Fórum büntetőjog régebbi elöl     új hozzászólás

Online jogi tanácsadás

Szomorú örökös #   2020.01.21. 06:23

Grave7

lehet remélte, hogy rögtön mindenki tudni fogja miről van szó...

És lám, én emlékeztem rá. Csak amihez nem tudok érdemlegesen hozzászólni, ahhoz inkább nem írok semmit. :-)

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2020.01.20. 23:54

Köszönöm!

Akármikor el lehetet hozni azt a főzőt a szervízből.

Igazolható módon föl kellett volna szólítani a szerelőt a teljesítésre, és ha a felszólításban foglalt újabb határidő is eltelik, akkor el lehet állni. Jogszerű elállás esetén az ellenszolgáltatást vissza lehet követelni.

De tényleg kétséges, hogy megéri-e időben, költségben.

www.kbs-ugyved.hu

Grave7 #   2020.01.20. 18:13

@Kovács_Béla_Sándor: 2020.01.11. 20:05-kor már jóval hosszabban leírta a történetet kristofadel, csak ezt elfelejtette megemlíteni - lehet remélte, hogy rögtön mindenki tudni fogja miről van szó...

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2020.01.20. 17:01

Előbb talán rá kellene kérdezni. Egy per aránytalanul drága egy kávéfőzőhöz. És akkor még nem is biztos, hogy megnyeritek.

Nem mondtad, hogy szavatosság keretében végzett javításról van szó, vagy csak úgy simán rábíztad egy szerelőre.

www.kbs-ugyved.hu

kristofadel # e-mail 2020.01.20. 15:38

Szép napot mindenkinek. Tudom hogy másoknak nagyobb bajuk is van egy kávégépnél, de esetleg tudna rá valaki választ?71 napnál tartunk, és egyszer sem kerestek eddig a beadása óta, vissza sem kaptuk a gépünket, innen már jogi útra szeretnénk vinni a dolgot. ennyi idő szerintem elég lett volna akkor is, ha pillanatragasztóval kellett volna össze rakniuk puzzle formában tört darabjaiból. Természetesen nem így volt, vigyázott darabja volt konyhánknak, és csak egy egyszerű főzőszelep csere kellett volna. Ha így haladunk tovább, akár maradhat is még 2 évig ott, vagy le is mondhatunk róla. Mindenképpen jogi megközelítésben folytatnánk tovább, mert ez már tarthatatlan. Köszönöm

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2020.01.20. 11:23

A haszonélvezőnek nem annyira a hozzájárulása kell szerintem, hanem eleve ő adhatja bérbe.

www.kbs-ugyved.hu

drbjozsef #   2020.01.20. 10:12

Brigi1984,

Nem biztos, hiszen nem ismerem a választ. De elképzelhető. Esetleg más is itt.

József:laikus paraszt, dilettáns hozzászóló.
Fórumból való jogi tájékozódás kockázatokat és mellékhatásokat rejthet.

Brigi1984 # e-mail 2020.01.20. 08:43

Tisztelt Drbhozsef!
Megjött az intrum válasza tud segíteni?

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2020.01.19. 12:40

Nem fellebbezés, tárgyalás kérése. És csak olyan ügyekben, amely bíróságra tartozik, mert például elzárással is sújtható.

www.kbs-ugyved.hu

gerbera317 # e-mail 2020.01.18. 20:09

Hmm. Szabálysértési határozat ellen hogyan lehet a bíróságra fellebbezni?

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2020.01.18. 17:03

Sürgős? Addig se kell fizetned.

www.kbs-ugyved.hu

istván11 # e-mail 2020.01.18. 15:33

Szabálysértési hatóság közlekedési vétségért 30eFt-ra büntetett: Határozatot megtámadtam és személyes bírósági tárgyalást kértem. A beadványom 2019 szeptember közepi. Mennyi ideje van a bíróságnak a tárgyalás kitűzésére.

odivne # e-mail 2020.01.12. 10:03

Nyugdíjas pedagógus vagyok. 2019 szeptemberétől ismét tanítok. A KK havonta küldi a szerződésemet aláírásra. 2020 január 10-én újra aláíratták velem a novemberi óra kimutatásomat. Semmilyen tájékoztatást nem kaptam ez ügyben, miért történik mindez.
A novemberi bérem természetes még nem kaptam meg. De a késedelem okáról sem tudok semmit. Hiába fordulok a vezetőséghez. Az már biztos: a februári szerződést nem írom alá. Megtehetem-e azt, hogy nem megyek tanítani 2020 januárjában?

kristofadel # e-mail 2020.01.11. 20:05

Tisztelt Hölgyeim / Uraim !
Lenne egy kis kávégép problémám. Siemens márkájú a kávégépünk. Garanciája lejárt, ezt csak a jogi besorolása végett írom le. Nem is vacakoltam vele,meg kell javíttatni, én meg kifizetem. gondoltam én hogy ilyen egyszerű. Felhívtam Budapesten a Siemens központot, ahol azt mondták vigyem be Székesfehérváron a partner szervizükbe a gépet javításra, elmondtam a hiba jelenséget, azt mondták főző szelep csere. Mellékszálban felhívtam a Zaccmester kávégép szervizt, ők is ugyanezt mondták, és még egy harmadikat, akik szintén. Ezzel az infóval bementem a Siemens által mondott szervizbe hogy ez a gondom, cseréltetni szeretném a főzőszelepet. Kaptam az első zuhanyt, az nem úgy van, majd ők bevizsgálják, és megmondják mi a hiba, 5 ezerért. Na mondom jólvan, akkor 5 ezer. kifizettem, és azóta egyetlen egy alkalommal sem kerestek. ennek már 63 napja. Én kerestem őket többször is, első kifogás, hogy rajzott kell szerezni a géphez, mert nem ismerik. Na kifogtam egy profi partnerszervizt. Aztán eltelik megint egy hét, keresem őket, hát külföldről kell rendelni hozzá alkatrészt,21.700 ft még és 6 nap. Jólvan gondoltam. 2 héttel később hívom őket megint, közlik hogy nem az a baja sajnos, másik alkatrész kell, főzőszelep meglepő módon, de azt ők benyelik, csak 6 nap mire megjön. Eltelik megint 2 hét, már elmegyek hozzájuk, gondolván személyesen jobb. Beállítunk barátommal, ahol fel vannak háborodva, hogy majd ha sorra kerül, megcsinálják, és szólnak. Mit tehetek azon kívül, hogy 63 napja nem látjuk a kávégépünket, kifizettünk 5 ezer forintot azért amit tudtunk hogy mi a baja, azóta vennünk kellett egy másik kávégépet, hogy tudjunk kávét inni, de szeretnénk vissza kapni, mert valahogy másképp darálja a kávét a régi gépünk, finomabb, és a szívünkhöz nőtt. Elfogadható e az hogy egy szerviz 63 nap alatt egyetlen alkalommal sem jelentkezik, meddig tűrhető ez a hozzáállás, nem szeretnénk több anyagi ráfizetést elviselni, telefon, odautazás stb emiatt, hogy végre visszakapjuk a gépet, mit tehetünk? Velük nem jutunk már előrébb, belefáradtunk, szeretnénk más útra terelni ezt az ügyet.
Előre is köszönöm, ha valaki tudná hol kezdjük, mik a lehetőségeink.
Köszönettel: István

Brigi1984 # e-mail 2020.01.10. 14:07

Akkor bukjuk a lakást, mehet utcára, hát elkeserítő. De egy összegben kizárt, h kifizessem, több részletben nem akarnám, ha megállja a helyét az elévülés. Úgyhogy így is úgy is maradunk a listán bármi is történik.. Na erre nem számoltam. Köszönöm szépen a mai napi türelmét, hálás vagyok.. ????

drbjozsef #   2020.01.10. 13:55

Brigi1984,

Rögtön sehogy. Illetve de, ha pert indítasz és nyersz, szerzel bírói végzést arról hogy szabálytalan/jogtalan volt a KHR listára kerülésed, akkor törölnek rögtön.

Kifizeted egyben : még egy 1 évig fent leszel.

Kifizeted részben : még 5 évig fent leszel.

Nem csinálsz semmit : a felkerülés után 10 évvel törölnek.

Brigi1984 # e-mail 2020.01.10. 13:52

Drbjozsef!
Onnan hogy lehet leszedetetni? Mármint a listáról?

drbjozsef #   2020.01.10. 13:49

Brigi1984,

Elévült. Pont. Nem tudják behajtani rajtad. Ennyi. Ebben nincs tovább. De ezt is írtam. A KHR listán rajta maradsz, azt nem befolyásolja az elévülés. Nincsen neki hozzá köze.

Brigi1984 # e-mail 2020.01.10. 12:29

Tisztelt drbjozsef!
És ha az elévülés megállja a helyét? Onnan hogyan tovább?

drbjozsef #   2020.01.10. 11:54

Brigi1984,

Nem sokat tehetsz. Nincs jó ötletem.

Vagy kivárod a 10 év végét a bejegyzéstől, akkor törölnek a KHR-ből.

Ha csak részben fizetsz, megállapodsz az Intrummal, akkor onnantól 5 év még mire törölnek.

Most a KHR listán vagy, hitelt csak onnan kaphatsz, ahonnan ennek ellenére is adnak. Nem túl esélyes. Érdemes utánakérdezni, komoly jelzálogfedezettel esetleg lehetséges, ha elég magas önerőt produkáltok. Talán.

Brigi1984 # e-mail 2020.01.10. 11:28

Tisztelt drbjozsef!
Egy utolsó kérdés!
Tudom mindenki más stb!
De, te mit tennél ebben az esetben (tudom h mindenki másképp csinálja, tudom kellett volna fizetni, tudom h másképp is lehetett volna csinálni, de a most most van),ha rajta vagy azon a bizonyos listán, tudod, h elévült, 13 év után a nyakadba szakad, h bakker ez most mi? de annyi pénzed nincs, h ezt rendezd, ha kell az Intrum felé, illetve ha nem kötelessége válaszolni, bemutatni semmit, akkor mi h lépjünk tovább? Lakás vásárlás lett volna, van 3 gyerek, rokon lakásában lakunk, el akarja adni ,akkor h tovább?

drbjozsef #   2020.01.10. 11:17

Brigi1984,

Abban az esetben, ha az Intrum nem látja be az elévülést, akkor 30 napon belül mehetek bíróságra?

Nem. Megint kevered a Ptk.-t meg a Khrt.-t.
Elévülés miatt nem indíthatsz pert. HA az Intrum végrehajtást indítana, vagy fizetési meghagyást küld, akkor ellentmondhatsz, vagy pert indíthatsz a végrehajtás megszüntetésére elévülésre hivatkozással. Addig nincs teendőd.

ha ő ezt a pénzt amivel tartozunk komolyan vette volna, nem kellett volna bevasalnia valamilyen módon (végrehajtás, fizetésből levonás, jelzálog)?
Az elévülési időn belül azt csinál a jogosult amit akar. Godolod van rá törvény hogy a tartozást kötelező követelni? Nem az.

a tőke részben miért nem lett levezetve, az autó eladási ára(EUROtax 25% os eladási árat írt elő) ami 880.000 volt a vétel ár, abból számoljuk ugye a 25%-ot, vagy ezt rosszul tudom, és hol van az egy év alatt, vagyis másfél év alatt befizette összeg havi 20-21ezerrel számolva?
Honnan tudhatnánk mi miért és hogy lett számolva? Ha szerinted hibás, protestálj ott ahol számítják. Végső esetben majd bíróság eldöntheti kinek van igaza.

ha a cég felszólítást kapott, h számunkra küldje meg az összes papírt, illetve tértivevényt, illetve kimutatást, h i történt 2007-2011-2020 között de ezt nem teszi meg, akkor mi van?
Semmi. Nem kell küldenie neked semmit. Semmilyen ilyen kötelezettsége nincs. Legfeljebb bíróságnak, ha az szólítja fel rá.

ha biroságig megy az ügy akkor igaz az h az eljárás Ktg-t másképp számolják mert ez anno CHF volt, illetve függ a tartozás mértékétől?
Nem tudom, ez sok mindentől függ. Például hogy ki indítja azt a pert.

Az kimaradt ha elévült, nem kell visszafizetni, akkor h lehet leszedni a KHRből?
Sehogy. Mégegyszer : a kettőnek nincs köze egymáshoz. Az elévülés a Ptk., a KHR lista a Khrtv. alapján megy. Elévült követeléssel is fent lehetsz a listán. Az azért van, hogy a kölcsön adók lássák ki a rossz adós, és eldönthessék, akarnak-e neki kölcsönt adni. Akinek elévül a követelése, tehát nem fizette és nem is akarja visszafizetni, az rossz adós.

Brigi1984 # e-mail 2020.01.10. 10:49

Tisztelt drbjozsef!
Az kimaradt ha elévült, nem kell visszafizetni, akkor h lehet leszedni a KHRből?

Brigi1984 # e-mail 2020.01.10. 10:46

Tisztelt, drbjozsef!
Nagyon köszönöm a gyors választ. Abban az esetben, ha az Intrum nem látja be az elévülést, akkor 30 napon belül mehetek bíróságra? Az elévülést én magam paraszti eszével azért gondolom, mert felénk 1000% ,h semmilyen papírt nem küldtek az elmúlt minimum 8 évben. Kérdésem a következő lenne:
1:ha ő ezt a pénzt amivel tartozunk komolyan vette volna, nem kellett volna bevasalnia valamilyen módon (végrehajtás, fizetésből levonás, jelzálog)?
2: a tőke részben miért nem lett levezetve, az autó eladási ára(EUROtax 25% os eladási árat írt elő) ami 880.000 volt a vétel ár, abból számoljuk ugye a 25%-ot, vagy ezt rosszul tudom, és hol van az egy év alatt, vagyis másfél év alatt befizette összeg havi 20-21ezerrel számolva?
3: ha a cég felszólítást kapott, h számunkra küldje meg az összes papírt, illetve tértivevényt, illetve kimutatást, h i történt 2007-2011-2020 között de ezt nem teszi meg, akkor mi van?
4:ha biroságig megy az ügy akkor igaz az h az eljárás Ktg-t másképp számolják mert ez anno CHF volt, illetve függ a tartozás mértékétől?

drbjozsef #   2020.01.10. 09:42

Brigi1984,

Minden bizonnyal igaza lesz az Intrumnak. (Nem Instrum).

A Khrtv. 16.§ és 17.§ tartalmazza a jogorvoslati lehetőségeket :

https://net.jogtar.hu/jogszabaly?…

Beadhatsz panaszt az Intrumhoz és/vagy a BISZ Zrt.-hez is, utóbbi amúgy is az Intrumhoz fogja küldeni.

Ha az nem vezet eredményre, akkor a indíthatsz pert a 17.§ szerint (30 napon belül!).

Ha jól értelek, tartozni tartoztatok, tehát feltehetőleg nem szabálytalanul kerültetek a KHR-be. Emiatt tehát nem kérhetitek a törlést, még ha hiányosnak tűnik is az adatszolgáltatás. Ha nincs megegyezés a felek között, 10 évig tartják nyilván az adatokat. Kérdés, mikor kerültek be az adataitok a nyilvántartásba. Elvileg automatikusan törlődik a 10 év után, tehát feltételezem, hogy kevesebb mint 10 éve. Vagyis emiatt sem kérhetitek a törlést.

Erre a tartozásra 5 év elévülés vonatkozik, és a régi Ptk. vonatkozik rá, vagyis az írásbeli felszólítás is megszakítja az elévülést. Jó eséllyel a követelés elévült, megfizetnetek nem kell, de ezt ne keverd össze a KHR nyilvántartással, arra más szabályok vonatkoznak. Rossz adósok vagytok, nem fizettétek vissza a tartozásotokat, ezt elévült követelés esetén is joga van látni a többi pénzügyi szervezetnek.