bolti lopás


Majordomus # 2023.01.02. 21:23

Hasonló esetekre...

Vadsuhanc # 2023.01.02. 19:12

Nyilvántartásba vesznek a 21/2012. (IV. 13.) BM rendelet alapján, melyhez a jegyzőnek hozzáférése van.

Lukacs Evelin # 2023.01.02. 14:31

Köszönöm szépen mindenkinek a választ. De még azt szeretném megkérdezni hogy a boltban felvett jegyzőkönyv megy a jegyzőhöz akkor is ha ott helyben csekket kaptam a rendőrtől? ...amit már be is fizettem.

Majordomus # 2023.01.01. 00:06

Kockázatos a tett...

Slainte # 2022.12.31. 07:04

Nyilvánvaló, hogy amiatt, ahol tettenérték a kérdezőt, kapott 10 ezer forint bírságot, minden más a biztonsági őr és a rendőr írói munkásságának része". Magyarul ezzel lezárult ez az ügy, de ha újra lebukik, 2 évig van szabálysértési priusza (plusz érték-egybefoglalás, üzletszerűség azok feltételeinek megvalósulása esetén).

Majordomus # 2022.12.30. 22:30

Az már megtörtént.
Megpróbálta nem jött be. El ell felejteni a boltot.

Szomorú örökös # 2022.12.30. 17:39

Lukacs Evelin

Kb. két héttel ezelőtt rajtakaptak bolti lopáson amikor is nem huztam le két termék árát az onkiszolgalo kasszanal.....sajnos van egy középsúlyos értelmi fogyatékos kislányom akivel még a boltban is sok gondom van

Elég gáz, ha a fogyatékos kislányodat belevonod a történetbe és majdnem úgy jön ki, hogy veled ezért másképp bánjanak..
Inkább ne tedd. Ha megpróbáltál lopni és lebuktál, akkor így jártál! Vállald érte a felelősséget és fizesd ki a bírságot, amit kaptál. Ennyi!

drbjozsef # 2022.12.30. 15:06

Lukacs Evelin,

most mit akart rámbizonyítani a biztonsági őr és hogyha már azt mondja hogy engem többször látták akkor miért nem vontak ott felelősségre lehet hogy nem volt ellenem bizonyítható kamera felvétel vagy tényleg nem én voltam akkor a felvételeken . ?
Ezt mi nyilván nem tudhatjuk.

A kérdésem az hogy másképp jártak volna el a járőrök hogyha már az ő állításuk szerint én többször nem húztam volna le termékeket.
Ahogy mondták : ha már lett volna ilyen eseted (ahol el is kaptak), akkor igen. Az, hogy a biztonsági őr szerint volt már ilyen, de akkor nem állítottak meg, az nem számít. Hiszen egyáltalán nem bizonyítható. (a kamera felvételeket nem őrizhetik meg, csak rövid időre)

Mennyire lehet ezt bizonyítani utólag hogyha történt is volna ilyen?
Semennyire

Miert nem akkor vontak felelossegre?
Vagy nem igaz, vagy később vették észre, vagy nem tudjuk.

Lukacs Evelin # 2022.12.30. 14:21

Azt még elfelejtettem hogy mikor rendeztük a papírokat rákérdeztem a rendőrnél hogy van e bármilyen követelés velem kapcsolatban. Válaszuk :Nem! de ha elkapnak megint akkor az már büncselekmény lenne ugyhogy ne próbálozzak ismét. Természetesen nagyon megbántam és a bolt közelébe sem megyek. Kétszer megnézem h mit húzok le az önkiszolgálónál, vagy inkább a sima kasszát választom.

Lukacs Evelin # 2022.12.30. 14:16

Jó napot Kívánok! Kb. két héttel ezelőtt rajtakaptak bolti lopáson amikor is nem huztam le két termék árát az onkiszolgalo kasszanal . A biztonsági őr megkért hogy egy számla ellenőrzés miatt menjek vele majd bementünk egy helységbe és ott egy másik biztonsági őr foglalkozott velem aki elmondta hogy már többször láttak engem a boltban hogy bizonyos termékeket nem húzok le felvette a jegyzőkönyvet ,én beismertem akkor hogy nem húztam le azokat a bizonyos termékeket vállaltam hogy kifizetem és együtt megvárjuk a rendőrséget is. Jott két járőr akinek elkezte ecsetelni a biztonsági őr hogy én már többször voltam ott amikor is Bizonyos termékeket szintén nem húztam le mondtam neki hogy én erre nem emlékszem hogy volt ilyen de ha volt akkor maximum figyelmetlenségből adódhat sajnos van egy középsúlyos értelmi fogyatékos kislányom akivel még a boltban is sok gondom van a két járőr nagyon rendes volt aláírtam a papírt hogy beismertem h ket termeket nem huztam le és kaptam egy tízezer forintos pénzbírságot csekket amit már be is fizettem még aznap azt mondták hogy hogy irgumburgum most ez ennyi volt de ha még egyszer előfordul akkor az már nem szabálysértés lenne. Nekem az a fura hogy azt mondta hogy a kamera felvételeken nem én vagyok de valami nekem itt nagyon nem tiszta hogy most mit akart rámbizonyítani a biztonsági őr és hogyha már azt mondja hogy engem többször látták akkor miért nem vontak ott felelősségre lehet hogy nem volt ellenem bizonyítható kamera felvétel vagy tényleg nem én voltam akkor a felvételeken . ? A kérdésem az hogy másképp jártak volna el a járőrök hogyha már az ő állításuk szerint én többször nem húztam volna le termékeket . Mennyire lehet ezt bizonyítani utólag hogyha történt is volna ilyen? Miert nem akkor vontak felelossegre? Mert a rendor azt mondta h ez tobbet ne forduljon elo mert maskor komolyabb buntetes lesz! Szóval több bennem a kérdés, de egy biztos hogy az ominozus esetet kivéve nem követtem el semmi olyat!!!!

Era # 2022.04.13. 12:35

Ez megnyugtató. Köszönöm.

drbjozsef # 2022.04.13. 12:30

Era,

Ja, értem, félreértettelek.
Mivel a jegyzőkönyvet aláírtad, az adataid megvannak, akár fel is jelenthetnek. De tényleg nem valószínű.
Ha esetleg mégis - és a lopás értéke 50.000.- Ft alatt volt, és nem távolítottad el a lopásgátlót -, akkor ez szabálysértés, 10-20ezer forint pénzbírsággal, és az erkölcsid is tiszta marad.

Majordomus # 2022.04.13. 12:25

Nem valószinű!
Senki sem szereti a felesleges papirmunkát.

Era # 2022.04.13. 12:15

Nem vette el, el kellett hoznom. Nem hagyhattam ott. Azt mondta ha nem fizetem ki akkor hív rendőrt. Utólag nem jelenthetnek fel?

drbjozsef # 2022.04.13. 11:49

Nem lesz.
(Kifizettette a cuccot, ÉS még el is vette? Akkor biztos nem lesz folytatás...)

Era # 2022.04.13. 09:44

A kérdésem az hogy ha kifizettem a bolti lopás értékét, elismertem, az őr azt mondta hogy ez a boltban marad, nem hívott rendőrt csak kitiltottak miután aláírtam a jegyzőkönyvet, lesz-e folytatása a dolognak?

Majordomus # 2022.03.29. 07:46

3 hónap.
Pénzbírság.

DCBA # 2022.03.29. 07:35

T. drbjozsef
Tényleg utolsó kérdésem, és békén hagyom.
Ebben az esetben, hogy a parfümöt nem fizettették ki velem, de együttműködő voltam, milyen büntetés várható, illetve mennyi idő lehet, mire a rendőrség kiküldi az idézést. köszönöm szépen

DCBA # 2022.03.24. 16:26

Ezért is nem tudom mi várható, vaggy hogyan zajlik ebben az esetben.

wers # 2022.03.24. 09:48

Szóval már figyeltek.

DCBA # 2022.03.24. 09:40

drbjozsef
Amikor a boltosnő behivott az irodába épp vásároltam, miután kifizettem a dolgaimat, akkoor lépett oda, hogy menjek vele az irodába.akkor mutatta meg a kam
felvételt, hogy én vagyok e. ezután kérdezte, h. igazolom e magam. körülbelül 1 hónappal korábbi volt a felvétel.

DCBA # 2022.03.24. 09:30

igen

drbjozsef # 2022.03.24. 09:25

az ellopott parfümöt nem fizeettették ki velem

Miért, elhoztad? :oO

DCBA # 2022.03.24. 07:48

drbjozsef
még egy kérdés az hogy lehet, hogy az ellopott parfümöt nem fizeettették ki velem.,mikor utólag szembesitettek a felvétellel. ezért félek h. feljelentettek.

DCBA # 2022.03.23. 16:23

drbjozsef
akkor ez az általános eljárás, köszönöm szépen