. Még egy kérdés, hogy kihallgatásra nem küldenek idézést, a rendőrségről? Egyből bírságot küldenek? ahogy vissza olvasgattam ilyen dologban, beidézték az emberkéket kihallgatásra.

DCBA # 2022.03.23. 06:50

Milyen büntetésre lehet számítani,ha valaki ilyet csinál.Rendőrség,bíróság, fogalmam sincs hogy mi lesz.

drbjozsef # 2022.03.23. 06:47

DCBA,

Ez a szabálysértési értékhatár alatt van, ha ez volt az első eset, akkor pénzbírságot fogsz kapni a legvalószínűbben, ami igazodik az elkövetési értékhez, tehát néhány tízezer forint körül. Már ha tényleg feljelent a bolt. Majd kapsz egy rendőrségi előadótól egy levelet, hogy mennyit, meddig, hova fizesd be.

DCBA # 2022.03.23. 06:19

Milyen büntetésre lehet számítani,ha valaki ilyet csinál.Rendőrség,bíróság, fogalmam sincs hogy mi lesz.

Majordomus # 2022.03.22. 20:57

3 hónap alatt bonyolódik le az egész ügy.
Diszkréten kezelik. Ettől függetlenül kitudódik. A rendőrnek is van felesége...

DCBA # 2022.03.22. 18:06

Valamint még szeretném kérdezni, hogy a boltos megmutatta a kam. felvételt, megkérdezte igazolom magam, vagy hivjon rendőrt.. természetesen odaadtam az igazolványomat. Viszont én csak a kam. felvételt láttam a jegyzőkönyvet nem, nem is iratta velem alá. Utána kérdeztem, mi a teendőm ezután? az volt a válasz, a rendőrség keresni fog. Tehát a bolt elküldi a feljelntést.. mennyi idő mire küldik az idézést? kis városban élek szinte ismer mindenki mindenkit. A renndőrök mennyire kötelesek diszkréten kezelni az ilyen
eljárásokat. köszönöm válaszát

DCBA # 2022.03.22. 15:48

2022 év
Bolti lopás, parfüm kb 12-15 ezer ft. Kamera felvétel van, a bolt utólag tesz feljelentést. Rendőri intézkedés nem volt. Ilyen esetben mikor várható, hogy behivnak a rendőrségre, illetve ha mindent elmondok mire lehet számítani. Nem voltam még büntetve. köszönettel