nyugdíjprémium


pimre # 2023.01.16. 11:42

"Esetleg a 3.§(3) nem magyarázza anyósodét?" De igen, csak ezt nem sikerült értelmeznem.
Az enyémet (az emelés hiányát) meg a 4.§ mondja meg, hiszen 2011-ben mentem nyugdíjba.

Már csak az apósom 2%-a nem világos. Szerintem rá is a 4.§ vonatkozhat (4%). De majd megkérdezem, mikor is ment pontosan nyugdíjba. Itt látok még egy érdekességet: Ebből a paragrafusból az 1991-ben és az 1996-ban nyugdíjba mentek kimaradtak, vagy megint elnézek valamit?

drbjozsef # 2023.01.16. 06:29

Ez a hatályos rendelet.

Esetleg a 3.§(3) nem magyarázza anyósodét?

Majordomus # 2023.01.15. 20:49

Megváltozott a nyugdijszámitás módja azóta....

pimre # 2023.01.15. 18:52

drbjozsef, köszönöm, bár ebben sem találom meg, amit keresek.
Azért érdekel a dolog, mert a családdal összejöttünk, és a következőket találtam:
A nyugdíjemelésről 3 oszlop tájékoztat: Az emelés előtti összeg, az emelés összege és a kettő összege.. Ez rendben van. minden esetben 15%
Azonban van egy olyan sor alattuk, hogy Saját jogú korrekció. Ennek aránya az 1934-ben született apósom esetén (1993, vagy 1994-ben ment nyugdíjba) nagyjából 2% mindhárom oszlopban.
Anyósom 1937-ben született, így 1996, vagy 97-ben mehetett nyugdíjbe, nála kicsivel több mint 10%-nak megfelelő összeg szerepel ezekben az oszlopokban.
Jómagam, 1951-ben születtem, ás 2011-ben mentem előrehozott nyugdíjba. Nálam ilyen sor nem szerepel.

Igazából csak érdekesség, nem okoz megélhetési gondokat a hiánya. De eddig nem jöttem rá a számítás módjára.

Majordomus # 2023.01.14. 20:50

Úgy számitódik hogy mindig a következő évtől jár a korrekció.
A nyugdijbavonulás évében csak a szád jár,meg a határozatban közölt összeg.

Az első emelés következő év január 1.

drbjozsef # 2023.01.14. 17:39

pimre,

Szerintem ez az :

https://net.jogtar.hu/jogszabaly?…

pimre # 2023.01.14. 11:49

Nem nyugdíjprémiumra vonatkozik a kérdésem, de nem találok általános nyugdíj topikot.
Azt szeretném megtudni, hogy a nyugdíjemelésnél az úgynevezett "Saját jogú korrekció" hogyan számítódik. Annyit találtam egy pár évvel ezelőtti cikkben, hogy a nyugdíjba vonulás évétől függ a százalékos emelés, de nem találok konkrétumot az idei évre vonatkozóan. Elég, ha jogszabály típusát, számát és évszámát kapom meg, illetve a korrekció helyes megnevezését, mivel a jogtárban erre a kifejezésre nem kaptam találatot.

kovacslaci # 2021.11.08. 19:36

A kettös adózási egyezmény alapján Ausztria megadóztatja a magyar nyugdíjat, ha valaki ott lakik. A nyugdíjprémium nemcsak nyugdíjasoknak jár. Kérdés, hogy Mo-on jogilag nyugdíjnak számít, vagy nem?