Okirathamisítás még mindig


Kovács_Béla_Sándor # 2013.07.21. 18:56

A magánokirathamisításnak nem tényállási eleme a károkozás.

monalisa1 # 2013.07.21. 19:41

Kiskakas79

A tudomásulvételtől számított 5 éven belül bármikor feljelenthetett volna, hát most megtette.

Mivel már két éve különéltek, sőt most már váltok is, kérd a MÁK-tól h a cs.pótlékot írják át a te nevedre. (Azzal nem vagyok tisztában, h jogtalanul vette-e fel, kérjed vizsgálják ki.)

Ha nincs pénzed ügyvédre a megyei kormányhivataltól kérhetsz támogatást, amellyel jogi segítő szolgáltatást vehetsz igénybe. (Az ügyvédi költséget az állam fizeti ill. megelőlegezi.)

----
  • laikus hozzászóló
monalisa1 # 2013.07.21. 19:48

Milyen jogcímen lakik a házban amivel kapcsolatban írod: különvagyonod. (Mível váltok megszünt a házastársi lakhatása...)

monalisa1 # 2013.07.21. 20:37

Mondjuk fél évig lakhat még ott, ennyi idő alatt "lelakja" ama 340e forintot...

lajcsó # 2013.07.22. 05:41

"A magánokirathamisításnak nem tényállási eleme a károkozás." A magánokirathamisítás nem kérdés. Én egyéb más bűncselekményre (pl. csalás) gondoltam.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.07.22. 07:10

Értem.

Stick Stack # 2013.07.23. 13:56

Hova lett az új Btk-ból a klasszikus magánokirat-hamisítás?!

Kovács_Béla_Sándor # 2013.07.23. 15:57

345. § A "klasszikus" elnevezés megtévesztő volt.

Sherlock # 2013.07.23. 16:22

Kinek? :)

Kovács_Béla_Sándor # 2013.07.23. 16:26

Annak, aki nem ismerte magát a tényállást. :)

Boszi48 # 2013.09.23. 11:35

Tisztelt Fórum!
Egy gyermekelhelyezési perben az anyuka egy fiktív szerződéssel kívánta a bíróságnak bizonyítani, hogy van munkája. A cég nem alkalmazta soha, és nem is ismeri. Elkövetett-e okirat hamisítást
és ez befolyásolhatja-e a döntést.
Köszönettel.
Gáspár

Kovács_Béla_Sándor # 2013.09.23. 11:51

El. Ráadásul teljesen fölöslegesen. De te se nagyon feszegesd, ha nem akarsz a gyerektartás mellé asszonytartást is fizetni.

infokft # 2013.10.07. 13:54

Kedves Fórumozók!
Az alábbi esetben kérném a segítségeteket. Az eset a következő:
Egy Kft-nek vagyok az ügyvezetője. A barátom is ennél a cégnél dolgozik. Munkáltatói igazolást állítottam ki neki. Azt tudni kell, hogy az én ügyvezetői fizetésem is a barátom bankszámlájára megy. Az otp adott folyószámla hitelt, úgy hogy ő maga figyelembe vette minden ráérkező fizetést, így az enyémet is. Egy pályázat miatt önerőként kellett volna pénz, hitelt akart felvenni, és munkáltatóit állítottam ki neki. Otp-nél ahol a számlát is vezeti és látnak minden beérkezést. Mivel a hitelintézet az én fizetésemet is figyelembe vette a folyószámla hitelnél, így a folyószámlára érkező összeget írtam be keresetnek. A pénz végül nem is kellett, így hitelügylet sem jött létre. Fél évre rá kaptunk egy idézést a rendőrségtől magánokirat hamisítás megalapozott gyanúja miatt. Mire számíthatunk? A büntetés az erkölcsibe szerepelni fog? Mert akkor engem kirúgnak. Ez érdekes egyébként, hogy ha az otp annak veszi a fizetést akkor nem bűncselekmény, de ha én gondolkodom. a bank fejével akkor okirathamisítás? Ez érdekes nem? Kérem, hogy aki tud segíteni írja meg mire számíthatunk! Köszönöm!

Agent Cooper # 2013.10.08. 11:17

Kedves infokft!

Szerintem próbára bocsátásra vagy pénzbüntetésre lehet számítani. Amennyiben így lesz, akkor kaphat hatósági erkölcsi bizonyítványt.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

nzuzza # 2013.10.12. 05:56

T.Fórum! Okirathamisításnak vagy csalásnak minősül az alábbi eset: géppel írt magánokiratot szabályszerűen két tanúval is aláirattak, majd ügyvéddel is ellenjegyeztettek (ez már felesleges is volt sztem) Feljelentés lett mégis a dologból, a rendőrségi indoklás szerint bűncselekmény nem történt, mert tartalmilag nem változott semmi,viszont a részletes indoklásban kitérnek arra, hogy az 1.oldalon jobbra fent az oldalkarakter
számozás ki lett kaparva,meg a tűzőgép nyomok aránytalanul nagyok,mintha oda-vissza tühztek volna utólagosan valamit.A lap 2.oldalán következetlenül a 2-es sorszám van - szól a rendőrségi határozat.
Oké, bűncselekmény nem történt...,bár vitatom. Viszont érvényes okirat az olyan, amin a fent részletezett "módosítások" még a rendőrség szerint is megtörténtek?! Köszi a választ: N.Z.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.10.12. 06:47

Küzdesz, mint disznó a jégen...

A lap 2.oldalán következetlenül a 2-es sorszám van
Mert következetesen hanyas lenne rajta?

r0li # 2013.10.13. 09:25

Kedves Fórumozók!

Szabálysértés miatt rendőr igazoltatott, akinek tévedésből a korábbi lakcímemet tartalmazó lakcímkártyát adtam át. Ezt csak utólag észleltem. Szabálysétési feljelentés indul az ügyben.
A lakcímkártya nem hamis vagy hamisított, de mégis valótlan adatokat tartalmaz.
Belefér ez az intellektuális közokirathamisítás gondatlan alakzatába?
Illetve szenélyi azonosság igazolásával kapcsolatos szabálysértés is lehet belőle? Konkrétan a lakcím személyi adatnak számít?

Agent Cooper # 2013.10.14. 09:58

Kedves r0li!

Szerintem nem történt bűncselekmény, de biztos vannak az enyémmel ellentétes vélemények is. A személyazonosság igazolásával kapcsolatos kötelességek megszegése szabálysértés tényállása pedig más.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

r0li # 2013.10.14. 14:07

Kedves Agent Cooper!

Köszönöm a hsz-dat, remélem más is megtisztel a véleményével! Közben olvasgattam a témában és a Kúria 1/2004 BJE-ben ezt találtam, idézem: Az intellektuális közokirathamisítást a rendelkező közokiratok /pl rendőrségi szabálysértési feljelentés/ tekintetében is el lehet követni amennyiben olyan adatra vonatkozik, amelyet e rendelkező közokirat is (az ellenkezője bizonyításáig) teljes bizonyító erővel bizonyít.
Kérdés, hogy ez esetben a lakcím annak számít-e?

Agent Cooper # 2013.10.15. 07:43

Kedves r0li!

Ebben a BJE-ben nem a lakcím kártyáról, hanem a szabálysértési feljelentésről van szó. Tehát abban az esetben követi el a bűncselekményt, amennyiben a korábbi lakcímkártyát azzal a szándékkal adja át, hogy tévesen kerüljön a szabálysértési feljelentésben rögzítésre a lakcíme. Ez azonban nagyon életszerűtlen, hiszen az országos lakcímnyilvántartásban egyszerűen ellenőrizhetőek az adatok.
Mikor derült ki, hogy a rossz lakcím kártyát adta át (azaz mit jelent, hogy utólag)? És ezt követően mit tett?

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

r0li # 2013.10.15. 13:09

Kedves Agent Cooper!

Utólag vettem észre pár nap múlva az iratok rendezése során. Semmit sem tettem még, gondoltam előtte tájékozódom itt is.

Agent Cooper # 2013.10.15. 17:33

Kedves r0li!

Így azért már nem hangzik olyan jól, de nem hiszem, hogy nyomozást rendelnének el.
Azt javasolnám, hogy első körben hívja fel telefonon a feljelentést készítő hatóságot (az adatok a feljelentésen megtalálhatók), és közölje velük, hogy véletlenül a korábbi lakcíme került rögzítésre a feljelentésben. Amennyiben már továbbították a feljelentést (ami sajnos elég valószínű), akkor pedig azt a szabálysértési hatóságot, ahová a feljelentést megküldték.

Üdv: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

r0li # 2013.10.16. 07:38

Kedves Agent Cooper!

A valós történet kicsit bonyolultabb, mivel csak Ön válaszolt, ezért inkább privát üzenetet küldtem.

üdvözlettel r0li

kunyhó # 2013.10.16. 08:45

Elnézést, hogy hozzászólok, de lakcímkártyája mindenkinek csak egy van. Ha másik lakcímet jelentek be, a régit elveszik minden esetben. (kivéve, ha azt mondtam, nincs meg)

r0li # 2013.10.16. 11:21

Tisztelt Kunyhó!

Teljesen igaza van! Azért is írtam, hogy bonyolultabb a történet, amennyiben Ön is védő és érdeklik a részletek, szívesen elküldöm privátban.
üdv r