családi adókedvezmény


old-guy # 2005.01.09. 16:57

Adószám csak a vállalkozásban van, a családi kedvezményhez a gyermekek adóazonosító jelére van szükség (amit adókátyán adnak ki) és legkésőbb év végéig, az adóbevallásig meg kell kapni a gyerekekre az adókedvezmény érvényesítéséhez

Lapa # 2005.01.07. 16:53

Kell e adószám a gyerekeknek,a kedvezmény igénybevételéhez?

old-guy # 2004.05.28. 15:23

Tisztelt Thinky,

Sajnos, nincs más információ, vélhetően az SZJA törvény is azokat kívánja segíteni, akiknél ténylegesen felmerülnek a többletköltségek, tehát akinek a háztartásában van(nak) a gyermek(ek).

Üdv.

Thinky # 2004.05.28. 14:45

Tisztelt old-guy!

Tudomásom szerint válás esetén csak az a szülő veheti igénybe a családi kedvezményt, akivel a gyermek egy háztartásban él.
Ezek alapján esnek el a gyermekeim évi 96 eFt-tól.

Ugyanilyen okból nem vagyok jogosult megigényelni az adómentes iskolakezdési támogatást.

Amennyiben valakinek ezzel ellentétes információja van kérem ossza meg velem.
A jelen SZJA törvény sajnos nem csak családi szempontból sorolja a hátrányos helyzetűek közé az elvált szülők gyermekeit.

kukacmatyi # 2003.09.02. 07:24

Köszönöm a választ.

old-guy # 2003.09.01. 19:20

A családtámogatási rendszerben a gyermekek javát kívánja szolgálni a szülők által igénybevehető családi (adó)kedvezmény. Általános esetben az a szülő veszi igénybe, aki a családi pótlékot kapja, de közös nyilatkozattal, mindkét szülő munkáltatójának tudomásulvételével a másik szülő is igényelheti, év végén megoszthatják, sőt, az egyik által nem érvényesíthatő kedvezményt a házastárs is igénybeveheti. Tehát nem az 50 %, hanem mind a 100 % - a gyerekeknek jár.

kukacmatyi # 2003.09.01. 09:55

3 gyerekünk van, melyek után járó családi adókedvezményt (30 ezer Ft) én veszem igénybe.
A nyáron elköltöztem családomtól, válásra készülök. Jövedelmem 50 %-át nekik utalom át.
Kérdésem: a családi adókedvezmény teljes összege jár-e nekik vagy annak is csak 50%-a.
(Nejem, jövedelme alapján nem tudná igénybe venni.) A segítséget előre is köszönöm.