körözés elfogató parancs


andrea76 # 2007.11.14. 12:57

Elöször is köszönöm az eddigi válaszait!
Még az lenne a kérésem,hogy Ön mit javasol?holnap nyugodtan besétálhatok és jelentkezzek a portán?
Lehet,hogy naivnak és butának tünnek a kérdéseim,de nem voltam még ilyen helyzetben!

Bombi # 2010.10.03. 15:01

Nem értem miért kell 2 helyen feltenni a kérdést,továbbá azt sem ,hogy miért nem vonulsz be.
Ezzel nem hiszem,hogy előnyös helyzetbe kerülsz,és gondolom a kedvezményeket sem fogod tudni kihasználni.
Előbb utóbb mindenkit elfognak...

kovacsz # 2010.10.03. 18:10

Néhány nap és ki lesz adva az elfogató.
A menete a Bv parancsnoka megkéri a Bv. bírót a körözés kiadására, ami országos körözés és mindenki azt használa ( Rendőrség, Vám, BV, stb... )

nandy # 2010.10.03. 18:29

barqa:

Úgy látom, nem szeretsz olvasni... amikor kérdést tennél fel, az ablak alatt van egy felhívás, hogy...

Egyes kérdések Fórumunkon való gyakori ismétlődése, a többszöri kérdésfeltevések zavarják a Fórum működését, megnehezítik a segítőkész Fórumozók számára a válaszadást.

kovacsz # 2010.10.03. 20:15

Ja te is azt szeretnéd hallani, hogy ha nem vonulsz be, akkor akár évekig a kutya sem fog keresni, ne is törődj vele, semmi értelme. Majd bemész ha neked tetszik. Rendben, legyen ez. :-)

Éva-Mária # 2010.10.14. 09:01

Tisztelt Fórum!
Kérdezném, hogy olyan személy, aki kőrözés alatt álló személyt rejt, vagyis nem jelenti annak tartózkodási helyét,- felelősségre vonható-e, büntethető-e?
Amennyiben büntethető, akkor vonatkozik-e ez a jogszabály arra az esetre is, ha a körözött személy 18 év alatti, és nevelőintézetből való szökés miatt kőrözik?
Terheli-e felelősség a szülőket, ha tudják, hogy kiskorú lányuk megszökött az intézetből, illetve eltávozásról nem ment vissza, miközben tudják a tartózkodási helyét pontossan, és azt is tudják, hogy kiskorú lányuk aki,13 éves kora óta volt intézetben,prostitucióból tartja fenn magát, (igen jól) és haverjait.
Elévül-e felelősség, ha a lány a 18 életévét betőlti, és elhagyja az intézetet.

véel # 2010.10.15. 17:56

Tudja valaki,hogy ha nem vonulok be időre a börtönbe akkor utánna mi a forgatókőnyv?Mennyi idő múlva adják ki a körözést?

annamary77 # 2010.11.10. 16:57

Engem is az érdekelne,hogy ha valaki nem vonul be időre mennyi idő múlva adják ki a körözést? Köszönöm a válaszokat.

dr.KTK (törölt felhasználó) # 2010.11.10. 21:01

Bv parancsnok eljut hozzád a névsorban és intézkedik a személy körözés kiadásáról!

user01 # 2010.11.23. 13:11

Az lenne a kérdésem hogy
Név , annya neve születési dátom, lakcim nélkül letudja elenőrizni hogy köröznek e ? vagy ahhoz kell a lakcim is?

kovacsz # 2010.11.23. 14:21

Nem kell lakcím.

user01 # 2010.11.23. 14:55

Értem és köszönöm!

gugu1978 # 2011.06.08. 10:42

jó napot kivánok én egy ojan problámával fordulnék magához vagy magukhoz hogy januárba be kellet volna vonulnom a börtönbe 2 évre de nem én vettem át a levelet és az csak 4 hónap után jutott tudomásomra be is mentem a rendörségre feladni magam de nem fogtak le hanem adtak egy telefon számot amit fell kel hivnom és egyeztetni kell hogy mikor kell bevonulnom még nem hivtam fel a számot .Az a kérdésem hogy mikor várhatom a rendöröket értem vagy mi lesz velem és a kedvezményem megmarad ettöl?

efi99 # 2011.06.08. 12:29

Nevetségesek és egyben szánalmasak ezek a majd szólunk, ha jönni kell esetek.
Ez pl csúcs:
http://index.hu/…_kepviselot/
A rendőrség komoly intézkedéseket is tett: naponta egyszer becsöngettek, hátha otthon van.

timar24 # 2012.05.17. 21:21

Jó estét!
Nem jelentem meg a tárgyalásomon, elfogatóparancsot adtak ki ellenem. Kérdésem, hogy most mi a teendőm? A rendőrségre kell bemennem, vagy a bíróságra? Ha bemegyek a rendőrségre, fogva tartanak?
A választ előre is köszönöm.

ObudaFan # 2012.05.18. 09:08

Akár az előzetes is elrendelhető. Azért ha önként jelentkezel, akkor van a legjobb esélyed ezt megúszni.

Véleményem # 2012.05.18. 09:46

timar24

Menj a rendőrségre és a tárgyalásig nem engednek el, őrizetbe vesznek. Hétvége miatt, hétfőnél előbb nem lesz tárgyalás úgy sem.

timar24 # 2012.05.18. 09:57

Bementem a bíróságra. Visszavonták az elfogatóparancsot, magamnál kell hordani a végzést egy hónapig. Nem tartottak benn, haza engedtek szerencsére.

Véleményem # 2012.05.18. 14:26

Akkor így volt a legjobb.

beckham0508 # 2012.05.21. 10:22

Jó napot!

Az lenne a kérdésem, hogy kiadtak egy elfogatóparancsot , körözést valószínűleg végrehajtás nem teljesitése miatt. Nem ott lakom már ahova az állandó lakcímem szól. Kerestek több alkalommal. Nem találtak otthon anyám mondta hogy nem is tartjuk a kapcsolatot. Mi várható ha most bemegyek és feladom magam? Bent tarthatnak?

Véleményem # 2012.05.21. 14:27

beckham0508

Benne van a pakliban...
Valószínű hogy bent tartanak, de ha adsz nekik egy elérhetőséget és nem tűnsz el akkor lehet nem tartanak bent. Függ az ügytől is meg a bírótól is.

Gabicsek # 2012.05.21. 22:01

Milyen végrehajtás? Szabadságvesztés büntetésre nem mentél be? Mert akkor tuti, hogy ki már nem engednek, ha elkapnak.
Jobb lenne magadtól jelentkezni. A feltételest pedig eltoltad.

zsozso1026 # 2012.06.04. 15:01

Udvozlom.Kerdesem a kovetkezo:jogos e hogy nemzetkozi elfogato parancsot adnak ki ellenem azert mert nem jelentem meg az elso targyalason amirol nem is tudtam?Ez mar a masodik alkalom hogy kiadnak ellenem egy korozest,az elso egy nyilatkozatert volt,amirol szinten nem tudtam,a Kolozsvari (romania)repteren vettek orizetbe amikor hazautaztam angliabol,ahol dolgozom es tartozkodom mar vagy 4 eve.A nyilatkozat megtetele utan masnap szabadon is engedtek,megadtam az osszes elerhetosegeimet,email,mobil,lakcim,stb,a kirendelt ugyved nem is volt jelen,csak a nevet tudtam ami a nyomozasi papiron szerepelt.Nost ezelott par nappal ertesultem hogy 2 rendor keresett otthon Romaniaban 2-3 hete.Ezert mivel nem tudvan mirol van szo,megkerestem nev alapjan a kirendelt ugyved email cimet,es kertem hogy tajekoztasson az ugyben,amit ma reggel meg is tett,mondvan hogy korozes alatt allok,Anglia pedig talalatot jelzett,es ajanlotta postai uton irjak egy levelet hogy miert nem jelentem meg az elso targyalason,es hogy nyilatkozam hogy a masodik kiirt targyalasra megjelenek es ezt o benyujtja a birononek,talan visszavonja a korozest ellenem.

olsenka # 2012.06.12. 06:45

Üdvözlet,

Elkepzelhetö, hogy az elfogato parancs meg a
rendörseg honlapjan szerepel, annak ellenere, hogy az ügy mar elevült?
Kerelmezni kell esetleg az elfogato parancs visszavonasat ilyen esetben?

Köszönöm valaszotokat elöre is.

Gabicsek # 2012.06.12. 07:46

Miért évült volna el?