körözés elfogató parancs


Fédra # 2003.11.03. 16:35

Hol lehet megtudni, hogy valakit körözntk-e vagy sem?


Rundown

sessionID # 2003.11.03. 16:41

http://www.police.hu (bal oldali menü)

Nick Name # 2003.11.04. 12:56

Úgy látom, ezek csak a rendőrségi körözések.


Nick Name

emese33 # 2004.03.30. 22:13

http://web.b-m.hu/….nsf/fenykep

itt is van néhány adat...

j.janos # 2004.04.05. 20:51

Begyalogolsz a rendőrségre és megkérdezed :))

Bubó # 2004.04.05. 21:45

Egyszer olvastam valahol, hogy egy palinak feltörték az autóját, bement a rendőrségre feljelentést tenni, és ott tartották, mert körözés volt ellene kiadva :)

j.janos # 2004.04.06. 18:39

De legalább rendelkezésére tudott állni a hatóságnak folyamatosan...úgy mint sértett :))

djuice # 2004.06.19. 11:03

Sziasztok!
Egy egyszerű körözésnek - nem elfogató parancs - van e elévülési idelye?

Valamint körözésből mikor lesz elfogató parancs?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Nick Name # 2004.06.20. 12:47

A körözést meg kell szüntetni, ha az alapjául szolgáló bűncselekmény büntethetőséger elévült. Tehát attól függ, hogy milyen bűncselekmény miatt rendelték el.

A körözésből akkor lesz elfogatóparancs, ha a kibocsátó hatóság már nem csak a körözött személy tartózkodási helyének felderítését kéri, hanem az elfogását is.


Nick Name

djuice # 2004.06.21. 08:48

Köszönöm Nick!

Csalással vádolnak, de nem különösen nagy vagyoni kárral! Ennek mikor évülhet el a büntethetősége?

Nick Name # 2004.06.21. 12:18

Ha a kár nem több kétmilliónál, akkor 3 év.

Ha nem több ötvenmilliónál, akkor 5 év.

Ha van valami minősítő körülmény (pl. üzletszerű vagy bűnszövetségben való elkövetés), akkor kétszázezer alatt 3 év, kétmillió alatt 5, ötvenmillió alatt 8 év.


Nick Name

true # 2004.07.11. 08:21

Azt szeretném megkérdezni, hogy 3 éves börtönbüntetés melyet visszaélés kábítószerrel vádban állapítottak meg, mikor évül el?!

Ezt olvastam:

A büntetés elévülése:

67. § (1)A fõbüntetés elévül:

  1. öt évet el nem érõ szabadságvesztés esetén öt év,

Ez így helytálló, vagy más az elévülési idő? Köszönöm a választ előre is.

Csontoszs # 2004.07.11. 12:45

Vannak körözések, melyek bűnügyi érdekből nem nyílvánosak, így azokhoz az említett netes oldalakon nem fogtok hozzá jutni.

ha valaki nem tudja, hogy körözik-e, akkor menjen oda a legkközelebbi rendőrhöz, és 3 perc múlva megtudja:)


Csontos Zsolt

djuice # 2004.07.12. 08:02

Más lehetőség akkor erre tényleg nincs?

Mi van akkor, ha nem tudom, hogy köröznek e vagy sem (sem otthon, sem pedig a szüleimnél vagy a rokonaimnál nem kerestek eddig), odamegyek egy rendőrhöz, kiderűl, hogy mégis csak köröznek és bevisz. Se felkészűlni, sem pedig védekezni nem tudok. Jól tudjuk, hogy ilyenkor aztán úgy kiforgatják az ember szavait, hogy még azt is ráhúzzák amiről még nem is hallott.

Szóval ezt szeretném elkerűlni. Akkor mit tegyek? Küldjek be egy ügyvédet és Õ hivatalból megkérdezheti, hogy van e valami vaj a fülem mögött?

Mit javasolsz?

Csontoszs # 2004.07.12. 15:58

Hát azért valami oka csak van, hogy körözhetnek? egyébként a bejelentett lakcímen kell hogy keressenek, mielőtt elfogatóznak, máshol nem kötelesek. az más kérdés, hogy joga vana rendőrségnek, sőt a későbbiekben, a körözési tevékenység során köteles is.

Hatalamazz meg egy ügyvédet, és menj be ahhoz a hatósághoz, ahol az eljárás indult veled szembe. de ha bujkálsz, és bebuksz, akkor meg is érdemled az előzeteset.


Csontos Zsolt

Sasfioka # 2004.07.13. 06:35

"Küldjek be egy ügyvédet és Õ hivatalból megkérdezheti, hogy van e valami vaj a fülem mögött?"

Ezt ugye nem komolyan kérdezted, hogy a rendőröknek kell tudnia azt, hogy van-e vaj a füled mögött... Ezt talán te tudod, hogy csináltál-e olyasmit, ami nem éppen megengedett. Max. az ügyvéd azt fogja tudni megkérdezni, hogy a rendőrség (már) tud-e róla... De ha elkövettél valamit, akkor a füled töve vajas. Csak max. jól titkolod.

SF

true # 2004.07.13. 07:26

Azt szeretném megkérdezni, hogy 3 éves börtönbüntetés melyet visszaélés kábítószerrel vádban állapítottak meg jogerősen, mikor évül el?!

Ezt olvastam:

A büntetés elévülése:

67. § (1)A fõbüntetés elévül:

  1. öt évet el nem érõ szabadságvesztés esetén öt év,

Ez így helytálló, vagy más az elévülési idő? Ha az illető nem vonul be a börtönbe, akkor milyen "erőkkel" és hogyan keresi a rendőrség. A bejelentett lakcím mellett esetleg közvetlen hozzátartozó nevén lévő ingatlanban is keresik?!

Előre is köszönöm a válaszokat!

djuice # 2004.07.13. 08:06

Kedves sasfióka!

Nem azzal van a baj, hogy nem tudnám mi miatt kereshetnek. Hanem azzal, hogy engem keresnek e. Egy cégnek voltam az ügyvezetője és a kedves "barátaim és kollégáim" eltüntették a cég pénzének nagy részét és rámterhelték azt. Nekem se pénzem, ügyvédem, hogy megvédjem magam. - más ügyvédek azt mondják, hogy mivel én voltam az ügyvezető, büntetőjogilag én felelek érte -. Namármost nem fogok más miatt börtönbe menni.
Ezért attól félek, ha bemegyek akkor esélyt sem kapok arra, hogy megvédjem magam. Nekem családom van akiket el kell tartanom és nem tehetem azt meg, hogy pár hónapra kivonjanak a forgalombol, mert akkor az utcára kerülnek. Így is én fizetem a hitelezők felé a cég némely tartozását.

Még egyenlőre nem kerestek sem a szüleimnél, sem pedig ott ahol lakom a családommal.

Ezért szeretném tudni, hogy egyáltalán keresnek e?

Szóval komolyan mondtam azt amit. Itt csak segítségre számítok, és azért itt mert nincs pénzem jó ügyvédre.

Nick Name # 2004.07.13. 15:42

Rádásul az elévülési idő soha nem a jogerőtől, hanem az ügyben a büntetés végrehajtása érdekében tett utolsó intézkedéstől kezdődik, így elég nehéz megtudni, pontosan mikor évült el.


Nick Name

true # 2004.07.13. 15:53

Kedves Nick Name!

Az én beírásomra mit tudnál válaszolni?

szajbertattila # 2004.07.13. 16:22

Djuice,

hatalmazz meg egy ügyvédet csak arra, hogy ezt a kérdést megtudja. Adsz neki mondjuk egy tizest, és megnyuszol legalább - nem kell ahhoz sztárügyvéd, hogy megtudja, hogy köröznek -e.

Amúgy ha otthon laksz - ez a bejelentett lakcímed, és nem kaptál idézést, akkor biztos nem köröznek.

Önmagában az, hogy nem fizet egy cég még nem bűncselekmény, és az sem, ha emiatt felszámolják ... úgyhogy szerintem emiatt nem kell félned - de ez a dolog megoldható egy pár perc alatt, és legalább megnyugszol. Ha meg mégiscsak körznének (erre a leírtak alapján elég kicsi az esélyed), felkészülhetsz a védekezésre, ha van miért.

djuice # 2004.07.13. 16:30

szajbertattila

Nagyon köszönöm a tanácsodat! :-)))

Nick Name # 2004.07.13. 16:42

Kedves true,

jól látod, öt év az elévülési idő. Viszont, ahogy az előbb írtam, az az utolsó intézkedéstől számít. Azt nehéz megmondani, hogy mit tesznek a körözött személy kézre kerítése érdekében, mert esete - és körözésirányítója - válogatja. Az igazán nagyhalakra célkörözést is elrendelhetnek, de előfordulhat, hogy a sima elfogató kiadásán kívül mást nem tesznek. Ez azonban soha nem nyilvános.


Nick Name

true # 2004.07.14. 06:04

Kedves Nick Name!

És mi számít utolsó intézkedésnek a büntetés végrehajtása érdekében?

Nick Name # 2004.07.14. 06:48

Az elfogatóparancs vagy a nemzetközi elfogatóparancs kiadása.


Nick Name