Murder - ? év??


Petstyle # 2004.12.08. 07:19

Köszönöm Csontos Úr!

Csontoszs # 2004.12.07. 17:32

Emberölés
166. § (1) Aki mást megöl, bűntettet követ el, és öt évtől tizenöt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
(2) A büntetés tíz évtől tizenöt évig terjedő, vagy életfogytig tartó szabadságvesztés, ha az emberölést

  1. előre kitervelten,
  2. nyereségvágyból vagy
  3. más aljas indokból, illetőleg célból,
  4. különös kegyetlenséggel,
  5. hivatalos személy vagy külföldi hivatalos személy ellen, hivatalos eljárása alatt, illetőleg emiatt, közfeladatot ellátó személy ellen, e feladatának teljesítése során, továbbá a hivatalos, a külföldi hivatalos vagy a közfeladatot ellátó személy támogatására vagy védelmére kelt személy ellen,
  6. több emberen,
  7. sok ember életét veszélyeztetve,
  8. különös visszaesőként,
  9. tizennegyedik életévét be nem töltött személy ellen

követik el.
(3) Aki emberölésre irányuló előkészületet követ el, bűntett miatt öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


Csontos Zsolt

the big cat # 2004.12.07. 13:55

Ki tudja, mondjuk 15...

Petstyle # 2004.12.06. 22:02

Tisztelt Csontos Úr!

Úgy látom sikerül 1 alapos, 3 órás fejmosás után rádöbbentenem a srácot, hogy ez még gondolatmenetnek is igen rossz dolog! Elmondtam,hogy miket veszithet, tönkre megy az élete, a börtönből nem tudja védeni a szeretteit és mi egyéb. Igazán örülök, de ezért vannak a barátok, nem de?! Azért köszönöm a hozzászólást!

[De már csak kíváncsiságból is érdekelne, hány évtől menekült meg a srác?!]

Csontoszs # 2004.12.06. 17:55

Ha ez poén, akkor nagyon rossz!


Csontos Zsolt

Petstyle # 2004.12.06. 16:53

Szép estét mindenkinek!

Azért nyitotam ezt a topikot,hogy meg tudjam mivel járhat 1 előre kitervelt gyilkosság.

Egy közeli ismerősömet nagyon idegesít 1 személy. Rendszeresen fenyegeti őt. Nem akar rendőrséghez fordulni a srác, most azt találta ki,hogy megöli a fenyegetőt. Mondtam neki,hogy ez hülyeség de a fejébe vette és látszik rajta, hogy nem viccel!!

Egyszerüen golyó általi halált szán neki.

Úgy tudom súlyosbító körülmény az,hogy előre megtervelte.

mindkét srác elmúlt már 18, én minden erövel próbálom lebeszélni ekkora hülyeségről de nem tudom, hogy mi lesz belőle.

Várnék "lebeszélési" tippeket ill. érdekelne az is, hogy mire számitson a fiuka ha mindez megtörténik. Segítségüket előre is köszönöm!!