Elévülés+ erkölcsi bizonyítvány


nonolet # 2018.06.24. 08:52

Remélem sose évül el...

Hongaar # 2018.06.23. 16:49

Tisztelt forumozok!
Kérdésem a következő lenne.
2009 ben feltehetően elkövetett lopás.
2014 ben itelet lehet börtön,közmunka,vagy pénzbüntetés.
2015 marciusban kiadott elfogato parancs .nem europai .
Mostanaig semmi új megkeresés nincs europai elfogato.
Tehát ez akkor elévült a régi btk szerint?
Vagy itelkezeskor az uj btk szerint van az elévülés.
Bonyolult de remélem van aki megfelelő valaszt tud adni.köszönöm

Peppitto # 2018.06.17. 14:42

Szép Napot !
Kèrdesem az lenne , hogy ha folyamatban van ellenem egy csalás bűntette, ami ott jár , hogy bíróságra idézést nem kaptam még , de a rendőrségen volt rabositas , nemrég erről határozatot is kaptam , Hogy megszüntetik a nyomozást maga indítvány hiánya miatt
Kapjátok e olyan speciális erkolcsit amiben arra irányul a kérdés hogy büntetőeljárás hatálya alatt nem állok
????
Köszönöm

era1995 # 2018.04.02. 15:51

Kedves fórumozók!Ha 2012 Ben verekedésért 100 óra közmunkát kaptam ami már 2016 van teljesült is !A kérdés tartalékos katona és fegyveres őri állásra kaphatoke erkölcsöt vagyis szerepel e az erkölcsi én ez a büntetés?köszönöm

kivancsimav # 2018.02.27. 09:02

MÁV-tól átvett pótdíjas büntetések, utolsó büntetés dátuma 2012.10.29. Először a Delta Faktor Kft. vette át majd Ő tovább adta a B2Kapitál Kft.-nek 2017.08.31.-én. Az utolsó pótdíj kiállítása elég rég volt, behajtani nem tudtak semmit. Eltelt 5 év, s most a B2Kapitál akarja behajtani az összeget. Ezt behajthatják még? Nem évült már el?

hambi8588 # 2018.02.22. 19:22

Milyen gyors a válasz!

hambi8588 # 2018.02.20. 21:07

Tisztelt Szakértők!
Azt szeretném megtudni hogy PÁV vizsgán nem szeretném elmondani hogy valamikor büntetve voltam 2003- ban az egyenlő bánásmodért mert már elévült erkölcsit is kapok de nem tudom mi a következménye ennek? A válaszokat elöre is köszönöm!

cukikám # 2018.02.19. 12:53

Üdvözlet...
Érdeklődnék,ha csalás vétsége miatt,kaptam közérdekű munkát,és nem dolgoztam le,át változtatták,letöltendő fogházra,de az időpontban nem vonultam be,mennyi idő míg ki adják a körözést,vagy lehetek-e olyan szerencsém,hogy elévül? vagy elfelejtik?

Georg52 # 2018.02.10. 23:06

Segítségét kérem!
2010-ben szabadultam 9 hónap börtön után, 3 hónap két évre felfüggesztve.
Ha most kérek erkölcsi bizonyítványt, akkor biztosan tiszta erkölcsit kapok? Sem előtte, sem azóta nem sértettem törvényt.
Milyen helyekre kizáró ok a büntetésem?
Várom válaszát!


Tisztelt Ügyvéd úr!
2010-ben szabadultam 9 hónap börtön után, 3 hónap 2 évre felfüggesztve.
Most 8 év után kapok-e tiszta erkölcsi bizonyítv

Denik # 2018.01.28. 18:21

Tisztelt Szakértő!
2016-ban járt le a feltételes szabadlábra helyezésem időpontja. 1,5 évet kaptam lopásért és hivatalos személy elleni erőszakért. 1 évre voltam eltiltva a közügyektől. Azt szeretném megtudni, hogy mikorra lesz várhatóan tiszta "erkölcsim".
Köszönettel,
Denik

Cassandra80 # 2018.01.21. 18:49

Tiszteletem!2010-ben kerültem előzetesbe,2011-ben jogerősen 5 évet kaptam.2015.júniusában szabadultam ,feltételes nélkül.A kérdésem az lenne,hogy mikor kaphatok tiszta erkölcsi bizonyítványt?Köszönöm a választ előre is.

lajika74 # 2017.11.28. 13:57

tiszteletem mindenkinek erkölcsi bizonyitvanyt szeretnek persze nem mindegy hogy mi all rajta kerdesem a következö volt egy targyalasom mindegy mi a cselekmeny de a biro elözetes mentesitesben reszesitett ezt kb ertem a következö hogy azota kaptam 50 nap közmunkat amit nem dolgoztam le ez kb 4 eve volt ez szerepel e az erkölcsiben

laci0906 # 2017.11.27. 07:38

Üdvözlök mindenkit!
Kérdésem az lenne hogy 2008 ban tehát lassan 10 éve kaptam 8 hónap börtön büntetést 1,5évre felfüggesztve!
Kéményseprőnek szeretnék jelentkezni,úgy kell már mennem hogy viszem az erkölcsi bizonyítványt! Lehetek e kéményseprő?
Válaszokat előre is köszönöm!

riensriens # 2017.11.26. 19:23

Üdv Mindenkinek!!
hasonló problémám van nekem is. 1 év 10 hónap szabadságvesztés 4 évre felfüggesztve. Akkor ezek szerint 4 év után kaphatnék csak erkölcsi bizonyítványt? óceánjáró hajóra mennék dolgozni ahol kell a bizonyítvány, ha igen akkor van-e esetleg valami útja ami alapján kérelmezhetni lehetne...köszönöm előre is a válaszát

harmankardon # 2017.09.27. 18:09

Szeretném kiegészíteni annyival a korábbi hozzászólásom,hogy személy és vagyonvédelemben szeretnék elhelyezkedni,és azt olvastam ,hogy ezesetben nem csak sima erkölcsi bizonyítványt kérnek,hanem fedhetetlenségi igazolást ......
Az előbb leírtak szerint esetemben abszolút lehetetlen elhelyezkednem a szakmában?

harmankardon # 2017.09.27. 17:20

Üdv!

2011 májusában a bíróságon ítéletem született sikkasztás bűntettében és közokirat hamisítás bűntettében ,és 40.000 Ft pénzbüntetést kaptam plusz a hatósági eljárás költségeinek egyrészét kellett befizetnem.
Ez esetben ,ha azóta eltelt több mint 6 év,és a pénzbüntetést befizettem,nyoma lesz az erkölcsi bizonyítványban ha kikérem?
Olyan szakmában szeretnék elhelyezkedni ,ahová kérik,és nem szeretném emiatt bukni a lehetőséget,remélem elévült.....
Köszönöm a válaszokat!

málna80 # 2017.09.22. 16:46

Üdvözlöm.

Érdeklődni szeretnék, hogy mikorra kaphatom meg az erkölcsi bizonyítványomat, ha 2017. 09. 05-én bírósági mentesítésben részesítettek. 2017. 09. 11-én igényeltem , a bírósági végzést követő napon. De megtagadták a kiadását. Azért lenne sürgős, mert a munkahelyen kérik tőlem. Előre is köszönöm a választ.

Öreg Tölgy # 2017.09.01. 08:31

Úgy van, ahogy írta. A "sima" erkölcsi bizonyítványa a próbaidő letelte után tiszta.

Selm # 2017.08.31. 13:38

Üdvözletem! Volt egy év hat hónap börtönbüntetésem négy évre felfüggesztve,és ha jól tudom a jogerőre emelkedés napjától számított nyégy év után(ahogy letellik),ismét tiszta az erkölcsi bizonyízványom,tehát ha kikérem itthon,vagy jelen esetben külföldön nem szerepel semmi benne,"tiszza". Valóban jól tudom vagy esetleg másként van? Válaszukat előre is köszönöm!(sürgős)

Öreg Tölgy # 2017.08.01. 05:00

T. Marcsika21,

elsősorban nem az a lényeg, hogy mi miatt kapott büntetést, hanem hogy mit kapott. Ha nem tiszta az erkölcsije, bizonyosan nem fogják felvenni.

Marcsika21 # 2017.07.31. 06:43

Üdv. Érdeklődöm : a párom most vonul be katonának szerződéses, és még nem jött meg az erkölcsi bizonyítványa, valószínűleg nem tiszta, adó csalás miat, felveszik? Az is bele számít az erkölcsibe? Köszönöm a választ.

botond190 # 2017.06.16. 12:17

Elnèzést, most látom, hogy nem jó topikba írtam..De mar ha ide írtam esetleg tudna választ adni így is rá,hogy a leírtak alapján,milyen buntetest kapok?

botond190 # 2017.06.16. 12:10

Tisztelt ügyvéd úr!
Így van ,ahogy mondja.
Csoportos garázdaság miatt.

Lőrik Ügyvédi Iroda # 2017.06.16. 12:00

Tisztelt botond190!

Első kérdésem az lenne mi miatt vitték be Önöket kihallgatásra? milyen cselekmény miatt?

Bennem első körön a garázdaság merült fel.

http://lorik.hu/garazdasag/

botond190 # 2017.06.16. 09:18

Tisztelt ügyvéd úr!
Érdeklődni szeretnék,hogy mit kaphatok/mire számítsak ha meg gyanusítottak engem es barataimat csoportos garázdasággal.
Utcán összeverekedtünk mi 4-en masik 2 emberrel.. Konnyu testi serulesek nekünk is és a masik feleknek is. 8 napon belül gyógyul..
Panelházból kihivták a rendőrséget, de amikor igazoltatni akartak ijedtünkben elkezdtünk futni, par masodpercig futottunk utána meg alltunk mert észrevettük,hogy rendőrök és egyből megalltunk es igazoltattk falhoz allitottak..Egyedül en vagyok felnott 19 eves a mi barati körünkből akikkel voltam meg a masik fiúk szintén felnőtt korúak.. Igazoltatás utan elengedtek engem a fiatal koru barataimat vissza vitték a kollégiumba. Masnap jottek a rendőrök értünk a koliba es bevittek ahol vallomast tettünk.. a barataimmal tett vallomasunk megeggyezik mert az igazat mondtuk.. Veszekedes volt atmentunk az utca masik oldalara a fiukhoz, lökdösődtünk és végül verekedtünk.. Utana egy ket perc alatt vege lett a verekedésnek es bocsánatot kertünk mi is ők is kibékültünk és mint a baratok együtt setaltunk tovább mig a rendőrök le nem füleltek ugye.. na kb ez a sztori és érdeklődnék, hogy mit kaphatok mert ugye en vagyok csak felnottkoru es félek,hogy rám varrnak mindent vagy az,hogy én kezdeményeztem vagy nemtudom meg mit.. Buntetlen előéletűek vagyunk mindannyian.. Börtön ugye nem lehet? Nagyon remelem mert félek meg sohasem volt semmilyen rendőrségi ügyem.. kérem segítsen. Köszönöm a válaszát előre is. (Ja es meg annyi,hogy mindannyian tanulók vagyunk)