Syab19, ki, hogyan és miért tilt le egy új mobiltelefont? Egyáltalán mi az, hogy letiltani egy telefont? A számot még csak érteném, na de egy készüléket?
Online jogi tanácsadás
Igen Ügyvéd ur ez egy Munkaszerződés.elküldtem önnek az email cimére,kivàncsi vagyok a véleményére.
Köszönettel!
"Végrehajtók" telefonon nem hívnak senkit, egyezkedést pedig pláne nem ajánlanak fel. Akik téged megkerestek, nem "végrehajtók" voltak. Akárki is volt az (így, egyesszámban), joga éppenséggel van hozzá, azonban a fizetésedet nem tilthatja le.
Üdv!Segitséget szeretnék kérni.Minap végrehajtók hivtak telefonon fel,hogy 2006-ban a volt férjemnek hitelkártya tartozása miatt,mivel ott házastársnak jelölt meg,ezért velem akarnak egyezkedni hogy ismerjem el a tartozást és fizesek a saját érdekembe mert ha nem letiltják a fizetésemet.A volt férjem külföldön él,megadtam nekik az ottani cimét.2012-ben váltunk el.Kérdésem hogy van-e jogúk ezt rajtam behajtani,vagy mit tudok én csinálni hogy ne nekem keljen fizetni?Előre is köszönöm a segitséget.
Kedves drbjozsef!
Nagyon szépen köszönöm az információkat, igazán sokat segítettél!
Korrigálnám az előző hozzászólásom.
A bolt kért időt cserekészülék beszerzésére.
Vettem egy új telefont a boltból.
Megkaptam a papírjait, hogy a készülék szolgáltatónál lett véve és részletre.
Használtam 2.5 hónapig majd letiltották.
Visszamentem reklamálni, hogy letiltás ellen örök garanciát vállal a bolt. El is fogadták a reklamációt.
Kértem 1-2 hét türelmet cserekészülék beszerzésére.
Nem történt meg.
Kértem pénz visszafizetést, amitől elzárkóznak, mert cserekészüléket keresnek.
Milyen jogot tudok velük szemben érvényesíteni, hogy vagy a készülékért kifizetett pénzt vagy egy készüléket értelmezhető határidőn belül kézhez kapjak.
Hogy mi van?
Üdvözletem Kedves Szakértők!
Segítségkéréssel fordulnék a fórumozókhoz, milyen teendők szükségesek egy létező cégtől vásárolt, adás-vételi szerződéssel és számlával igazolt mobiltelefon szolgáltató általi letiltása esetén?
Élhetek kellékszavatossági jogommal, vagy amennyiben javításra átveszi a bolt a készüléket, milyen határidők vonatkoznak rájuk?
Még él a 15 napon belüli kijavítás határozatlan idejű megfogalmazás?
Egy szolgáltató általi letiltott készülék esetén a fogyasztót milyen jogok illetik meg amennyiben az adás-vételi szerződésen kitételben szerepel az alábbi mondat:
"Letiltás elleni örök garancia"?
Köszönöm segítségüket előre is!
Üdvözlettel:
Syab19
Rolcsi74, biztos vagy te abban, hogy az egy munkaszerződés?
Üdv.! Segítséget szeretnék kérni.
Elkezdtem hirdetni a házunkat több ingatlan eladással foglalkozó oldalon amikor megbíztam egy ingatlan irodát (magán cég) , hogy ne egyedül kelljen lebonyolítanom az eladást, mivel még soha nem adtam el házat. Volt egy házaspár akik meglátták a hirdetésem az ingatlan.com oldalán és hívtak hogy megtekintenék. Szóltam az ingatlanosoknak hogy van vevő egy szombati napon jönnének legyenek szívesek jelen lenni, mint kiderült ők is elküldték e-mailben nekik a mi házunk képeit mert ők már ez a cég által tekintettek meg más házakat,de nem volt semmikyen szerzódésük csak megtekintési nyilatkozatot írtak alá amelyik házat megnézték, de a lényeg hogy az én hirdetésemet látva szereztek elsőnek tudomást a házunkról amit ők mondtak el nekünk hogy majd csak később látták az e-mailben. Eljötta nap amikor jöttek megtekinteni a házat de at ingatlanosok nem jelentek meg így én mutattam meg mindent és ekkor már meg is egyeztünk. Másik héten mentünk at ügyvédhez és akkor is szóltam az ingatlanosoknak, hogy legyenek jelen, de ezt sem teljesítették. Most kaptam a levelet miszerint, ha nem fizetek perelnek. Mennyi esélyem van nyerni? Semmit nem tettek csak szerződést kötöttünk(1.oldalas),meg csináltak pár képet. Még megtekintési nyilatkozat sem jött létre, hogy valóban ők voltak azok akik megmutatták a házat. A levélben már azt írták hogy személyesen is tájékoztatták a vevőket a mi a házunkról, de ezt is cáfolják a vevők hogy ilyen nem volt soha.
KBS,
Jovanna, jogos, de a lényeg, hogy az egésszel rendelkezhet.
(szornyike : a sajat részére nem kap haszonélvezetet, arra nyilván nem is kell, az az övé)
- TÉTELES ÓRA ELSZÀMOLÀS, és szabadsàg kitétel se szerepel benne és munkabér kifizetési nap se....Ez igy érvényes munkaszerződés??
„ és az egészre haszonélvezetet kap a keresztanyád.”
Khhmmm.
szornyike,
új infót nem mondtál : alapesetben az ingatlan nem kerül be a hagyatéki leltárba. Ha a gyerek bejelenti igényét az ingatlan egy részére, akkor vagy megegyeznek, vagy a gyereknek kell pert indítani. Alapesetben a házasság alatt szerzett vagyon közös, ha ezt állapítja meg a bíróság, és mellőzi azt a nyilatkozatot, akkor igen, 50% lesz a keresztanyádé, 50% a gyereké, és az egészre haszonélvezetet kap a keresztanyád.
Ez a legrosszabb eset, és nem, ha a bíróság így döntene, és végig is viszi a gyerek a pert, akkor nem lehet tenni ellene.
Kedves drbjozsef!
Elnézést, de még egyet szeretnék kérdezni, ha bután hangzik is. Egyszerűen szólva jól értem, hogy lényegében a lakást fele-fele arányban örökli a Keri meg a bal kézről született gyermek? Ha igen, lehet ez ellen tenni valamit?
Köszönöm előre is, ha erre válaszolsz.
Kedves drbjozsef!
Nagyon köszönöm az eddigi infókat is, nagyon hasznosak. De akkor előlépek a farbával :). Az a helyzet, hogy én a Keresztanyám egyetlen vér szerinti rokona vagyok, a húgának a lánya. És tudomásom szerint rám akarja hagyni végrendeletben a lakást, de ezt nyilván nem teheti meg, ha nem lesz az övé. Az a lényeg, hogy a Keresztapám házasságon kívüli gyermeke már kapott ingatlan, egyebeket, s most is van még, ami az Övé lehet. A lakás van kizárólag a Keresztanyám nevén, s Ő abban a hiszemben van, hogy az Övé teljes mértékben, mert a vásárlás során valami lemondó nyilatkozatot írta alá a Keresztapám a Keresztanyám javára, aminek minimum 20 éve. S mivel a Földhivatali nyilvántartásban is csak egyedül szerepel, abban a hitben van, hogy az Övé marad a lakás. Attól nem tart, hogy kitehetik, de nem akarja, hogy az általa nem kívánt gyermek örökölje akárhányad részét sem. S mit tagadjam, én is jobban örülnék, ha én örökölném. Avval tisztában vagyok, hogy a Kerimamát nem teheti ki a gyerek, de akkor ezek szerint lényegében a lakásból is részesül. Elnézést, nem akarok okvetetlenkedni, csak 3 hónap múlva lesz a hagyatéki, addig a Kerit is fel kell készíteni a "csapásra".
Szóval, az biztos, hogy keresztanyád haláláig használhatja, lakhat az ingatlanban, abba a gyerek nem szólhat bele, akkor se, ha tulajdont szerezne benne.
szornyike,
Ha közös tulajdon volt, és a nem fogadnák el a "nyilatkozatot", akkor a lakás felét megörökölheti a gyerek (ebből az özvegy nem örököl "gyerekrészt").
Ez esetben, mint közösen lakott utolsó lakóhelye keresztszüleidnek, biztosan örököl a keresztanyád holtig tartó haszonélvezetet az egész lakásra és a berendezési tárgyaira.
Ennek csak perben szerezhet érvényt a gyerek, viszont törvényi vélelem, hogy a házasság alatt szerzett vagyon közös, tehát keresztanyádnak kellene bizonyítania ennek ellenkezőjét.
Ha közös tulajdon volt, de a "nyilatkozatot" elfogadják ajándékozásnak, akkor nem fog járni a köteles rész sem neki, mert az csak a halált megelőző 10 évben adott ajándékokra vonatkozik, a korábbiakra már nem.
Tisztelt drbjozsef!
A lemondó nyilatkozat még akkor készült állítólag, amikor megvásárolhatóvá vált a lakás - kb. 20 éve - . Az 1/1-es tulajdononosi bejegyzés nem tudom, hogy mikor készülhetett, de gondolom, mindez azért, mert a K.Apu "kikacsintott a házasságból", s be akarta magát biiztosítani valahogy, igaz K.Anyu meg nem vált el "csak némán" szenvedett. A Gyermek tud a lakásról, hiszen látogatta Apját is, viszont K.Anyu nem szeretné, csak saját tulajdonában tudni az ingatlant, s fél, hogy a Gyermek jogosult valamilyen formában rá. A hagyatéki 2-3 hónap múlva lesz. Egyébként 80 éves idős hölgy már a K.Anyu, úgyhogy nem nagyon tud ugrálni, ezért szeretnék Neki segíteni infókkal.
Köszönöm az eddigi infókat is!
szornyike,
Ha keresztanyád 1/1 tulajdonos, akkor mire fel kellett lemondó nyilatkozat keresztapád részéről?
Ez csak azt erősíti meg, hogy az az ingatlan a házastársi közös vagyon része volt. A "lemondó nyilatkozat" ez esetben jogi szempontból ajándékozási ügyletnek felel meg.
Az ingatlan nem fog bekerülni a hagyatékba, hacsak keresztanyád be nem jelenti.
De ha a keresztapád gyermeke tudomást szerez az ingatlanról, és feltételezi, hogy az közös tulajdonnak számít, és az édesapja ingatlannyilvántartáson kívüli tulajdonosa volt, akkor lehet igénye rá. Megegyezés hiányában perben.
Ha keresztanyád hivatkozik arra a "lemondó nyilatkozatra", és azt a bíróság is elfogadja, valamint a nyilatkozat megtétele 10 éven belül volt a halála előtt, akkor a gyermekét megilleti belőle a köteles rész, ami a harmada annak, amit örökölt volna. Vagyis az ingaltan 1/6 része, illetve annak értéke. A bírósági gyakorlat szerint a halálkori értéket veszik ilyenkor figyelembe.
Üdvözlöm!
Az alábbi kérdésem lenne:
Keresztanyám nemrégiben megözvegyült. Közös gyermekük nem született, azonban a Keresztapámnak házasságukon kívül született egy gyermeke, akit a nevére vett, de nem éltek együtt életvitelszerűen a Keresztszüleimmel. Kersztszüleim lakása a Keresztanyám nevén szerepel az ingatlannyilvántartásban, mint egyedüli 1/1 tulajdonos. Állítólag készült az elhunyt Keresztapám részéről anno egy ún. lemondó nyilatkozat is Keresztanyám javára.
Azt szeretném megtudni, hogy a Keresztapám gyermeke a lakáshoz kapcsolódóan örökölhet?
Köszönöm előre is a választ: B.Z.
Most jutott az eszembe, hogy 3 hete két házzal arrébb
jó másfél óráig állt egy villogó rendörmasina. Volt valami hangosabb beszéd, lehet arról van szó.
Hát akkor, majd kiderül ott.
Egyébként vihet magával ügyvédet is.
Tanúként a vallomástételt megtagadhatja, ha:
- önmagát vagy hozzátartozóját bűncselekmény elkövetésével vádolná
- az gyanúsított (ez csak a gyanúsítás közlésétől él!) az Ön hozzátartozója
- törvény erejénél fogva titoktartásra köteles és a titokgazda a titoktartási kötelezettsége alól nem adott felmentést
A vallomástételt teljes egészében megtagadhatja, a vallomástétel megtagadásának okaira nézve azonban ekkor is kihallgatható és ehhez képest dönt annak az elfogadásáról vagy határozattal a vallomástételre kötelezésről a hatóság.
Emellett, ha annak tekintetében a vallomástétel megtagadhatósága fennáll, egyes kérdésekre megtagadhatja a válaszadást.
Ez utóbbi határozat ellen panasznak van helye 8 napon belül, melynek halasztó hatálya van. A panaszt a nyomozó hatóságnál, az illetékes járási (fővárosi kerületi) ügyészséghez címezve lehet előterjeszteni.
Kérheti továbbá személyes adatai - nevére is kiterjedő - zárt kezelését.
Tisztelt rigoz !
Hétfőre van az idézés , hogy szerintem nem érdemes.
Megkérdezem az egyik ügyvéd ismerősöm, ha nincs szabadságon.
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02