Büntetlen előélet fogalma


mimama # 2015.12.26. 06:17

Köszönöm!

folyami géb # 2015.12.26. 05:46

Akkor nem három, hanem 5 év után mentesül(t). Viszont annak bonyolultabb a számítása, mikortól kezdve kell az 5 évet számítani.

  • ha teljes egészében mind a 2 év 4 hónapot kitöltötte előzetesben, akkor az ítélet jogerőre emelkedésétől,
  • ha viszont nem teljes egészében töltötte ki a 2 év 4 hónapot előzetesben, hanem csak a feltételes szabadságra bocsátáshoz szükséges részt, és utóbb, az ítélet jogerőre emelkedése után feltételes szabadságra bocsátották, akkor a kitöltés számít, és annak még bonyolultabb a számítása.
mimama # 2015.12.25. 23:03

Köszönöm Folyami géb!

De mi a helyzet, ha több mint egy év volt? Pontosan 2 év négy hónap jogerősen.

folyami géb # 2015.12.25. 21:08

Egy évnél rövidebb szabadságvesztésre ítélés esetén a kitöltéstől számított 3 év után büntetlenné vált. Ha előzetesben töltötte ki a büntetést, akkor a jogerőtől számít a 3 év.

mimama # 2015.12.25. 20:19

Tisztelt Szakértők!

Egy új hír szerint a 10 milliós CSOK igénybevételéhez erkölcsi bizonyítványt is kérnek, melyben büntetlen előítéletnek kell szerepelnie.
Nekem volt egy adócsalásos ügyem, melyet előzetesben töltöttem, ami fedezte a letöltendő időtartamát is. Szabadlábra helyezésem 2007 márciusában történt. Azaz majdnem 9 éve. Azóta semmilyen kihágást nem követtem el, minden törvényt betartok.
Ebben az esetben is az fog szerepelni az erkölcsibe, hogy büntetett előéletű vagyok? Vagy az már elévült? Vagy kérvényezni kell valahol valamit?

A válaszokat előre is köszönöm.

biga80 # 2015.05.11. 04:07

Tisztelt Jogi Fórum!

Próbára bocsátást kaptam, ami még nem telt le. az ítéletben búnösnek ítéltek egy vétség miatt. Kaphatok-e én ezek után tiszta erkölcsit ( közférában munkavállalás miatt kellene).

Büntetést nem kaptam, de az előbbi hsz.ben azt olvastam, hogy "búntettesek nyilvántartásában ... szerepel"
bejegyzést írjék be. Nem azt, hogy büntetett vagyok-e?
ez nem mindegy.
Én e miatt biztos szerepelek, és akkor ez azt jelenti, hogy nem kaphatok tiszta erjölcsit?

Tisztelettel köszönöm a választ.
Biga

biga80 # 2015.05.09. 08:46

Bocsánat, még az előzőhöz annyit:
hogy vétség miatt kaptam.
Nem tudom ez számít-e

Biga

biga80 # 2015.05.09. 08:44

Tisztelt Szakértők!

Én próbára bocsátást kaptam, mivel bűnösnek ítélt a bíróság, de ez az idő még nem telt le.
Én a közférában helyezkednék el, de az új szabályozás szerint nem tudom kaphatok-e erkölcsit.

Akkor én a bűntettesek nyílvántartásában szerepelek?
Ez Benne kell hogy legyen az erkölcsiben?
Vagy csak akkor, ha külön ezt kérik?
Akkor nem lesz tisztta az erkölcsim.
Ezek szerint nem kaphatom meg az állást?

Köszönöm a választ.
Biga

Dr.Attika # 2015.05.07. 10:44
hencsillag # 2015.05.07. 10:17

Nagyon szépen köszönöm mindkettőjüknek!!!!

Dr.Attika # 2015.05.07. 05:27

" A bűntettesek nyilvántartásában nem szerepel." Bejegyzés fog szerepelni az erkölcsiben. Nyugodtan lehet kikérni. Ha esetleg szóba kerül a munkáltatónál, akkor sem köteles számot adni róla. Nyugodtan mondhatja, hogy tiszta, mint Hófehérke.

ObudaFan # 2015.05.07. 04:48

Ez már nem fog szerepelni benne.

hencsillag # 2015.05.06. 21:49

Üdvözlök Mindenkit!

Közalkalmazotti jogviszony miatt kérnék erkölcsi bizonyítványt, de nem merem beikszelni a "büntetlen előélet" rubrikát, mert közúti baleset gondatlan okozása miatt 1,5 év letöltendő fogházat kaptam, ebből 9 hónapot kellett letöltenem 5 évvel ezelőtt. Mi fog szerepelni az erkölcsi bizonyítványban?
A választ előre is köszönöm!

Heni

XXXL # 2011.11.29. 14:02

Két év felfüggesztett büntetést kaptam,amiből egy év eltelt.Szeretném megtudni,hogy kahatok-e valamilyen úton tiszta erkölcsit.Hivatkozhatok-e arra,hogy kiskorú gyermekemet egyedül nevelem mert özvegy vagyok?Köszönöm.


vajasdoboz

krisztofer # 2011.11.23. 23:04

üdvözlet : lenne egy olyan kérdésem hogy a felfügesztettet kapotta családtagom internetes csalás miatt és a z ügyet most zárták le kapott 1 év felfügesztettet.. azóta nem csinál semmit.. de viszot azt nem tuggya hogy meg gyanusitották másik rendörségtöl nemrég még egy régi csalás miatt ..akkor a felfügesztett az átmegy börtön buntetésbe ha netán télleg ö volt a hibás???vagy csak akor lehet a felfügesztettböl börtön büntetés miután megkapta a felfüggesztettet és utánna csinál valami rosszat (bármit)

válaszokat előre is köszönöm ÜDV

Pita bá # 2011.05.03. 07:08

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy büntetlen előéletű vagyok-e, ha tavaly rajta kaptak a rendőrök jogosítvány nélküli kismotor vezetésen, és beidéztek a rendőrségre ahol fél év eltiltást kaptam a jogosítvány letételét illetően? (pénzbüntetést nem kaptam)
A válaszokat előre is köszönöm!

Chiky # 2011.04.18. 09:49

Köszönöm szépen.. Sokat segítettél!
:)

ObudaFan # 2011.04.18. 09:44

Igen. Csak végrehajtandó szabadságvesztés zárhatja ki az egyéni vállalkozóvá válást.

Nem lehet egyéni vállalkozó:

  1. aki korlátozottan cselekvőképes vagy cselekvőképtelen,
  2. akit a közélet tisztasága elleni [a büntető törvénykönyvről szóló 1978. évi IV. törvény (a továbbiakban: Btk.) XV. Fejezet VII. cím] a nemzetközi közélet tisztasága elleni (Btk. XV. Fejezet VIII. cím), gazdasági (Btk. XVII. Fejezet), vagyon elleni (Btk. XVIII. Fejezet) bűncselekmény miatt jogerősen végrehajtandó szabadságvesztésre ítéltek, amíg az elítéléséhez fűződő hátrányos jogkövetkezmények alól nem mentesül,
  3. akit szándékos bűncselekmény miatt jogerősen egy évet meghaladó, végrehajtandó szabadságvesztére ítéltek, amíg az elítéléséhez fűződő hátrányos jogkövetkezmények alól nem mentesül,
  4. aki egyéni cég tagja vagy gazdasági társaság korlátlanul felelős tagja.
Chiky # 2011.04.18. 09:42

Sziasztok!!

Szeretném a segítségeteket kérni... Ha valaki felfüggesztett szabadságvesztést kapott 3 évet és ebből kettő problémamentesen letelt, akkor ő lehet egyéni vállalkozó? Segítségeteket előre is köszönöm.

Gabicsek # 2011.01.04. 08:44

Speedy08!

Hát, mivel az ittas vezetés szándékos bűncselekménynek minősül, jobb azt bevallani, mert ha lekérdezik a priuszt, ugyis látják.
Mint tudjuk, ezt gondatlanul nem lehet elkövetni:)

Főlökött # 2011.01.03. 15:35

Tisztelettel :

" Kijelentem/ki­jelentjük, hogy büntetlen előéletű vagyok és nem folyik ellenem büntetőeljárás " ezen tevékenységben makulátlanok vagyunk, olvasatomban.

"az elmúlt öt évben szándékos bűncselekmény miatt bíróság nem marasztalt el" már necces dolog, mivel pénzbírsággal zárult az eljárás, ami nyomonkövethető is, azaz bevalláskötelezett lehet - mivel elmarasztalás történt - de letudtuk a befizetéssel, de ez az én ajánlásom. Hátha van valakinek valamilyen okos ötlete......

----------------
  • Lökött
Speedy08 # 2011.01.03. 15:10

Üdv.!
nekem a kérdésem az lenne,hogy a páromnak volt egy ittas vezetéses ügye tavaly, és kapott pénzbírságot meg eltíltották a jogsitól. októberben járt le neki a bűntetés! Ő nem magyar állampolgár de szeretné megkapni a kettős állampolgárságot! A kérelemben van egy olyan rész hogy: Kijelentem/kijelentjük, hogy büntetlen előéletű vagyok és nem folyik ellenem büntetőeljárás, továbbá az elmúlt öt évben szándékos bűncselekmény miatt bíróság nem marasztalt el.
Most nem tudom hogy ő kijelentheti e magáról ezt vagy sem!?
segítségeteket előre is köszönöm!

DaveCortex # 2010.12.04. 11:19

Köszönöm a választ. Igen ott áltam bíróság elé,ott kaptam az itéletet. 10 hónap 3 évre felfüggesztve. Akkor ezekszerint M.O-ra nem vontakozik. Tehát akkor mondhatom h nem voltam büntetve. Köszönöm a segítséget.

Üdv. Dave

Főlökött # 2010.12.04. 09:53

Tisztelettel :

Ha ott állt Bíróság előtt és ott kapta a "felfüggesztett büntetést", ott is történt az elkövetés, tekintettel arra, hogy a két rendszer nincs összekötve, Mo.-on a nyilvántartásban büntetlen előéletűként van nyilvántartva.
Ha az elkövetés helye Mo.-hoz is köthető, illetve megkeresések is zajlottak a két ország között, akkor elképzelhető egy kölcsönös tájékoztatás adása, a büntetőügyről.

-------------
  • Lökött
DaveCortex # 2010.12.04. 08:47

Olyan kérdésem lenne hogy én Ausztriában kaptam felfüggesztett büntetést. Ez érvényes itthon is? Ezáltal büntetett előéletű vagyok? Soha nem volt semmi ügyem még,csak ez. Köszönöm előre is a választ.