Kommunális adó


csuli # 2012.02.20. 20:41

Kedves Rexor!

Az általad példaként említett 80m2 feletti adó mint írtam 25.000-Ft egységesen. Magasabb sávokat nem is állapítottak meg. Tehát aki ilyenben lakik annak lazán ki kell tudni fizetni, ha jól értem?
Ha olyan ingatlanra gondolsz ahol a medence mérete is majdnem ekkora azt mondom igazad van. Sőt szerintem még többel is hozzájárulhatna, mert valahogy nem igazságos, hogy egy 200m2-es ingatlan után ugyanannyit kelljen fizetni mint egy 81m2-es után.

Folyt.köv.

Rexor # 2012.02.20. 21:08

Annyit akartam csak mondani, hogy aki 80 m2-nél nagyobb lakásban lakik, annak a közös költsége is társasház esetében alsó hangon kb. 15-20 ezer forint. Havonta. Plusz megélhetésre is kell költeni, plusz fűtésre, stb. Szóval igen , úgy gondolom aki megengedhet magának ekkora lakást annak nem hinném, hogy megélhetési problémákat okozna a kommunális adó megfizetése.

Nuky Limon (törölt felhasználó) # 2012.02.20. 21:24

Rexor, nem kell itten a vetítés:)

vannak jó kis talpnyalók, akik védik a védhetetlent. Mi is volt a szociális népszavazáskor? És amikor 2 éve Zuglóban szóba került az építményadó? Tüzelték a tömegeket, és már az Áfát is volt pofájuk megemelni, de maguknak a habzsi-dőzsit is.

Roppant véletlen, hogy országosan is inkább a fideszes uradalmakban van kommunális adó, Bp.-en is csak a fideszes kerületekben vezették be.

Rexor # 2012.02.21. 08:38

Kedves Nuky Limon,

Ha nem haragszol a politikával kapcsolatos handabandázásba nem megyek bele, arra vannak más fórumok is, én csak a kommunális adóról beszéltem (mint az a fórum címéből is kiderül). Részemről kiszálltam, ami mondanivalóm volt a témával kapcsolatban elmondtam :).

Gabicsek # 2012.02.21. 20:02

Nuky Limon!
Hát, nehogy azt hidd, hogy FIDESZ találmány.Tizenévek óta (MSZP 8 éves kormányzása alatt is) nagyon sok vidéki városban, községben van kommunális adó.
Mivel rég költöztem el Bp-ről, így nem tudom, hogy ott csak most vezetik-e be, de az biztos, hogy vidéken az emberek már régóta fizetik a legtöbb helységben.

Lyonee # 2012.02.21. 23:11

A népköztársaság idején községfejlesztésnek hívták.

MrLaci # 2012.02.24. 18:33

Sziasztok.
Lenne egy olyan kérdésem hogy.
Nagymamán nevén volt a ház mire lett fizetve normálisan a kommunális adó.Ő 7 éve meghalt és a ház édesanyám nevére ment.Az adót utána is a halott nagymamám nevére kérték de az nem lett 7 éven keresztül fizetve.
Mire egyszer csak 7 év után édesanyámnak kiszámláztak 7 évnyi kommunális adót.Ezt megtehetik? Elvégre 7 éven keresztül nem édesanyámnak küldték az pénzkérelmet hanem a halott nagymamámnak. Válaszokat előre is köszönöm.

Gabicsek # 2012.02.24. 21:12

Gondolom, nem jeleztétek az önkormányzat adócsoportjának, hogy a nagymama meghalt. Azt is gondolom, nem évült el, mivel időközben ment egy-két felszólítás a nagymama nevére. Tehát be kell az örökösnek fizetni, illet volna az örökösnek az adóbevallását elkészíteni.

Nuky Limon (törölt felhasználó) # 2012.02.28. 18:17

Lószart, Papcsák!
http://hvg.hu/…ta_tamogatas

végrehajtó1 # 2012.02.28. 19:15

csak 5 évre lehet kérni visszamenőleg

Rexor # 2012.02.28. 19:48

Kedves Nuky! Gondolom hozzászólásod szigorúan a kommunális adóra vonatkozott :).

Nuky Limon (törölt felhasználó) # 2012.02.28. 21:04

rexor
Pontosan! Mert akkor minek is a komunális adó, ha ilyen haveri újságokra milliókat költenek? És nem csak erre.
Jellemzően a fideszes vezetések nyúzzák a népet.

Rexor # 2012.02.29. 09:12

Igen, és ráadásul még a Döbrögi úr is.

wedit # 2012.03.12. 20:36

Megyeszékhelyen élek , kommunális adót fizetek 8000 Ft-ot évente ,garázsra építményadót 3000 Ft körüli összegben , évek óta. Édesanyám egy városnak kinevezett faluban él, kisebb családi házban mint a miénk 19 125 Ft-ot fizet évente építményadót, amit az idei évben 50%-al akarnak emelni.Igaz márc. 12.-e van , még határozat nem érkezett.
Gondolom egy épületre egyszerre több adót nem lehet kiróni. Így a kommunális adó összege még mindig barátságosabb.

wedit # 2012.03.12. 20:36

Megyeszékhelyen élek , kommunális adót fizetek 8000 Ft-ot évente ,garázsra építményadót 3000 Ft körüli összegben , évek óta. Édesanyám egy városnak kinevezett faluban él, kisebb családi házban mint a miénk 19 125 Ft-ot fizet évente építményadót, amit az idei évben 50%-al akarnak emelni.Igaz márc. 12.-e van , még határozat nem érkezett.
Gondolom egy épületre egyszerre több adót nem lehet kiróni. Így a kommunális adó összege még mindig barátságosabb.

csilla1976 # 2012.04.18. 06:50

Sziasztok!

Ma kaptuk meg a kommunális adóról a határozatot és a csekket. Kérdések merültek fel bennem ezzel kapcsolatban, segítséget kérnék hozzájuk. (ha már leírtátok, elnézést, nem olvastam vissza) Zuglóban lakunk, 4 gyermekünk van.

  1. A kommunális adó=a hulladék, szemétdíjjal??
  2. Ha igen, akkor két helyre fizetünk? Ez törvényes? Tudtommal két helyről nem lehet beszedni így pénzt.
  3. Számla ellenében talán fizetnék, de azt nem kapunk! Van e erre vonatkozóan valamiféle törvény??

Várom gyors válaszotokat, Csilla

csilla1976 # 2012.04.24. 19:00

Jó lenne ha valaki érdemben tudna válaszolni!!! köszi

Rexor # 2012.04.25. 07:46

Kedves Csilla,

  1. Nem, az egyik egy adó a másik egy közszolgáltatás díja.
  2. Nem fizettek két helyre.
  3. Adóhoz nem kell számla.
Tomibvb09 # 2012.04.28. 16:44

Tisztelt Fórumozók!

Érdeklődnék, hogy kommunális adót, szemétdíjat a nevemre írhat-e az önkormányzat úgy, hogy nincs tulajdonrészem a házban, ahol lakom, csak ide vagyok bejelentkezve?
Előre is köszönöm!

véső (törölt felhasználó) # 2012.04.28. 17:35

Magánszemélyek kommunális adója

Kommunálisadó-kötelezettség terheli azt a magánszemélyt, aki az önkormányzat illetékességi területén lakás tulajdonjogával, vagy vagyoni értékű jogával, illetve nem magánszemély tulajdonában álló lakás bérleti jogával rendelkezik. Az adó alanya az, aki az év első napján az ingatlan tulajdonosa, haszonélvezője, bérlője. A kommunális adó mértékét, az igénybe vehető adókedvezményeket és adómentességeket részben a helyi adókról szóló 1990. évi C. törvény, részben pedig Budafok-Tétény Budapest XXII. kerület Önkormányzata Képviselő-testületének a helyi adókról szóló 10/2010. (V.27.) önkormányzati rendelete tartalmazza.

Tomibvb09 # 2012.04.28. 17:59

én egyik sem vagyok...

zsuzska2 # 2012.06.29. 05:15

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni,mégpedig abban hogy szántó föld illetve legelő után követelhet-e a Hivatal kommunális adót???

kgl1 # 2012.07.23. 16:11

Tisztelt fórumozók.

Tanácsot szeretnék kérni.

Több mint 5 éve örököltünk egy felújításra szoruló családi házat, eladni nem tudjuk mert senkinek sem kell, felújítani nincsen pénzünk. Az épület azóta lakatlanul áll, a szomszéd akarta megvenni, de nevetséges összeget ajánlott. Annyira nevetséges volt az összeg, hogy nemet mondtunk rá. Azóta a szomszéd mindent elkövet, hogy ellehetetlenítsen minket, szétvágja a kerítést, az önkormányzatnál a haverjainál önkényesen kikéri a házunk papírjait, átveszi az oda érkező leveleinket amit nem kapunk meg stb.. Mint egy kiskirály úgy intézkedik. De nem is ez lenne a probléma. A kedves szomszéd miatt nem tudjuk eladni az ingatlant, mivel mi távol lakunk és az érdeklődők természetesen a szomszédoktól kérnek először felvilágosítást az ingatlanról, onnan meg olyan infókat kapnak, hogy hatalmas tartozás van ráterhelve a házra ami nem igaz. Már több vevőjelölt visszajelezte nekünk ezt a félrevezető tájékoztatást.
A baj az, hogy pár napja kaptunk az önkormányzattól egy egy felszólítást, hogy annó az örökléskor azaz több mint 5 éve nem kötöttünk szerződést kommunális adóra és most felszólítottak bevallásra, hogy mióta van a tulajdonunkba, adószám...stb.. Szóval teljesen egyértelmű hogy meg akarnak adóztatni visszamenőleg is. Ebbe is a kedves szomszéd játszott közre, a hír nem maradt titok a faluban, mindenki mindenkiről minden tud, de bizonyítani nem tudjuk ugye.
A vicc az, hogy az elmúlt több mint 5 év alatt semmiféle felszólítást nem kaptam attól az önkormányzattól a saját lakcímemre, holott az önkormányzat tudta a címünket mivel a hagyatéki tárgyalás és a végzés is az önkormányzat intézte. Szóval mi nem kaptunk semmiféle papírt, értesítést, hogy ilyen fizetési kötelezettségünk lenne arra a nem lakott ingatlanra. Nagy valószínűséggel előfordulhat, hogy az önkormányzat nem a mi címünkre küldte a felszólításokat, hanem az üresen álló ház címére, a kedves szomszéd pedig lenyelte a leveleket. Bizonyítani ugye ezt nagyon nehéz, de volt egy levél amit a szomszéd meggondolatlanul átadott nekünk az érkezéstől számított majd 1 év múlva.

Kérdéseim a következők lennének.: Megállapíthat e az önkormányzat 5 évnél több időszakról visszamenőlegesen kommunális adót, vagy csak max. 5 évre visszamenőleg?
Kötelezhet-e az önkormányzat egy bizonyítottan nem lakott ingatlan után kommunális adó megfizetésére?
Mit tehetnék a kedves szomszéd bosszúhadjárata ellen?

monalisa1 # 2012.07.23. 19:30

Akár vásárolunk egy ingatlant akár öröklünk, bejelentési kötelezettség van az önkormányzat felé - vélhetően elmulasztottad. Ha utólag is de tegyél adóbevallást., a felgyülemlett tartozásra kérj kamatmentességet, részletfizetést.

Egy pénztartozás 5 évre visszamenőleg követelhető, az elévülés bizonyos esetben megszakad ill. mindig újra kezdődik.

Add meg a címedet melyre a továbbiakban várod a leveleket.

A szomszéddal ne foglalkozz, semmit sem tudsz bizonyítani...

Javaslom add el neki a telket egy méltányosan alacsony összegérért, nem kis gondtól szabadulsz meg.

monaluis
laikus hozzászóló

perszepolisz # 2012.07.25. 15:42

Zsuzska
Tudomásom szerint kommunális adót lakás vagy telek után lehet bevezetni. A telek fogalmába pedig nem tartozik bele az a telek amit aranykorona értéken van nyilvántartva, illetve tényleges művelés alatt álló telek. (Magyarán a szántóként-legelőként nyilvántartott terület után kommunális adót nem lehet kivetni)

Ez egyébként csak a személyes különbejáratú jogértelmezésem, lehet hogy teljesen félreértelmezem.