A kormány felelősségre vonása


tomas64 # 2006.09.26. 12:58

Egyetértek Attikával is és Kbs-sel is, én csak arra utaltam korábban, hogy akár orbán, akár gyurcsány gyilkolja le pl. az anyósát, ha azt csak úgy szimlán teszi meg, ugyanúgy a Btk 166. §-a alapján vonható felelőséégre, mintha én tenném, vagy te!

Dr.Attika # 2006.09.26. 12:49

Figyusz!
Politikai bűnözők büntetőjogi felelősségre vonására nem felkészült a mi társadalmunk. Úgy 250 évre visszamenőleg mit látunk? Gróf Batthyány Lajost (42) kivégezték az osztrákok- ő nem volt politikai bűnöző mégis meghalt. Nagy Imrét felakasztották komcsi elvtársai. - ő sem volt politikai bűnöző mégis meghallt. Egyik sem érdemelte meg, hogy élete így érjen véget. Ezt a mostani "politikai ámokfutó"-t meg saját lelkiismerete "öli meg". Õt nem lehet kivégezni, mert a jogállam nem engedi meg. Akkor most ki , mit akar tenni?
Szerintem a politikában tevékenykedő szarháziak kipucolását kezdte meg a nemzet. Ez akár több évbe is beletelhet. Ha van időnk, akkor várjuk ki. ha nincs időnk, akkor sajnos az erkölcsi megtisztulás élményéről maradunk le.
Dr. Béres-Deák Attila

Kovács_Béla_Sándor # 2006.09.26. 12:32

Nem fogod elhinni: azt írsz be az adóbevallásodba, amit akarsz. Önmagában az sem bűncselekmény.
Próbálja már megérteni mindenféle színű rajongó: a politikai győzelemnek nem a büntetőjogi bunkó forgatása az adekvát módja. Az a diktatúrákban szokás.

Popcorn # 2006.09.26. 12:21

Ez igenis, hogy jogi probléma. Ha nem jogi probléma, akkor bárki azt ír be az adóbevallásába is amit akar? És az is csak politikai propaganda? Na ne viccelődjünk továbbra is!

Kovács_Béla_Sándor # 2006.09.26. 12:02

Csak éppen az eljárás meg sem indulhat, ha az országgyűlés nem adja ki az illetőt. (Nem vonja meg a mentelmi jogát.)
De ez esetben erre sem lesz szükség; az egész nem jogi probléma, hanem politikai propaganda.

Hadd emlékeztessek 2002-re, amikor a másik oldal választóinak ígérték meg, hogy egy csomóan ülni fognak... No, az sem volt kisebb marhaság.

Popcorn # 2006.09.26. 11:41

Nagyon szépen köszönöm a választ, mely megnyugtató.

tomas64 # 2006.09.26. 09:28

már úgy értem, különös részben (már megint nem olvastam el, mit írtam)

tomas64 # 2006.09.26. 09:27

A magyar jogszabályok nem tesznek különbséget büntető eljárásjogilag emberek között. A képviselői mentelmi jog sem véd meg senkit, ha a Btk. különös részébe leírt törvényi tényllást megvalósította és a bíróság az elköevetésben bűnösnek nyilvánította.

Kovács_Béla_Sándor # 2006.09.26. 08:55

Van ilyen. Annak idején egy egész jelenet készült a fontos emberről, aki nem értette, mi a vicc a "mije fáj a betegnek..." kezdetű történetben...

Popcorn # 2006.09.26. 08:24

szerintem nem olyan vicces

Kovács_Béla_Sándor # 2006.09.26. 08:23

el lehet-e vinni ezt az ügyet a Hágai Nemzetközi Bíróság elé?

Ehhe, hehe...

Popcorn # 2006.09.26. 07:48

Tistelt Ügyvédek!

Ma reggel a hírtv-ben hallottam, hogy a Független Jogászok talán Szervezet kiadott egy nyilatkozatot, miszerint az MSZP törvénysértést követett el, mikor visszatartotta a választások előtt az államdósság helyzetét, a költségvetési hiány mértékét, valamint, hogy ezek számadatait meghamisították. Mádl Ferenc nyilatkozatát is hallottam, mely szerint hivatali esküjét is megszegte. Kérdésem az, hogy a Magyar jogszabályok, törvények engedik-e, hogy felelősségre lehessen vonni miniszterelnökünket, valamint mindazokat, akik ehhez aszisztáltak, ha nem, akkor el lehet-e vinni ezt az ügyet a Hágai Nemzetközi Bíróság elé?
Ha nem pontosan fogalmaztam a nyilatkozatokkal kapcsolatban elnézést kérek, igyekeztem a lényeget megfogalmazni.