testi sértés


Nick Name # 2006.02.14. 20:13

Viszont a magánindítvány és a magánvád két teljesen különböző jogintézmény.

A bűncselekmények nagy része hivatalból és közvádra üldözendő.

Egy részük magánindítványra, de közvád alapján üldözendőek. Ilyen a magánlaksértés is, vagy például az erőszakos közösülés.

És van magánindítványra, magánvád alapján üldözendő cselekmény is, de az más kategória.


Nick Name

ObudaFan # 2006.02.14. 17:23

Igen, magánindítványos.

Desty # 2006.02.14. 17:21

Nick Name miért ne lehetne a magánlaksértés magánvádas? Én úgy tudom, hogy a Btk. 183 §-a szerint a magánlaksértés (azaz a 176 §) elkövetői magánindítványra büntethetők. Legalábbis a legutolsó olvasatom szerint ez így van!! De lehet, hogy tévedek?!?! (és akkor előre is bocs).

Lindácska # 2006.02.13. 20:33

Köszi, majd megírom a fejleményeket.

Nick Name # 2006.02.12. 15:17

Akkor szerintem a párod mindenképp éljen viszonváddal a leöntés miatt (becsületsértés), aztán meg próbáljon egyezkedni a sértettel, hogy azzal ő nem jár jól, ha mindkettőjüket megbüntetik.


Nick Name

Lindácska # 2006.02.11. 15:58

Akkor lehet, hogy nem jól értettem.Akkor gondolom könnyű testi sértés miatt.

Nick Name # 2006.02.07. 20:49

Még mindig nem stimmel, mert magánvédas eljárás nem folyhat magánlaksértés miatt.


Nick Name

Nick Name # 2006.02.07. 20:48

Még mindig nem stimmel, mert magánvédas eljárás nem folyhat magánlaksértés miatt.


Nick Name

ObudaFan # 2006.02.07. 18:08

Esetleg párod a vödör víz miatt éljen viszonváddal becs.sértés miatt, aztán meglátjuk, fenntartja-e a magánvádló az indítványát.

Lindácska # 2006.02.07. 11:00

Magánvádas eljárás, magánlaksértés és könnyű testi sértés miatt.

Nick Name # 2006.02.06. 16:49

Lindácska,

ha azt kérdezted, hogy mire számíthat a párod és mit tehet, akkor először azt kell megtudni, mivel vádolják.

Úgyhpgy nem vitatva azt, hogy nem történt semmit, ha választ akarsz, mégiscsak azt kellene tudni, mi van most folyamatban:

  • magánvádas eljárás könnyű testi sértés vétsége miatt a bíróságon vagy
  • nyomozás közvádas ügyben magánlaksértés és súlyos testi sértés bűntette vagy annak kísérlete miatt.

Nick Name

Lindácska # 2006.02.06. 10:48

Köszönöm a hozzászólásokat.
Tisztázom: nem történt testi sértés, mert a párom hozzá sem nyúlt.Így nem szenvedett tőle semmilyen sérülést, még 8 napon belül gyógyulót sem.Mi sem tudjuk, hogy a hölgy miről vetetett látleletet, mert nem láttuk.Lehet, hogy amúgy is volt valami sérülése, vagy megsérült a munkahelyén.Nem tudjuk.

ObudaFan # 2006.02.04. 08:30

Sőt, szigorúan véve csak a már emelt vádat lehet ejteni.

Desty # 2006.02.04. 08:29

Hát ezt én sem nagyon értem, miről vetetett látleletet az idős hölgy ha a párod elment a helyszínről és hozzá sem ért?!?! Akkor itt testi sértés nem is történt.....

Nick Name # 2006.02.04. 05:04

"Azt mondták, hogy a vádat nagy valószínűséggel ejteni fogják bizonyíték hiányában."

Először is ilyet ne higgy el sohasem, mert ha "egy vádat el lehet ejteni", azt azonnal megteszik és nem csak ígérgetik.

Az első kérdés, hopgy 8 napon belüli vagy túli sérüléseket szenvedett a sértett, mert van néhány ellentmondás a leírásodban, ami alapján nem tudom eldönteni, hogy milyen stádiumban lehet az ügy és pontosan mi miatt folyik.


Nick Name

Lindácska # 2006.02.03. 20:08

Sziasztok!
A segítségeteket szeretnék kérni.A párom egy teraszal rendelkező vendéglátóhelyen dolgozik.A szomszédban egy idős hölgy él,aki állítólag "sárgalapos bolond".Röviden:a párom és 2 kollegája éppen a teraszon szolgált fel, amikor a hölgy minden előzmény vélkül leöntötte a páromat egy vödör koszos vízzel az összes vendég előtt.A párom trágár szavakkal illette, de utána elment a helyszínről.Enek a 2 kollegája is szemtanuja volt.A hölgy kihívta a rendőröket, és feljejelentette a páromat.Azt állította, hogy a párom, berúgta az ajtaját, bement az udvarába, és megverte.Látleletet is vetetett.Ez tavaly októberben történt.Most ott tart az ügy, hogy meghallgatták a páromat, és a párom tanuit,valamint volt egy szembesítés, de nem békültek ki.A rendőrségen és a bíróságon is látták, hogy a hölgy nem beszámítható, és mivel már többször indokalatlanul több dolgozót is feljelentett, nem veszik komolyan.Azt mondták, hogy a vádat nagy valószínűséggel ejteni fogják bizonyíték hiányában.A párom még nem fogadott ügyvédet.Volt-e már valaki hasonló helyzetben, milyen fejlemények várhatók?Mit tehet a párom?Milyen maximális büntetésre számíthat, ha nem ejtik a vádat?Véleményeket és tanácsokat is várok.
Köszönöm szépen.