BÛNÜGYI KÖLTSÉG


ObudaFan # 2006.11.13. 19:45

Lefoglalni az adós birtokában, ôrizetében levô vagy más olyan ingóságot lehet, amelyrôl valószínûsíthetô, hogy az adós tulajdonában van.
Nem lehet lefoglalni az adós birtokában, ôrizetében levô ingóságot, ha a rajta levô jelbôl vagy más körülménybôl minden bizonyítás nélkül kétségtelenül megállapítható, hogy az ingóság nincs az adós tulajdonában.

Az, aki a lefoglalt vagyontárgyra tulajdonjoga vagy más olyan joga alapján tart igényt, amely a végrehajtás során történô értékesítésnek akadálya, a vagyontárgynak a foglalás alóli feloldása iránt végrehajtási igénypert indíthat a végrehajtást kérô ellen.

zoepit # 2006.11.11. 20:58

...ja annyit még hogy neki nincsenek értékei,de minden értékemről nincs papir hogy az enyém!

zoepit # 2006.11.11. 20:24

Lenne egy kérdésem:
volt egy testi sértésem közösen a párommal,"bűntársként".Én voltam 1 rendű vádlott.A bűnügyi költség rám eső felét kifizettem,barátom nem -nincs rá pénzünk.
A ház amelyben lakunk,CSAK az ÉN tulajdonom,de ő be van állandóra jelentve.Élettársi szerződésünk NINCSEN /én még nem válltam el a "volt"férjemtől de már 4 éve külön élünk./
Mostani párom tartozását 2 héten belül ki kéne fizetni,már volt 1 felszólitás.
77 ezer FT.
A végrehajtó elviheti az ÉN értékeimet az Õ tartozása fejében?
Válaszát előre is köszönöm!