Ez vajon zaklatás?


Majordomus # 2023.08.05. 20:31

30 apon belül lesz elmozdulás ne aggódj....

László88 # 2023.08.04. 21:22

Üdv, azt szeretném kérdezni egy lopás ill. kihasználás, fogva tartási ügy feljelentése Bp. ről vidékre mennyi idő míg lekerül? 15 napja semmi......

Majordomus # 2023.07.28. 20:41

Hát most már ideje lenne...

nanema # 2023.07.28. 11:31

nanemaaa: jó a neved! :-) Nézd... Én segítségért, tanácsért fordultam ide. Aki segített, annak szívemből köszönöm. Csak egy lehetőségre akartam felkészülni... Pontosan tudom, miről beszélsz, de az már nem jogi kérdés... És igazad van. A tanácsokat megfogadom - csak szeretnék egy kicsit megnyugodni.

nanema # 2023.07.28. 10:48

Dehogy hívogatom! Amióta, az egyértelmű sms-t megkaptam, eszemben sincs és nem is áll szándékomban.

Majordomus # 2023.07.27. 19:53

Szerintem megbánta az ügyet és visszafordítaná...

nanemaaa # 2023.07.27. 09:35

Ahhoz képest, hogy azzal kezdted az elején, hogy szakítottál a barátnőddel, nem kevés energiát fektetsz abba, hogy ne tudjon elfelejteni, mert állandóan hívogatod. E tekintetben közömbös, hogy megsértődtél azon, hogy bár nem kérted, de a telefonról is letiltott. (Ezek szerint okkal és jogosan.)
Jobb esetben agy szakítás úgy történik, hogy az egyik megy jobbra, a másik meg balra. Főként ha nincs olyan egyéb tényező, ami egy bizonyos mértékű kapcsolattartást indokolna, mint pl néhány gyerek, közös vállalkozás...stb.

nanema # 2023.07.27. 08:13

Köszönöm a segítséget!

Majordomus # 2023.07.26. 20:31

Szerintem ez már paranoia...
Tegyél rá pontot.

Slainte # 2023.07.26. 12:58

Jól. De innentől ne hívd, amíg ő nem keres. Végül is ennek nyitva hagyta a lehetőségét.

nanema # 2023.07.26. 11:29

drbjozsef, Slainte:
Nagyon szépen köszönöm a nyugtató szavakat - kicsit már szégyellem is magam. Igen, minden úgy történt ahogy írtam júli 11. - 18. közötti időszakra vonatkoztatva.(Hívtam, de nem beszéltünk, - tiltás- nem tudtam mi a szándéka.) De egy dolgot még szeretnék megosztani Veletek - slusszpoénként..
18. után - 3 nap szünet - 21.-én, péntek este volt még egy utolsó próbálkozásom. Hívtam és döbbenten tapasztaltam, hogy a telefon kicseng, aztán csend. Újra próbálkoztam, csengett egy darabig, aztán megint csend. Én annyira megijedtem, hogy többet nem próbálkoztam. (Gőzöm sincs, hogy mikor oldotta fel a tiltást. Ez lehetett 19., 20., vagy akár aznap 21.) Viszont úgy másfél óra múlva kaptam tőle egy sms-t amiben közölte, hogy jobb, ha nem beszélünk, hiszen "egyértelmű" voltam, amiikor én magam kértem, hogy tiltson a messengerről. Én erre csak annyit kérdeztem, hogy "soha"? Erre jött egy párszavas, de semmiképpen nem ellenséges válasz, amelynek lényege, hogy "egyelőre" (Ez szó szerint így van leírva) jobb ha nem beszélünk.
Én már erre sem válaszoltam, azóta nem hívom, a messenger meg amúgy sem üzemel kettőnk között. Úgy gondolom, ez már egyértelmű kérés a részéről... Ugyanakkor a 11.-18. közötti időszak miatt nincs mitől félnem. Jól gondolom?

Slainte # 2023.07.26. 07:50

nanema,

Csak a pontosság kedvéért, az 1978. évi IV. törvény már nem hatályos, de szó szerint ugyanazt tartalmazza a hatályos Btk. (2012. évi C. törvény) 222. § (1) bekezdése is.

A rendszeresség és a tartósság fogalma is tökéletesen kidolgozott a bírói gyakorlatban, elegendő áttanulmányozni az ezzel kapcsolatban közzétett döntéseket. Azt is jól írták korábban, hogy egyértelműen tudnod kell, hogy a sértett akarata ellenére akarod felvenni vele a kapcsolatot. Ha úgy történt minden, ahogy írtad, akkor tényleg kár ezen rugózni.

drbjozsef # 2023.07.26. 06:29

nanema,

De azt azért érted, mi a különbség aközött, hogy letiltott (tehát nem zörög a telefonja, észre sem vesz, akárhányszor hívtad), és aközött, hogy állandóan csörgeted meg smseket küldözgetsz, a külön, kifjezett kérése ellenére is (mert mondjuk nem ért hozzá, hogy tudna letiltani) az életbe való beleavatkozás szempontjából?
Na ezért nincs félnivalód.

nanema # 2023.07.26. 05:01

Slainte: "A rendszeres háborgatással megvalósuló zaklatás bűncselekményének megállapításához nem szükséges, hogy a sértett az ismétlődő telefonhívásokat fogadja vagy az üzeneteket elolvassa [1978. évi IV. törvény 176/A. § (1) bekezdés]. " Na, ez az, amin én is fennakadtam.

Sőt! 176/A így szól: "...így különösen mással, annak akarata ellenére telekommunikációs eszköz útján vagy személyesen rendszeresen kapcsolatot teremteni törekszik,..." Tehát, ott van az a szó, hogy TÖREKSZIK! És továbbra sincs tisztázva a "rendszeresség" és a "tartósság" kérdése. Vagyis rendszeresnek és tartósnak minősült, hogy júli 11 - 18 között csökkenő számban 22 alkalommal próbáltam hívni? Azóta 1x sem és próbálkozni sem fogok.
Tényleg mindenkitől elnézést kérek! De annyira eltérőek a vélemények...

Slainte # 2023.07.26. 03:18

Bár ebben az esetben természetesen fel sem merülhet a zaklatás, de Majosdomusnak megint sikerült valami olyat mondania, aminek pont az ellenkezője az igaz.

BH2011. 302.
A rendszeres háborgatással megvalósuló zaklatás bűncselekményének megállapításához nem szükséges, hogy a sértett az ismétlődő telefonhívásokat fogadja vagy az üzeneteket elolvassa [1978. évi IV. törvény 176/A. § (1) bekezdés].  

Majordomus # 2023.07.25. 19:51

Rágod a gumicsontot.
Akkor lenne zaklatás ha naponta tízszer hívnád és fel is venné.

Itt nincs miről beszélni.
Tegyél rá pontot.

Slainte # 2023.07.25. 14:23

Régi tapasztalat, hogy akinek nincs baja, az csinál magának.

drbjozsef # 2023.07.25. 09:45

Jaj, hagy már a hisztit.
Ez semmi. Nulla.
Igen, az exet TEHET feljelentést, amit vagy elutasítanak élből, vagy megkérdeznek, te előadod, és utána szüntetik meg.
Nem lesz ebből semmilyen eljárás.
Felejtsd el, ne foglalkozz vele. Tenni úgyse tudsz semmit, akkor minek stresszeled magad?

nanema # 2023.07.25. 09:43

drbjozsef, többiek...
Hát, nem lettem sokkal okosabb. Az ügyvéd szerint megnyugodhatok, mert ennyi alapján szerinte értelmetlen dolog feljelentést tenni. Azt nyilván nem garantálhatja, hogy az exem NEM FOG rendőrségre menni, ugyanis az az ő egyéni döntése. Végig az "önkényes" szóra hivatkozott, mégpedig azért, mert az ex nem közölte velem, hogy ne hívogassam. (Más kérdés, hogy a tiltás maga vajon annak minősül e?) Álláspontja szerint a tényleges zaklatás akkor valósul meg, ha az egy egyértelmű kérés után is rendszeresen folytatódik.
Hát, nem tudom... Nem lesz egyszerű a következő 3 hónapom, az biztos...

nanema # 2023.07.24. 08:43

Mindenesetre köszönöm a segítséget. Ma dumálok egy ügyvéddel, kíváncsi vagyok, mit mond.

drbjozsef # 2023.07.24. 07:02

Nem.
Szerintem nem, ahogy írtam is ("A kérdező esete nem ilyen")

(disclaimer : nem vagyok egyébként jogász)

nanema # 2023.07.24. 04:52

drbjozsef

Véleményed szerint - az én esetemben - megállhat a zaklatás ténye? 10 napról volt szó csupán. És végig tiltva voltam.

drbjozsef # 2023.07.24. 04:19

nanema,

Sehonnan.
Ez egy tipikusan szubjektív műfaj, minden eset más és más.
Ha szükséges a bíróság feltár és mérlegel minden körülményt, és az alapján eldönti, hogy ezt nem kellett volna, vagy hogy ez még nem volt az.

nanema # 2023.07.23. 19:43

Majordomus: Írod: "Úgy hogy megkérdezed tőle.Feltéve hogy nem veszi zaklatásnak." Eszemben sincs már hívogatni! Amúgy is tiltáson vagyok. 10 nap alatt 24x próbálkoztam - egyre csökkenő számban. Feladtam. Azt sem tudom, hogy fel akar e egyáltalán jelenteni hiszen mivel nem tudtunk beszélni az elmúlt időszakban a tiltás miatt, így aztán semmit nem tudok. Csak inkább felkészülnék egy lehetséges rosszra. Mondom: 10 napon át próbálkoztam. (De az ötletet köszönöm.)

nanema # 2023.07.23. 19:30

drbjozsef. Bocsánat, de a kérdés valahol erre irányul. Honnan lehet tudni az elutasított hívásokról, hogy azok - ab ovo - zaklató céllal születtek? Honnan lehet tudni, hogy a hívásoknak "nyílvánvalóan" zaklatási célja van - ha a hívott fél nem veszi fel, de leginkább akkor, ha hívó tiltva van?