Értesítés, idézés (kabszerrel valo visszaeles)


ildikó31 # 2005.11.21. 13:14

a bizonyítékokat csak akkor kötelesek megmutatni, ha gyanúsítottként hallgatnak meg.

  • ha valaki ellened vall, akkor kell találni valakit, aki viszont melletted vall.

Legjobb, ha nem csinálsz olyan dolgokat, amelyek bűncselekménynek számítanak. Fogadd meg a tanácsomat, tanulj, szórakozz, élvezd az életed, de kerüld el a „rossz embereket és a rossz dolgokat.


ildiko31

ildikó31 # 2005.11.21. 13:12

Kedves Zekk!

Címszavakban:
A rendőrség téged vagy gyanúsítottként, vagy tanúként hallgathat ki.

1. ha gyanúsítottként hallgat ki:

  • szerintem a jövedelmi viszonyaid miatt kérheted védő kirendelését. Addig, amig nincs ott a védőd, egy szót se szólj. Megteheted. Amennyiben, nem rendelnek ki védőt, tagdd meg a vallomástételt. Igazmondási kötelezettséged nincs.

2. ha tanúként idéznek meg:
Igazmondási kötelességed van, ezért javasoltam, hogy inkább mond azt, hogy nem emlékszel, mert azt később, ha esetleg gyanúsított leszel, akkor könnyebb változtani.
Nem jár kirendelt védő.
Köteles vagy tanúvallomást tenni.
Tehát ez egy rosszabb pozíció, mint a gyanúsított.

Akár melyik eset történik is:

  • kérheted, hogy a vallomásodat szó szerint jegyzőkönyvezzék.
  • amennyiben nem azt írja le a rendőr, amit te mondasz, akkor ezt a jegyzőköny végére ird le, és csak azt a megjegyzést írd alá. sehol máshol ne írj alá. Nincs külön rublika, üres hely van, oda írd!
  • kérhetsz jegyzőkönyv másolatot, amit 100,- Ft-os illetékbélyeg / oldal köteles adni az ügy előadója.
  • általában fénymásolatot adnak, mert arra már rá van ragasztva a bélyeg.
  • úgy rakjál pontot, hogy ő ne lássa, de te tudd, hogy ott van!

ildiko31

Zekk # 2005.11.21. 12:56
  • Ja és ha én kérem akkor kötelesek e az ellenem talált bizonyítékokat felsorolni, megmutatni?
  • Ha valaki ellenem vall akkor az milyen hatással van az ügyemre?
Zekk # 2005.11.21. 12:53

Kedves Ildi!

TEhát a címszavakban!

  • Ha gyanúsítottként hallgatnak ki akkor kérjek egyből ügyvédet
  • Kérjek szó szerinti jegyuőkönyvezés
  • Kérjek másolatot a jeygzőkönyvről
  • Valahová rakjak ismertető jegyet ( a lapra egy pont )

-Úgy rakjak rá pontot hogy ő ne lássa?

  • Ja én a jegyzőkönyvről fénymásolatot kapok vagy nyomtat egy másikat?
  • a bejegyzést hova kell irni? Van neki külön rublika?
  • 46. § a) pontja esetén a védőt legkésőbb a terhelt első kihallgatásáig kell kirendelni.
  • Ezt úgy értsem hogy amikor gyanúsítottként akarnak kihallgatni akkor már elvileg lennie kéne ott egy ügyvédnek?

- Ha nincs ott tagadjam meg a vallomástételt?

46. § A büntetőeljárásban védő részvétele kötelező, ha

  1. a terhelt a magyar nyelvet, illetőleg az eljárás nyelvét nem ismeri,
  2. a terhelt egyéb okból nem képes személyesen védekezni,
  3. e törvény erről külön rendelkezik.

- Ez rám vonatkozik? Diák vagyok... Diákmunkával nem keresek fix összeget (kb. 20.000 e forint) és eltartanak?

46.§ (2) A bíróság, az ügyész, illetőleg a nyomozó hatóság akkor is védőt rendel ki, ha a védelem nem kötelező, de a terhelt védő kirendelését azért kéri, mert a jövedelmi viszonyai miatt nem tud a védelméről gondoskodni.

- Hogy igazolom, hogy nem tudok a védelmemről gondoskodni? --------
ildikó31 # 2005.11.21. 12:37

Kedves Zekk!

Azt senki nem tudja megmondani, hogy mikor hivnak be, vagy egyáltalán megidéznek-e! Idejében tudni fogod, fogsz kapni idézést!

Abban az esetben, ha nem bizol a rendőrben a jegyzőkönyvezés folyamán, kérheted a szó szerinti jegyzőkönyvezést, vagy beírod a jegyzőkönyvebe, hogy ez nem a te tanúvallomásodat tartalmazza és csak ezt a bejegyzést írod alá!
Kúráról:

Kapsz egy év haladékot, hogy igazold, hogy részt vettél ezen a kezelésen. Amennyiben nem igazolod, kiszabják a büntetést és végrehajtják.


ildiko31

Zekk # 2005.11.21. 12:27

Úgy értem, hogy teljesen ki an forgatva az össze szavam hazugságok vannak benne amit még csak véletlenül sem mondtam? Feljelenthetem a rendőrt?

Zekk # 2005.11.21. 12:23

Ja mégvalami... Ha ilyen stádiumba vanaz ügy kb mikorra lehet számítani arra hogy bevisznek?

ildikó31 # 2005.11.21. 12:22

Kedves Zekk!
- HA közlik hogy gyanusított vagyok az ügybe akkor kérhetek egyből kirendelt ügyvédet? Ez nem vet rám rossz fényt”?
Kirendelt védőt csak ezekben az esetekben kaphatsz:
46. § A büntetőeljárásban védő részvétele kötelező, ha

  1. a terheltet fogva tartják,
  2. a terhelt süket, néma, vak vagy - a beszámítási képességére tekintet nélkül - kóros elmeállapotú,
  3. a terhelt a magyar nyelvet, illetőleg az eljárás nyelvét nem ismeri,
  4. a terhelt egyéb okból nem képes személyesen védekezni,
  5. e törvény erről külön rendelkezik.

48. § (1) A bíróság, az ügyész, illetőleg a nyomozó hatóság védőt rendel ki, ha a védelem kötelező, és a terheltnek nincs meghatalmazott védője. A terheltet a kirendelést követően tájékoztatni kell a védő személyéről. A 46. § a) pontja esetén a védőt legkésőbb a terhelt első kihallgatásáig kell kirendelni.
(2) A bíróság, az ügyész, illetőleg a nyomozó hatóság akkor is védőt rendel ki, ha a védelem nem kötelező, de a terhelt védő kirendelését azért kéri, mert a jövedelmi viszonyai miatt nem tud a védelméről gondoskodni.
Az már elég „rossz fény”, hogy fogyasztasz!!!

  • Tehát akkor ha csak fogyasztóként kapnak el akkor nem zárhatnak be!? ugye? Nem hiszem, hogy letöltendő szabadságvesztést fogsz kapni.
  • Még egy fontos kérdés! Hogy tudom azt elkerülni, hogy a rendőr ne tudja meghamisítani a jegyzőkönyvet? Ne irjon olyat bele amit nem mondtam stb...(ez köztudott róla hogy szeret ilyet csinálni)

Minden jegyzőkönyvet a lap alján,kék színű tollal kell aláírni. Tegyél csak a számodra ismert helyre valamilyen pontot az eredeti jegszőkönyvön. Kérj azonnal másolatot, vigyél illetékbélyeget.

  • Mi van akkor ha visszautasítom a jegyzőkönyv aláirását? Azt nem teheted meg. Viszont gyanúsítottként a vallomás megtételét megtagadhatod, jogodban áll. Mindenféle különböző szankció nélkül. Tanácsként azt mondom, hogy tanúként pedig mond azt, hogy nem emlékszel, most nem jut eszedbe! stb.
  • Ha nem hiteles a jegyzőkönyv akkor tehetek panaszt ellene? Hogy érted azt, hogy nem hiteles??

ildiko31

Zekk # 2005.11.21. 12:07

Ja és minden esetben felajánlják a kúrát? Feltéve hogy első komolyabb ügyem...

Zekk # 2005.11.21. 12:05

Ez igaz! Ahogy ezt meghallottam egyből meg is fogadtam, hogy nem csinálom... Nagyjából tudom milyen, mert tavaly unokaöcsémet is elkapták... De annyi változtatás van, hogy nem tudok kiigazodni... Az Interneten sem találtam a törvényt azért jöttem ide!

  • HA közlik hogy gyanusított vagyok az ügybe akkor kérhetek egyből kirendelt ügyvédet? Ez nem vet rám rossz fényt?
  • Tehát akkor ha csak fogyasztóként kapnak el akkor nem zárhatnak be!? ugye?
  • Még egy fontos kérdés! Hogy tudom azt elkerülni, hogy a rendőr ne tudja meghamisítani a jegyzőkönyvet? Ne irjon olyat bele amit nem mondtam stb...(ez köztudott róla hogy szeret ilyet csinálni)
  • Mi van akkor ha visszautasítom a jegyzőkönyv aláirását?
  • Ha nem hiteles a jegyzőkönyv akkor tehetek panaszt ellene?

Köszönöm hogy segítesz Ildi!

ildikó31 # 2005.11.21. 11:56

Kedves Zekk!

  • Ha nem találnak nálam marihuana-t akkor mit tehetnek velem?
  1. valamilyen ürüggyel be kell, hogy vigyenek. Ha nem találnak nálad anyagot, attól még elrendelhetik a vér- és vizeletvizsgálatot.
  2. Ebből egyértelműen kiderülhet, hogy fogyasztó vagy.
  • És ha csak véremben találnak az büntetendő? (egyértelmű bizonyítéknak számít?) Ha a véredben vagy vizeletben találnak, akkor ez egyértelmű bizonyíték. Több mindent tehetnek, de ilyenkor általában próbára bocsátanak. Ez azt jelenti, hogy a bíróság a vétség, valamint a három évi szabadságvesztésnél nem súlyosabban büntetendő bűntett miatt a büntetés kiszabását próbaidőre elhalaszthatja.
  • Ha csak fogyasztó vagyok akkor mire

számíthatok? Fentebb megírtam, ha nincs múltad a bűnügyi nyilvántartóban, akkor szerintem egy próbára bocsátással megúszhatod. Ja igen, és ilyenkor köteleznek, hogy vegyél részt egy kábítószerelvonó kúrán, amennyiben ezt nem vállalod, akkor kiszabják a büntetést.

  • Kérhetek e a kihallgatás jegyzőkönyvéről másolatot. Igen kérhetsz, de oldalanként 100,- Ft-os illetékbélyeget kell vinned. Legjobb, ha már egyszerre viszed magaddal.
  • Mit tegyek ha ezt megtagadják? Nem tagadhatják meg.
  • Kérésemre a rendőr köteles aláirni?Mit?? a jegyzőköynvet??? Kérés nélkül köteles aláírni.
  • Ha gyanúsítottként hallgatnak ki...Akkor már az elején meg is tagadhatod a vallomástételt.
  • Eggyüttműködjek vagy hallgassak? Ez attól függ mennyire vagy bűnös!

Ettől az ügytől függetlenül, szórakozóhelyen történő razzia alkalmával is bevihetnek, és akkor is megállapíthatják, hogy fogyasztó vagy. Legjobb lenne, ha felhagynál ezzel a "szórakozással", és saját magad szoknál le róla. Álláspontom szerint enélkül sokkal egyszerűbb lenne az életed! (és nyugodtabb)


ildiko31

Zekk # 2005.11.21. 11:38

Hello!
Volna egy kis problémám amihez segítséget várok! Előre is kösz... NEm tom mit tegyek!

Na a sztory: Szoktunk néha szivni a kollégiumban és nemrég tudomásomra jutott hogy nyomoz utánunk a rendőrség... Ugyanis egy csajszit behivtak és fényképeket mutogattak neki! Rólam is meg pár haveromról meg persze kérdezősködtek... Én az egyik srácról tudom hogy terjeszt is.. Ezt gondolom nem kéne emlegetni ha behívnak... ugye? Én csak néha fogyasztok és állítólag úgy keveredtem gyanúba, hogy láttak vele. Ja a nyomozást vezető rendörről köztudott hogy szeret jegyzőkönyvet hamísítani...

Kérdés:

  • Ha nem találnak nálam marihuana-t akkor mit tehetnek velem?
  • És ha csak véremben találnak az büntetendő? (egyértelmű bizonyítéknak számít?)
  • Ha csak fogyasztó vagyok akkor mire

számíthatok?

  • Kérhetek e a kihallgatás jegyzőkönyvéről másolatot.
  • Mit tegyek ha ezt megtagadják?
  • Kérésemre a rendőr köteles aláirni?
  • Ha gyanúsítottként hallgatnak ki...
  • Eggyüttműködjek vagy hallgassak?

    Előre is köszi nagyon jól jönne segítség!!!!

Zekk!

ObudaFan # 2005.11.11. 17:37

Attól függ, kirendelt védőben is van lelkiismeretes, bár az elenyésző kisebbség az.

Nick Name # 2005.11.10. 21:20

No azért ne kergessük illúziókba szegény iddasc-ot a kirendelt védővel kapcsolatban. Nagy valószínűséggel az is komoly fegyvertény lesz, ha sikerül elérni, hogy eljöjjön a kihallhgatásra...


Nick Name

ObudaFan # 2005.11.10. 19:32

Mondhatod, de mostmár leginkább a védődre hallgass azzal kapcsolatban, hogy mit mondj, meg mit ne, mert ő fogja pontosan ismerni az egész ügyet.

iddasc # 2005.11.09. 23:35

A vedot kirendeltek, hetfon talalkozok vele. Van benne egy olyan resz, amit egyszeruen nem mondtam. Sajnos az alairasommal alatamasztottam, h elolvastam stb., viszont az a resz nem igaz! Pontositasnal hivatkozhatok arra, h menteni szeretnem magamat a hamis vad alol?
Mert gyakorlatilag ez a helyzet all fennt.


udv,
iddasc

ObudaFan # 2005.11.09. 18:23

A nyomozás során tett vallomás minden oldalát alá kell iratni, így aligha lehet azt mondani, hogy nem olvastad. Természetesen annyiszor teszel új és új vallomást, ahányszor akarsz, viszont szavahihetetlennek is minősülhetsz, ha nem tudod megindokolni, mi okozta a változást. A legjobb talán az lenne, hogy ha tényleg fontosak az eltérések, akkor egyszerűen elmondanád, hogy pontosítani szeretnéd. Viszont a helyedben ezzel már megvárnám a védő kirendelését.

iddasc # 2005.11.09. 18:09

Voltam ma. Megtagadtam a vallomas tetelt, nem geciztk. Viszont a kezhez kapott vallomasom nem takarj a valosagot. A nyomozo teljesen kicsavarta aszavaimat, s van benne olyan, amit nem i mondtam. En voltam meglepodve a legjobban, h ilyet is mondtam akkor. Van lehetoseg vallomas modoitasara igy utolag? Mert ha benne marad az a resz is, amit gyakorlatilag nem mondtam, azzal hamis tanuzast tennek. Tom, h szerepel rajta az alairasom, de az elso ket oldal stimmel, viszont a befejezes nem. Otletek?


udv,
iddasc

HE0222 # 2005.11.09. 17:26

Értelmes bíróval...hát ez az. Sajnos vannak negatív tapasztalataim ez ügyben, még a bűncselekmény is ugyanaz. Van, amikor valóban jobb nem tenni vallomást mindaddig, míg bírót nem lát az ember, de van, amikor ennek ellenkezője kifizetődőbb, különösen, ha több terhelt van az ügyben, akik szívesen vallanak bármit, amit a nyomozó hallani akar, össze-vissza hordanak mindent, mert ez az ára annak, hogy ne kerüljenek előzetesbe. Aztán az ilyen cifra vallomások alaplján aztán a nem valló terheltet mégis előzetesbe teszik váratlanul, mert a kedves terhelt-társak elkezdenek félni tőle, mivel rá vallottak, csak, hogy ők szabaduljanak. Ne így legyen, de a leírt eset valóság, megtörtént, végigasszisztáltam.

ObudaFan # 2005.11.08. 20:07

Emiatt elvileg nem tartóztathatnak le, csak éppen az a letartóztatási ok, hogy a bizonyítási eljárást a terhelt veszélyeztetné, gyakran akkor szűnik meg, ha vallomást tesz. :) Csak szőrszálhasogatok, mert ha eddig nem volt letartóztatás, akkor - emiatt - tényleg nem is lesz. Ugyanis egy értelmesebb bíróval remélhetőleg nehéz lenne elhitetni, hogy eddig nem veszélyeztetted a bizonyítást, csak éppen majd most, amikor megtagadod a vallomástételt.

Nick Name # 2005.11.08. 18:51

Maradjunk a fórumon, természetesen számíthatsz rám és nyilván másokra is.

Alá fogják irattatni veled, hogy figyelmeztettek, hogy nem vagy köteles vallomást tenni. Ha nem akarsz, ne tegyél. Emiatt nem tartóztathatnak le, arról egyébként is a bíróság dönt, nem a rendőrök.


Nick Name

iddasc # 2005.11.08. 18:49

Bekell mennem, de nem vagyok koteles vallomast adni. Na, elore latom, mi lsz. ELojon a jo zsaru-rosz zsaru szinjatek. Kesobbiekben szamithatom meg rad s a segitsegedre? Halas lennek!
Vagy email?


udv,
iddasc

Nick Name # 2005.11.08. 18:46

A vallomástételt megtagadhatod, az ujjlenyomat és DNS minta adását nem.


Nick Name

iddasc # 2005.11.08. 18:30

Szia ObudaFan!

Beadtam kerelmemet a rendorsegre koltsegmentessegre, majd vmikor kapok ugyvedet. Holnap kell menjek a kozeghez. Kerhetek halasztast, mig lesz ugyvedem? Hivatlozhatok arra, h amig nincs ugyvedem, hianyos jogi ismereteim miatt a holnapi idezest elhalasszak? S koteles vaok ujjlenyomatot es DNS-mintat adni? Gyanusitott vaok meg.


udv,
iddasc

ObudaFan # 2005.11.03. 20:42

Rajta, szükséged lesz egy védőre.