Illetékesség


Nick Name # 2004.11.24. 04:34

Ja, a megoldás rém egyszerű:

A fiatalkorúak ügyeiben való eljárásra való kijelölés személyhez tapad, a bíró viszont korántsem tapad a bírósághoz. Mindketten más bíróságon dolgoztak korábban, ahol megkapták a kijelölést, és ez megmaradt, hiába kerültek olyan bírósághoz, amelyik nem jár el fiatalkorúak ügyeiben.

A vádirat előtti előzetes letartóztatásnál pedig az egésznek nincs jelentősége, hiszen ott fiatalkorúak esetében is eljárhat bármelyik bíró, csak az ügy érdemi elbírálásához kell a kijelölt bíró.

Úgyhogy marad a PKKB. :)


Nick Name

JuKids # 2004.11.23. 20:14

Nick!

Csak egy megjegyzés, valószínűleg nincs jelentősége:

A szabadlábra helyezésemről az egyik bírónő döntött két éve, aki a Mr Ness által belinkelt oldalon "fiatalkorúak ügyei" bírói kijelöléssel látható. (Bár nem én voltam a fiatalkorú, hanem a "sértettek", illetve ők részben gyermekkorúak is voltak.)

JuK

Mr Ness # 2004.11.23. 20:05
Nick Name # 2004.11.23. 14:01

Kedves Zsolt,

sajnos, ilyen lassú az mnmail. :(

Mr. Ness,

honnan veszed, hogy a BKKB-n vannak fiatalkorúakkal foglalkozó bírók? Én határozottan tudom, hogy nincsenek.


Nick Name

Csontoszs # 2004.11.23. 05:52

Kedves Nick!

Köszönöm. Valamiért nagyon sokára jött át, ezért nem tudtam reflektálni azonnal.

Köszönöm!

Üdv!


Csontos Zsolt

Mr Ness # 2004.11.22. 20:25

Köszönöm a választ! Már csak arra lennék kíváncsi, hogy a BKKB-nál miért van mégis 2 bírónő, akik a fiatalkorúak ügyeivel foglalkozik? Hozzájuk kik tartoznak?

Csontoszs # 2004.11.22. 19:39

előre is köszönöm!!!

sajnos még nem jött át:(( de eszek, szuszannok, és addigra talán...


Csontos Zsolt

Nick Name # 2004.11.22. 18:13

Én pedig válaszoltam. :) Részben...


Nick Name

Csontoszs # 2004.11.22. 17:24

Kedves Nick!

Ment egy mail...

Üdv!!!


Csontos Zsolt

Nick Name # 2004.11.22. 04:47

A Pesti Központi Kerületi Bíróság. Fiatalkorú esetében egész Budapestre kiterjed az illetékességük (vidéken pedig az egy-egy megye területén bárhol elkövetett cselekmény kapcsán a megye székhelyén lévő helyi bíróság jár el).


Nick Name

Mr Ness # 2004.11.21. 21:25

Üdv, az lenne a kérdésem, hogy egy budán, fiatalkorúak által elkövetett bűnügyben melyik az illetékes bíróság? Kerület szerint a Budai Központi Kerületi lenne. Vagy a fiatalkorúak esetében ez máshogy van?

Nick Name # 2004.11.21. 19:14

Dehogy bosszantottál, Zsolt. Mi, jogászok, tudjuk, hogy egy jogi egyenletnek nem mindig egy megoldása van, sőt az sem biztos, hogy ami per pillanat annak látszik, az a megoldás. :)

Arról nem is beszélve - hogy egy klasszikusra hivatkozzak - hogy korántsem láttam az ügy összes iratát...:)))


Nick Name

Csontoszs # 2004.11.18. 20:21

Kedves Nick!

Ez nem szemrehányás volt!!!:))) Sőt!! Igazad volt, ők nem ismerték ezt a Bh-t.:) Én pedig szép jogi érveléssel éltem, ami bejött.

Van még másik kettő folyamatban, de az már 1 szintel magasabb kategória. Majd kiderül, ha 3-ból 3-at nyerek, akkor tényleg elégedett leszek. Az egyik indolkásom 7 oldal terjedelmű, és az már tényleg komoly, bár ahhoz egyébként egyáltalán nem passzol a BH.

De megígértem, hogy közlöm mi lett a vége, ezért tájékoztattalak. További szép estét, és majd kellemes hétvégét! :)

Üdv!


Csontos Zsolt

Nick Name # 2004.11.18. 19:32

Kedves Zsolt!

Az esetre emlékszem, de a részleteire már nem. Három dolog biztos:

  • a hivatkozott BH alapjául szolgáló döntést nem én hoztam.
  • a BH közzétételéről sem én határoztam.
  • a Te ügyedben sem én döntöttem.

Ezért semmiért nem vállalom a felelősséget! :))


Nick Name

Csontoszs # 2004.11.18. 16:24

Kedves Nick!

Emlékszel ? :

"Fúúú, Zsolt, akkor most elásom magam, de szerintem ez a Te melód lesz:

BH1997. 521. II. A sértett lakhelyének, székhelyének vagy telephelyének az illetékesség szempontjából nincs jelentősége [Be. 28. § (1)-(3) bek.].

Olvasd el, a tényállás majdnem ugyanaz, mint az általad írt esetben."

Én nyertem:)))) csak gondoltam elmesélem...:)


Csontos Zsolt