Milyen bcs valósul meg?


Isti73 # 2006.10.19. 15:25

Igen a két kerékpáros elhaladt egymás mellet, majd jó 100 méter után visszafordult és amikor mellé ért akkor lökte el.

tomas64 # 2006.10.19. 13:35

" Közúti veszélyeztetés

186. § (1) Aki a közúti közlekedés szabályainak megszegésével más vagy mások életét vagy testi épségét közvetlen veszélynek teszi ki, bűntettet követ el, és három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő. "

Azért nekem gyanús a dolog!

tomas64 # 2006.10.19. 13:33

Értem. A két kerékpáros szabályosan haladt az út jobboldalán és így lökte fel az egyik a másikat. Csak úgy átnyúlt,anélkül, hogy a sávjából indokolatlanul a másik sávba hajtott volna át. Ha ezt így megcsinálta, akkor tényleg nem veszéleztetett senkit a KRESZ megszegésével. összefüggésben. Igen, ez így életszerű.

Isti73 # 2006.10.19. 13:26

Szerintem nem valósul meg a közlekedés biztonsága elleni bűncselekmény, mert ugyanazon KRESZ hatája alatt állnak.

A közúti veszélyeztetés sem, mert a közlekedési szabályok szándékos megszegésével követhető el. Itt nem történt KRESZ szabályszegés.

Jól gondolom?

ObudaFan # 2006.10.19. 12:36

Könnyű testi sértés kísérlete.

tomas64 # 2006.10.19. 12:35

Leginkább talán a közúti veszélyeztetés tényállása.

Isti73 # 2006.10.19. 12:25

Egy idős bácsi kerékpározik lakott területen kívül a közúton, mikor a haragosa szemből elhalad mellette ugyancsak kerékpáron. A haragos visszafordul és amikor melléér a kezével meglöki a bácsi beesik a nem mély füves útárokba. A haragos elveszti az egyensúlyát és Ö is beesik az árokba, majd felkelve megfogja a bácsi lábát és húzza ki az árokból. A bácsi nem hagyja magát és lerúgja az őt fogó kézt.
Személyi sérülése nem keletkezett a bácsinak.

Milyen bűncselekmény valósul meg?