Online jogi tanácsadás


Gabicsek # 2012.04.04. 20:38

Polgári per, az általa ki nem fizetett számlákkal kapcsolatban (ha te fizetted be) nyújts be fizetési meghagyást.

Ronett # 2012.04.11. 12:40

Sziasztok.

Számomra nagyon fontos dologban kérnék segítséget.
Ma délben kopogott három rendőr, hogy a férjem ellen elfogató parancsot adtak ki, és be kell vinniük. Mi nem értettünk semmit, hiába kérdeztük, miről van szó, nem válaszoltak. Azt is nehezen árulták el, hogy először a kerületi rendőrségre viszik. Azóta nem hallok férjemről semmit. Elrendelték volna az előzetes letartóztatását? Hol érdeklődhetek utána, hogy merre van? A telefonja kikapcsolva.
Most itthon vagyok két kisgyerekkel, akik közül az egyik többszörösen fogyatékos. Nem tudom, ilyen helyzetben mit csináljak, hogy beszélni tudjak a férjemmel.
Aki tud, kérem segítsen nekem. Nagyon köszönöm.

morfeus1985 # 2012.04.12. 08:19

Szép napot mindenkinek!

2008-ban a btk304§(1) c pontyába ütközö büncselekményyel vádoltak ebből még azota sem volt tárgyalásom .

2010-ben a btk286§(1)ben szerepeltekkel gyanusitanak
voltam 3 honap elözetes letartoztatásban 10 honap házi őrizetben és azóta lakhely elhagyási tilalom alatt vagyok.Már volt 4 tárgyalásom a sértettek nem jelentek meg igy be napoltak . meddig napolhatnak még??
ill: 0-3 a büntetési tétel még is mire számitsak
van eséjem arra ,hogy szabadlábon védekezzek vagy
meguszzam egy kitöltöttel vagy felfüggesztettel .
a biroság döntését miben befolyassolya a 2008 ügyem
ha még nem volt itéletem belöle .

Morfeus!

Kovács_Béla_Sándor # 2012.04.12. 09:25

Sose bánd, hogy ha elhúzódik a per. Az időmúlás általában enyhébb büntetés kiszabását eredményez.

ildi61 # 2012.04.12. 11:36

Szép napot! Az alábbi esethez kérnék segítséget. 2011.decemberében svájci frankos jelzáloghitelemet úgy vég törlesztettem, hogy forint hitellel kifizette. Most megjelent árfolyamgátról szóló tv módosítás után bementem a bankba, ugyanis a híradások arról szóltak, hogy aki már vég törlesztett decemberben, és forint hitele van, rájuk is vonatkozik az árfolyamgátról szóló törvény, de a bankban felvilágosítottak, hogy egyáltalán nem. Ezek szerint megint rosszul jártam? Közalkalmazott vagyok. így még kedvezőbb lett volna az árfolyam rögzítés most.A törvény paragrafusait böngészem, de nem tudom kiolvasni, hogy vonatkozik-e rám az árfolyamgát. Köszönöm a választ előre is.

pazs # 2012.04.12. 11:39

Neked most forinthiteled van, hogy vonatkozhatna rád az árfolyamgát?
A "megint rosszul jártam" meg relatív.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.04.12. 13:10

Esetleg rögzítik a forint-forint árfolyamot 75/100-on.

pazs # 2012.04.12. 13:15

KBS: azt hiszem, ennek sok lakáshiteles örülne :)

Kovács_Béla_Sándor # 2012.04.12. 14:26

Na ja, de ugyanez az árfolyam vonatkozna az érintettek bérfizetésére is.

Gabicsek # 2012.04.12. 19:45

Esetleg rögzítik a forint-forint árfolyamot 75/100-on.

Ezt nem hiszem el, hogy honnan jön:)))

ilona63 # 2012.04.24. 15:33

Segítséget kérnék Kedves Fórumozók!
Egy hozzátartozóm eléggé szétszórt néha, főleg ha fáradt. Így történt, hogy igazoltatáskor véletlenül a barátnője nála maradt diákigazolványát adta át, ám a saját adatait mondta be. Behívták a rendőrségre állítólag irategyeztetésre. Ez valójában kihallgatás volt, ahol sem jogi képviselő, sem más nem volt, sőt telefonálni sem engedték. Ezt követően csak idézés jött okirathamisítás vádjával vádlottként meg kell jelennie.
Kérdésem: jogos volt a rendőrségi eljárás, megsértették-e ismerősöm jogait, és végül: mit tehetünk. Ez nem okirathamisítás, mert ha ez lett volna a szándék, nem a saját adatait mondja be.

Véleményem # 2012.04.24. 19:45

Előállították, hogy a személyazonosságát megállapítsák. Ha elmúlt 18 éves akkor nem kell neki jogi képviselő meg semmi ilyen. Nehezen tudom elhinni hogy kihallgatás volt. Meg a közokirat hamisítás is elég érdekes. Nagy baki ha ilyen miatt ezzel vádolják. Vagy csak simán vissza akart élni másnak az igazolványával. Jó lenne tudni mit mondott azon a kihallgatáson ami lehet nem is az volt. Lehet csak jegyzőkönyvbe hallgatták meg.

lacigeza # 2012.04.25. 06:45

Tisztelt Fórumozók!

Az alábbi kérdéssel fordulok Önökhöz:
2011 október végén kaptam egy bírságot szabálytalan parkolásért. A fellebbezést 8 napon belül elküldtem (tehát még 2011 november elején) az illetékes hatóságnak. A szabálytalan parkolás tényét most is vitatom, de a kérdésem mással kapcsolatos:
A fellebbezés elküldését követően van-e bármilyen határidő a hatóságok részére a válasszal és/vagy elbírálással kapcsolatban, ugyanis a (természetesen elutasító) választ csak 2012.04.20-án kaptam meg.

Köszönöm mielőbbi válaszukat!

amdni # 2012.04.25. 07:50

Üdvözlet!

Jogi tanácsot szeretnék kérni.

Eladtam egy elektronikai használt eszközt 10 ezer forint felett, szerződést nem írtunk, garanciát sem szavatosságot nem vállaltam, 6 hónapon belül elromlott az eszköz, és most az akinek eladtam azt kéri hogy én javíttassam meg, mivel szerinte a magyar jog szerint 6 hónap szavatosságot vállaltam én azzal hogy eladtam.

Tényleg így van ez?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Rexor # 2012.04.25. 09:09

Nem így van.

Sherlock # 2012.04.25. 09:41

Kérdésem: jogos volt a rendőrségi eljárás, megsértették-e ismerősöm jogait, és végül: mit tehetünk. Ez nem okirathamisítás, mert ha ez lett volna a szándék, nem a saját adatait mondja be.

Bemondással nem lehet igazolni magad és ez egyébként is az.

ilona63 # 2012.04.25. 12:57

Sherlock és Véleményem, köszönöm válaszotokat. A szenvedő fél nem én voltam. Nos, a következő az eset: BKV-n utazott reggel, és valóban nagyon szétszórt emberről van szó. Kérték a bérletet, adta, kérték a diákigazolványát, odaadott egyet. Nos: előző hétvégén a barátnőjével buliztak, és az iratát ismerősöm táskájába tették, ami ott maradt.(nem először), Nem akart visszaélni senki adataival, hiszen amikor egyeztettek, akkor a saját adatait mondta be, fel sem merült benne, nem a saját igazolványát adta oda.
A másik: ha nem kihallgatás volt, akkor hogyan került bírósági szakaszba az ügy, ugyanis már vádlottként idézik.

wers # 2012.04.25. 13:04

A saját diákigazolványával mi van? Azt is bemutatta, mikor kiderült a tévedés?

finci # 2012.04.25. 14:22

Jogi tanácsot szeretnék kérni.

Házat szeretnék eladni,de nem tudom,hogy foglalót vagy előleget kell e kérni ha megegyezés történt az eladásról.
Ha a vevő eláll a vételtől,melyiket nem kell visszaadni?
Finci

Sherlock # 2012.04.25. 14:53

A foglalót.

Véleményem # 2012.04.25. 15:04

ilona63

A rendőrségen készült egy jegyzőkönyv a nyomozó tovább küldte az ügyésznek, ő pedig vádat emelt. Ezek után gyanúsítottként hallgatják meg mert az ügyész így döntött. Így került bírósági hatáskörbe. Ha le rabosítják onnantól gyanúsítottként lehet idézni, mert amíg ez nem volt meg addig valószínű csak tanú volt max.

A törvény tényállás alapján meg valóban megállja a helyét a közokirat hamisítás vádja. Aztán a bíró ettől még ejtheti a vádat.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.04.25. 16:57

Aztán a bíró ettől még ejtheti a vádat.
No, azt azért nem. Legfeljebb felmenti a vádlottat, elhalasztja az ítélethozatalt, próbára bocsát, ilyesmi.

Véleményem # 2012.04.25. 17:54

Akkor felmenti

zezse37 # 2012.04.26. 14:46

Jó napot. A testvérem 4 év fegyházat kapott, de 2 év után átminősitették börtönre. 2013-ba szabadulna kedvezménnyel. azt szeretném megtudni hogy kaphat-e EVSZ-t?És ha elfogadják az új törvény módositást, akkor az vonatkozik rá is? Válaszát előre is köszönöm.


Jó napot. testvérem 4 év fegyházat kapott.2013-ban szabadulna kedvezménnyel. átmin?sitették börtönre 1 éve. kaphat-e Evsz-t ezen felül?

amdni # 2012.04.27. 08:19

Üdvözlet!

Jogi tanácsot szeretnék kérni.

Eladtam egy elektronikai használt eszközt 10 ezer forint felett, szerződést nem írtunk, garanciát sem szavatosságot nem vállaltam, 6 hónapon belül elromlott az eszköz, és most az akinek eladtam azt kéri hogy én javíttassam meg, mivel szerinte a magyar jog szerint 6 hónap szavatosságot vállaltam én azzal hogy eladtam.

Tényleg így van ez?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Már kaptam erre a kérdésemre egy választ:
"nem így van"

egy kissé tudna valaki részletesebben, személyesen utána érdeklődtem a dolognak, ez a jogszabály létezik,viszont azt viszont nem tudták megmondani hogy ez a jogszabály a használtan eladott cikkekre vonatkozik-e?