Helyi népszavazásról?...


Kármán Frigyes 92 # 2017.06.13. 12:17

Nagyon sajnálatos, hogy egy korábbi egyértelmű megállapodást bizonyos pártok felrúgtak. Az Olimpia nem csak Budapestről szólt volna, hanem pl. Szeged, Debrecen, Diósgyőr is rendezhetett volna sporteseményeket. De a Balatonnál is lettek volna. Ezt a politikai egységet a Baloldal felrúgta a Momentum megjelenésével. Ezért nem is első sorban azokat hibáztatom, akik (akár pártszimptiájuk alapján vagy más okokból) aláírták az íveket, hanem azokat az országos pártokat, akik még adták is a "lovat" a Momentum alá azzal, hogy kihátráltak az Olimpia mellől. (Ennek ötletét fővárosi szinten ráadásul először egy bizonyos SZDSZ nemű párt által támogatott Demszky Gábor nevezetű főpolgármester vetette fel 2008-ban - ráadásul nem 2024-re, hanem 2020-ra.)

TivKom # 2017.02.08. 19:38

Én magam találkoztam baloldali pártok aktivistáival egy nyugat-magyarországi városban, akik az Olimpia ellenes népszavazáshoz gyűjtenek aláírást.

Kb. 200 km-re Budapestről. Egyébként meg az ATV-n is hallottam, hogy pl. Szegeden is elkezdték gyűjteni az aláírásokat az MSZP-DK-s aktivisták.

Egyszóval: drbjozsef: Ezek szerint te nem tudsz a kérdéseimre válaszolni.

drbjozsef # 2017.02.08. 14:42

Szerintem nem olvastál elég figyelmesen propagandahíradót, vidéken a kétfarkú kutyapárt gyűjt aláírásokat, de viccből teszik, nem az olimpiára, hanem azért gyűjtenek aláírást, hogy lehessen gyűjteni aláírást az olimpiára.

It's a joke!

TivKom # 2017.02.07. 22:12

A 2024. évi Nyári Olimpiai és Paralimpiai Játékokra Budapest Főváros Önkormányzata pályázott. A Fővárosi Választási Bizottság 3/2016 (XII. 7) FVB határozat valamint az azt felülvizsgáló Knv.IV.38.204.2016/2 számú Kúria végzés Budapesten Helyi népszavazás kiírásáról döntött az alábbi kérdésben: „Egyetért-e Ön azzal, hogy Budapest Főváros Önkormányzata vonja vissza a 2024. évi
nyári olimpiai és paralimpiai játékok megrendezésére irányuló pályázatát?

A Helyi Népszavazásnak nem az lenne a lényege, hogy Budapest Főváros lakosságát megkérdezzék ebbe a kérdésbe?

Jogszerű és elfogadható egy Fővárosi Helyi Népszavazáshoz vidéken gyűjtenek szignókat?