Terjed az internetes adóbevallás????


Edit27 # 2013.03.20. 15:34

Köszönöm a választ! Már kész az adóbevallás!!

Edit27 # 2013.03.06. 10:47

Köszönöm a rengeteg választ

Edit27 # 2013.02.25. 11:25

Az lenne a kérdésem hogy nekünk van lakás hitelünk! Szeretném megtudni hogy kapunk e vissza belöle az adóbevallásnál. A bank adott igazolás rola, tavaly nem kaptunk nem tudom miért. Párom bruttó fizetése 120 ezer forint, 1 gyermek után veszi igénye az adókedvezményt!Valószinü ez miatt nem jár neki?

lajcsó # 2013.02.02. 08:58

A 1253 számú adóbevallás 04 lapját kell értelemszerűen kitölteni.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.02.02. 08:27

Csak ha jövedelem is volt belőle.

Nyuszkó123 # 2013.02.02. 06:34

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy tavaly (2012.) örököltünk egy házat, és egy kis földrészt. A földet eladtuk nagyon csekély összegért. (40 ezer Ft). A kérdésem az lenne, hogy a házat, vagy ezt a földeladásból jött bevételt fel kell-e tüntetni az adóbevallásban, és ha igen, akkor melyik sorba írjam be? Előre is köszönöm a segítséget!

Szisz26 # 2012.03.31. 12:10

egyszerűsített foglalkoztatáson ( nincs megadva hány hónap) és munkanélküli segélyen volt az illető(4 hó)
így mit irok hány havi adójóváírás jár neki, és mennyi a levont adó ha nincs feltüntetve levont adóelőleg?
Köszönöm

Szisz26 # 2012.03.31. 12:08

Tudnátok segíteni,
A kérdésem ha az adójóváírás 4 hónap és 20000 ft, de a levont adónál 0 szerepel akkor mit írok a kifizetők által levont adóelőleghez? a 20000 ezret ami vissza is jár így? segélyről van szó, Vagy 0-át de akkor hibának írja a beavallásnál sárga karika figyelmeztet, ez hiba vagy jó a 0?

Köszönöm, Szilvi

Muszika # 2012.02.25. 20:15

vállalkozási tevékenységet szüneteltető, amennyiben semmilyen jövedelme nem származott 2011-ben, kell-e SZJA bevallást készíteni/1153-asat/?
Családtag fizeti az eü.szolg..járulékát.
Azt be kell vallani valamelyik nyomtatványon?

Fofoka74 # 2012.01.22. 11:07

Interneten átküldhető a bevallás ügyfélkapus regisztrációval.
12T180-as lapon kell regisztrálni még az Apeh felé is, főleg, hanem csak saját, hanem mások bevallását is szeretnéd elküldeni, ezen a nyomtatványon tudnak erre felhatalmazni.
Ezt nem lehet elektronikusan beküldeni, csak postán vagy személyesen.
Ha viszont feldolgozták, utána már küldhető a bevallás.
Fontos még, hogy gyakran frissítik még a 1153-ms bevallást, így minden beküldés előtt érdemes megnézni, hogy a legfrissebb nyomtatványt használjátok-e, mert lehet, hogy emiatt dobják vissza.
A beküldésről is elektronikusan jön visszajelzés az ügyfélkapu dokumentum tárába, amiről e-mail értesítést kapsz.
Ha Te küldöd be, egy példányban akkor is nyomtasd ki szerintem mindenkinek, hogy egy esetleges ellenőrzésnél legyen példánya belőle. 5 évig kell megőrizni, tehát 2012. dec. 31-ig!
De bízhatod szakemberre is :)
www.adobevallas-konyveles.hu

rollzsu # 2012.01.11. 19:54

Sziasztok!
Szeretném kérdezni, hogy ha interneten szeretném elküldeni az adómat akkor mit kell tennem?
Hogyan van akkor az aláírás?
Persze nem csak az enyém hanem a családtagjaim adóját is én készítem el és azt is szeretném beküldeni interneten.
Tehát nem szeretném kinyomtatni.
Köszönöm a válaszokat előre.
Üdv: Tné Zsuzsa

timisza # 2012.01.08. 19:59

Sziasztok!

Háromgyermekes család vagyunk. Nagyobbik lányunk szeptembertől főiskolás, így utána már nem kapunk családi pótlékot, viszont a másik két gyermek után emelt összeget kapunk.
Mivel közeledik az adóbevallás ideje, az lenne a kérdésem, hogyan kell ezt az adóbevallásban jelezni. Szeptemberig 3 gyermek után érvényesítem és októbertől csak két gyermek után a családi adókedvezményt??? Van erre lehetőség????
Bárkit kérdeztem egymásnak ellentmondó válaszokat kaptam.

Válaszát köszönöm
Üdv Csaba

ibcsi # 2010.04.06. 22:20

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni .
Diákmunkásnak kell adóbevallást készíteni ha más jövedelme nem volt?
A kapott 09M30-as igazoláson a 18.19. ill 31 sorban szerepel összeg.

Előre is köszönöm.

Andi73 # 2010.02.17. 12:41

Nandy köszönöm szépen válaszod.

nandy # 2010.02.16. 16:41

mani:

Arra a hónapra jár adójóváírás, amikor bért, táppénzt, TGYÁS-GYED-et kaptál (akárcsak egyetlen napra is). Gyes-es időszakra nem jár, hacsak nem kaptál mellette munkabért is.
De az adójóváírásnak van felső korlátja is, továbbá 1,250 eFt éves jövedelem felett már csak csökkentett összegű jár.
Ha a nyomtatványkitöltőt használod, és beírod az aj-re jogosító hónapok számát, akkor a program kiszámolja a ténylegesen járó adójóváírást.

Ha valóban jár vissza pénz (vagy épp be kell még fizetni), akkor adj be önellenőrzést.

nandy # 2010.02.16. 16:37

nem kell.

Andi73 # 2010.02.16. 11:01

Tisztelt Fórumozók!
Azt szeretném kérdezni, hogy kell-e Adóbevallást készíteni ill. beadni ha nincs adófizetési kötelezettségem? Én GYES-en vagyok és más jövedelmem, a GYES és a Családi pótlékon kívül nincs.
Köszönöm, ha megtisztel valaki válaszával.

mani81 # 2009.05.13. 17:44

Kedves Fórumozók és Szakértő Úr!

Kérem segítsetek! Elég nagy hibát vétettem az idei adóbevallás készítésekor (legalábbis azt hiszem). Tavaly 1 hónapot dolgoztam, kaptam 6 havi gyás-t, a többi gyes. Az abev készítésekor a kapott papírok alapján 1 havi adóbevallásra vagyok jogosult (ezt a munkáltatótól kaptam), ugyanis az OEP igazolásán ilyesmi nem szerepel... ezen kívül megkértem az adójóváírás beszámítását, ezt 2,5 hónapra meg is kaptam, fenn marad tehát 2,5 hónap amire normál gyed-et utaltak. Egyébként a bruttó bérem 320e. Az abev-ben ezek alapján 1 havi jogosultságot írtam be és az így kijövő elmaradást (36eFt-ot) már be is fizettem és a bevallást elküldtem... A fórumot olvasva úgy látom 12 havi jogosultságom van és ezek szerint nem be kellett fizetnem, hanem ellenkezőleg kapnom kellene!
Most ilyenkor mi van?
Előre is köszönöm.

szaniko # 2008.03.04. 14:29

Nem értem egyébként, hogy mi a gondotok az internetes bevallással. Csak egy ügyfélkapu regisztráció kell hozzá, és máris nem kell nyomtatni, postázni a bevallást. Én is neten adtam fel, és egyszerű magánszemélyként.

szaniko # 2008.03.04. 14:24

Kata 28!

Egy cipőben járunk, én is kifelejtettem valamit az idei adóbevallásomból. Utánajártam, és megtudtam,hogy ún. önellenőrzést kell benyújtani, ami azt jelenti, hogy ugyanazt a nyomtatvány kell kitölteni, ugyanúgy mint a rendes bevallásnál tetted,+természetesen ahol elrontottad javítani, és a 0753-as nyomatvány 19-es lapját kell még csatolni hozzá, attól lesz önellenőrzés. Ezt magánszemély legkorábban május 21-én nyújthatja be. Egyébként az apeh honlapján ennek a 19-es lapnak külön útmutatója tölthető le.
Büntetést nem kapsz, csak egy kis önellenőrzési pótlék. Ennek összege ha időben beadod, csekély. (és kiszámításához szintén az apeh honlapon találsz segítséget)

Kovács_Béla_Sándor # 2008.03.04. 13:30

El is küldted? Mert akkor csak az önkorrekció marad.

kata28 # 2008.03.04. 13:28

Sziasztok!

Tudnátok nekem segiteni. Sajna roszul töltöttem ki a párom adóbevallását a más jövedelem rublikába 40000ft-al kevesebbet irtam. Hogy lehet javitani? Most büntetést kapunk? ha igen mennyit? Köszönöm előre is : Kata

sessionID # 2005.02.26. 12:50
btami # 2005.02.26. 11:22

http://origo.hu/…ernetes.html

Úgy tűnik ez már "internetes adóbevallás".

Sok probléma vár még azonban megoldásra:

http://it.news.hu/…_content.php?…
(Az "előzmények" részt is érdemes elolvasni!)

Bajusz Tamás

the big cat # 2004.05.25. 18:19

Nem, nem az újságíró nebvezte el. Már tavaly is iylen címmel adott ki közleményt az APEH, és ebben az évben is ez hangzott el minden megyei sajtótájékoztatón. Az újságírók (mint tudjuk nem épp a társadalom legképzettebb rétege) pedig csak írja, amit mondanak neki.

Nekem pont azért ütötte meg megint a szemem ez a megfogalmazás, mert már tavaly is felháborodtam ezen. Az APEH tudatosan használja a kifejezést a megyei dicsőségjelentéseken, ugyanis nekik tényleg célként van előírva, hogy növeljék az elektronikus bevallások arányát.