Térfigyelő kamera


krit # 2013.08.25. 08:11

Segíséget szeretnék kérni az alábbi témában.

Ismerősöm véletlenül bekanyarodott a 2 sávos szembejövő forgalomba autóval. Szerencsére nem történt baleset. Gyorsan megfordult, majd ugyanebben az utcában leparkolt. Személyes rendőri intézkedés nem volt. Kérdés, hogy várható-e büntetés levélben? Nem tudja van-e térfigyelő kamera felszerelve.
Egyébként, ha térfigyelő kamera felvesz egy ilyen esetet, szükséges rendőri intézkedés?

Válaszukat előre köszönöm

Véleményem # 2013.08.25. 11:15

Várható, ha volt kamera ès esetleg azt nézi is valaki illetékes...
Nem szükséges rendőri intézkedès.
( szerintem ritka az ilyen fajta büntetès de ez helyi felfogás... valahol divat igy büntetni mert lehetőség van rá de a tèrfigyelő kamera más célt szokott szolgálni )

groszfater@gmail.com # 2013.08.25. 11:26

te is tudod, csak az elnevezése téves...
és igen-is büntetnek a kamerák által rögzített szabályszegések miatt

oriontronic # 2013.08.25. 18:00

Fogadni mernék rá (szó szerint) hogy nem lesz bünti, mert:

  • visszamenőleg csak akkor nézik át a felvételeket ha történt valami bűncselekmény vagy baleset
  • ha át is nézik senkit nem fog érdekelni hogy valaki véletlenül rossz sávba hajtott be.
  • ha egy operátor épp nézte élőben, azt sem érdekelte, túl kis ügy.
  • a felvétel minősége és szöge miatt kicsi az esélye hogy olvasható a rendszám.

Legfeljebb tilosban parkolókra szoktak így vadászni kamerán keresztül, szóval én nem aggódnék a helyedben

ferrke # 2013.08.26. 07:39
oriontronic # 2013.08.26. 09:39

Akkor még jó hogy nem fogadtam.
Mondjuk még ha igaz is a hír, akkor is csak egy helyre vonatkozik, és "saját üzemeltetésűek" a kamerák.

Kösz a linket, jó tudni hogy ilyen is van.

nerati # 2013.10.28. 12:06

Szerintem simán büntetnek kamera alapján is. Ezért is éri meg kiépíttetni ilyet, azt gondolom nem véletlen hogy bármely önkormányzat kérheti a kiépítését. Akár neten kis kutakodás után is megtalálja ha akarja. http://www.mvnetsystems.hu/…elo-rendszer

r0li # 2013.10.29. 12:57

Szabályszegésre egész biztosan alkalmazható, de egy szabálysértés pl megállni tilos bizonyítására is alkalmas? Vagy ott még megmaradt a nyilatkozat?

Canya # 2015.08.01. 15:05

Az is kell, hogy dvr-re mentsék a képeket, nem mindenhol van így. De itt többet olvastam erről: http://riasztok-kamerak.hu/…rarendszerek

Gabo. # 2015.08.06. 12:28

Szép napot mindenkinek!

Kellene egy kis felvilágosítás térfigyelő kamera utáni bírság megértéséhez.
Én agyas a hétvégén balra kanyarodtam ott ahol nem lett volna szabad. Ma jött közetrületesektől egy 50000-es csekk 2db fotóval. Kicsit lesújtott az összeg, de valóban én voltam a hunyó.
Igazából a képek értékelésére lennék kíváncsi. Az első pont az út közepén készült keresztben. Értelem szerűen ekkor a szembe jövő sávban van az autó. A második már a haladási iránynak megfelelő sávban és irányban, bal hátsó kerék még a záróvonalon. Tiltó tábla nem látható a képen, útburkolati jelekből azért lehet tudni, hogy miről is van szó.
A gondom az, hogy itt csak a második képen azonosítható be az autó, azaz csak itt látszik a rendszám. Mondjuk pont 1 másodperc telt el a két kép között, de akkor sem értem, hogyan lehetséges ez. Plusz eddig úgy tudtam, hogy 3 fénykép kell a büntihez.

Ha segítene valaki és elmagyarázná hogyan működik ez, akkor annak nagyon örülnék.

Köszönöm szépen előre is a segítséget.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.08.06. 13:49

Ha segítene valaki és elmagyarázná hogyan működik ez
Kellő összegű készpénzzel és a csekkel bemész a postára, és befizeted.

Gabo. # 2015.08.06. 13:56

Ez így van, de én arra lennék kíváncsi, hogy ennyi elég a büntetéshez? Én azt hittem, hogy 3db fénykép kell amin beazonosítható a jármű, azaz látszik a rendszám. Itt csak egy van...

groszfater@gmail.com # 2015.08.06. 13:59

ennyi pénzért küldhetnének egy fotóalbumot...

Kovács_Béla_Sándor # 2015.08.06. 14:36

Nézd, neked küldték a csekket, nem valamely más Skoda-tulajdonosnak. Mi sem bizonyítja jobban azt, hogy a jármű beazonosítható volt.

alfateam # 2016.12.17. 15:11

A táblák elhelyezését rendelet szabályozza (JETSZ)
Ha tudod bizonyítani, hogy adott időben nem a rendeletben meghatározottak szerint állt a tábla akkor megúszod a bírságot.

A térfigyelő alapján bírságolhatnak, de a térfigyelő bizonyíthatja azt is, hogy a tábla nem állt jól...

alfateam # 2016.12.17. 19:20

6 hónapon belül, különben elévül,