Ittas vezetés


Pjani # 2023.03.27. 14:55

Slainte
köszi
Az van a levélben, amit leirtam. szó szerint.
"240 000.- pénzbüntetés, és 8 hónap "B" kategóriába tartozó közúti járművezetéstől eltiltást szab"

Slainte # 2023.03.27. 13:58

Tehát akkor büntetőügy, és bíróság hozta a határozatot. A fórum szakszerűségét jól mutatja, hogy Szomorú örökös még mindig szabálysértési előadókról beszél.

A 8 hónap kifejezetten sok, de azt némileg ellensúlyozza a kategóriás eltiltás. Az utanképzés nem büntetőjogi következmény, ezért arról nem a bíróság dönt, de ha csak kategóriára vonatkozik az eltiltás, akkor nem lesz!

Pjani # 2023.03.27. 07:22

Azt megírják, hogy utánképzésre is köteleznek?

Pjani # 2023.03.27. 07:20

Slainte
Egyszerre kaptam 2 levelet.
ügyészség-bíróság.
"240 000.- pénzbüntetés, és 8 hónap "B" kategóriába tartozó közúti járművezetéstől eltiltást szab"

Slainte # 2023.03.27. 07:12

Pjani,

bíróság hozta a határozatot?

Pjani # 2023.03.27. 07:08

Atis77
Szerencséd volt, sztem én kifogtam egy rosszindulatú bírót.
Közmunka mit jelentett?

Atis77 # 2023.03.27. 05:53

Én már a kihallgatáskor kértem közmunkát és kategoria eltiltást. és azt is kaptam. novemberben fogtak meg januárban már volt jogsim.

Pjani # 2023.03.25. 09:01

Szomorú Örökös
A jogsit bevonták, de a határozat a B"-re vonatkozik. (Traktor, kismotor, mgtv, b1, b, t, f, k -ezek vannak még)

Szomorú örökös # 2023.03.25. 06:25

Pjani

8 hónap "B" kategóroia, és 240 e pénzbírság

Maradt egyáltalán bármilyen használható kategória így a jogsiban? Ha csak "B" kategóriás volt, akkor hogy is marad végül nálad?

Mérséklésre van lehetőségem még?

Szerintem nincs, mondtam, hogy engedd el! Ki kell valahogy fizetni ezt a nagyon drága tanulópénzt
És látod, az előadónak volt mérlegelési lehetősége, csak nem lefelé, hanem felfelé (mármint a bírság tekintetében).

Pjani # 2023.03.25. 05:55

Atis. Köszi-de a perköltséggel nagyjából nulla eredmény lesz :-(
Szomorú örökös-Te írtad....
"0,3 ezrelék első fújásra alkoholszint mellett szerintem tuti nem fogják visszaadni a jogsit.
Túl magas volt az ejnye-bejnye büntetéshez. Az előadónak nem sok mérlegelési lehetősége van ilyen esetben."
Ezek szerint mégis sok van.
Mérséklésre van lehetőségem még?
Köszi hogy törődtök az ügyemmel.

Atis77 # 2023.03.25. 02:50

Kerhetsz targyalast sulyosbitabi nem szoktak de egy perkoltesre szamits.

Szomorú örökös # 2023.03.24. 18:16

Pjani

Itt kicsit lentebb 0.8-ért adtak 10 hónapot.
Ne hasonlítgasd magad másokhoz. Ahány szervezet, annyiféle reakció, és ahány szabálysértési előadó, annyiféle ítélet.

Van még lehetőségem a pénzbüntetés csökkentésére?
Szerintem nincs, engedd el, de ez az én laikus véleményem.

Pjani # 2023.03.24. 17:27

Szomorú örökös!
Itt kicsit lentebb 0.8-ért adtak 10 hónapot.
Lehet igazad van..... a 0.3 -ért elég súlyos, de az utánképzést megúsztam.
De kb jó volt a tippem, utiképzésből összejött volna az az összeg.

  • ügyvédi költség.

a 8 hónap nem ügy-lassan le is tellik.
A pénz már zoralabb.Gyógykezelésre is kell, meg élni. Szerencsére van megtakaritásom, de ez sem tart örökké.
Van még lehetőségem a pénzbüntetés csökkentésére?

Szomorú örökös # 2023.03.24. 16:34

Pjani

8 hónap "B" kategóroia, és 240 e pénzbírság......Viszont a pénzbírságot kicsit magasnak találom......150 körül vártam.....A jövedelmem 72 000.- azaz, nagyon alacsony......A részletfizetésen kívül, van esélyem bármire?.....Fellebbezésne helye nincs-de tárgyalást kérhetek. Értelme van?

Szerintem nem túl sok értelme van tárgyalást kérned, nehogy még súlyosabbá váljon a szitu.
Gyanús nekem, hogy a lehető legsúlyosabb büntit kaptad azért a 0,3 ezrelékért. :-(
Emlékezz csak rá, hogy te mit tippeltél:

legrosszabb esetben kapok 6 hónapot, 150 ezret, és utánképzést

Slainte válasza alapján is erről „álmodoztál”:

Nekem Slainte 2-4 hónap+ pénzt jósólt, sztem a 2 biztos nem, a 4 jó lenne, de 6 lesz az

Ehhez képest 8 hónap és 240 ezer lett. Talán lehetne úgy nevezni, hogy tisztességes tanulópénz, nem? :-O

Pjani # 2023.03.24. 12:37

Szia mindenki.
Elsősorban köszönöm a segitséget.
3 hónap alatt keglett a határozat.
8 hónap "B" kategóroia, és 240 e pénzbírság.
Már 3 hónap eltelt, Nem zavar különösebben.
Viszont a pénzbírságot kicsit magasnak találom.
150 körül vártam.....
A jövedelmem 72 000.- azaz, nagyon alacsony. (NYES)
Meló nem megy-mindkét térdem artózisos, már az orvos eltiltott a melótól-némi kardiógondom is akad...
A részletfizetésen kívül, van esélyem bármire?
Fellebbezésne helye nincs-de tárgyalást kérhetek. Értelme van?
Más...
A jogsimhoz hozzájutok-segédmotorhoz nem árt.
Még 1x köszönöm a kiokositást,

drkatona # 2023.03.22. 10:26

Tisztelt Uram!

Nem fontos, de jó ha van. Ha meghatározott járműkategóriára vonatkozik az eltiltás nincs utánképzés.

Itt is találhat részletes információkat:
https://www.drkatonacsaba.hu/…-vezetesert/

Üdvözlettel,

dr. Katona Csaba ügyvéd

Padam # 2023.03.21. 22:01

Tisztelt Katona Csaba Ügyvéd Úr!

Először is nagyon köszönöm a válaszát!
Mennyire fontos a munkáltatótól igazolást kérni?
Igazolás nélkül is van esély a kategóriára vonatkozó tiltás módosítására?

Illetve mivel októberben vették el a jogosítványomat a tárgyalás pedig csak júliusban lesz, így nem számít a 6 hónap?
Mármint az ítélet elvileg nem jogerős a tárgyalás lezárásáig, de az időintervallumra nem kell ilyenkor figyelemmel lenni?

Köszönöm az eddigi segítségét is!

Üdvözlettel.:

Ádám

drkatona # 2023.03.21. 11:34

Tisztelt Uram!

Helyesen döntött, amikor tárgyalás tartását kérte. A bíróságnak lehetősége van arra, hogy meghatározott járműkategóriától tiltsa el, amit általában alkalmazni is szokott, főleg ha a másik jogosítvány a megélhetéséhez szükséges. Célszerű ilyenkor a munkáltatótól kérni egy igazolást is. Ha az eltiltás meghatározott járműkategóriára vonatkozik, ebben az esetben utánképzésen sem kell részt vennie.

Üdvözlettel,

dr. Katona Csaba ügyvéd
https://www.drkatonacsaba.hu/…ed-budapest/

Padam # 2023.03.20. 23:38

Tisztelt Fórumozók!

Szeretnék én is információt/segítséget kérni, hátha tisztábban látom az esetleges lehetőségeimet.
Október elején vették el a jogosítványomat, 0,8-at fújva a helyszínen, majd később az kapitányságon 0,76-ot. Ott kihallgattak, felvették az adataim, majd hazaengedtek. Végig teljesen együttműködő voltam, szerencsémre teljesen normálisak voltak a biztosurak is.
Sok-sok hónapnyi várakozás után decemberben jött egy levél, amiben tárgyalás nélkül 10 hónapra elvették a jogosítványomat, illetve pénzbüntetést is kaptam.
Mivel írták a végzésben, hogy fellebbezésnek nincs helye, így csak a tárgyalást tudtam kérvényezni.
Erre megint kaptam egy választ, amiben júliusi időpont került megadásra a tárgyalásnak.

Igazából csak azt szerettem volna elérni, hogy (ugye B kategóriával kaptak el) legalább a nagy kategóriákat kapjam vissza, azaz csak kategóriára tiltsanak. Van erre még így, ebben a stádiumban lehetőségem?
Munka miatt kérdéses, legalább a telephelyi dolgokat el tudjam végezni.

Kérelmet írhatok még ilyenkor?
Mivel így nem jogerős a végzés mivel tárgyalást kérvényeztem ( aminek oka csupán a kategória kérvény lenne ) így a végzés nem jogerős, azaz utánképzést sem tudok elkezdeni.

Sosem voltam bűntetve, egy biztonsági öv büntetésben kívül teljes mértékben büntetlen előéletű vagyok.
A büntetéssel és mértékével is egyetértek, de a CE kategória részben megélhetés miatt szükséges lenne.

Köszönöm a válaszukat!

Üdvözlettel.:

Ádám

Papamaci # 2023.02.15. 13:24

Sajnos nem vették el a jogsit helyben. 2025 márciusig tiltva. Polgármester erős fokúként 8 hónap?! Rózsa Sándor 8 oszlop 7 hónap 82000ft. nem mentegetem magam, de nagy árat fizettem a hülyeségemért.

Szomorú örökös # 2023.02.15. 09:37

Papamaci

2 év huzavona után 2 év eltiltás

Akkor az már szerintem még is volt, nem? Ha az utánképzésen is túl vagy, akkor visszaadják a jogsit.

Sajnos másnaposan vezettem, mivel rosszul volt a feleségem kózházba vittem, se a rendőrt se a bíróságot nem érdekelte,. Hibáztam, de hogy ennyire szélsőséges ítéletek vannak

Ittasan nincs indok a vezetésre. Inkább a mentőt kellett volna kihívni, sajnos ez van.

Papamaci # 2023.02.15. 09:29

2 év huzavona után 2 év eltiltás és 180 ezer pénzbírság! Sajnos másnaposan vezettem, mivel rosszul volt a feleségem kózházba vittem, se a rendőrt se a bíróságot nem érdekelte,. Hibáztam, de hogy ennyire szélsőséges ítéletek vannak

Pjani # 2023.02.07. 21:09

Kedves Vadsuhanc
Sztem pont ezt tettem.
Lehet hogy még nincs "ügy"?"
Mrthogy azt írták, téves a beadvány.

Pjani # 2023.02.07. 21:06

Majordomus
Semmiképpen. Ezért legrosszabb esetben kapok 6 hónapot, 150 ezret, és utánképzést.
A jogsi nekem nem gond, addig odaadom a kocsit a lányomnak.

Majordomus # 2023.02.07. 20:44

Először fogadj ügyvédet. Szerintem szükség lesz rá.