Nyugta elszámolása az szv. szerint


rinota # 2004.12.17. 21:32

Köszi old-guy! megnyugodtam. :)

old-guy # 2004.12.17. 21:22

Kedves rinota, a kérdésben benne van a válasz: hogyan bizonyítom , hogy ez a vállalkozás érdekében felmerült kiadás.
Nyugtával sehogy.
A nyugta az értékesítés bizonylata az eladónál, és a vevőtől átvett pénzösszeget igazolja.
A kollégák által is említett törvényekben megfogalmazott bizonylatokkal igazolhatók a vállalkozás felmerült költségei.

rinota # 2004.12.15. 14:44

Nekem a problémám az ezzel, hogy a nyugtán nincs rajta a vevő neve, nincs rajta a gazdasági esemény, csak egy eladó, egy dátum és egy összeg. Akkor hogyan bizonyítom , hogy ez a vállalkozás érdekében felmerült kiadás. Nem vagyok biztos hogy egy ellenőrzésnél az ellenőr ezt szintén így gondolja. A régi szv.-ben tiltotta, arra volt is állásfoglalás, az újból meg kimaradt. Az SZJA-ban változatlanul benne van a tiltás.

Rexor # 2004.12.15. 13:40

Elismerhető a Tao. törvény szerinti költségnek is szerintem, amennyiben bizonyitható, hogy a vállalkozási tevékenység érdekében felmerült költségről van szó (pl. cégautó esetében)

the big cat # 2004.12.15. 12:47

A számviteli törvény szerint igen, el lehet számolni. A TAO törvény szerinti költségnek viszont nem ismerhető el.

rinota # 2004.12.15. 10:42

Szerintetek egy sima (külső) nyugtát (pl. parkolójegy) a hatályos SZV. tv szerint el lehet számolni költségként egy KFT-nek? Meg akarnak erről győzni, de nekem ez túlságosan meredek álláspont, vagy én maradtam le valamiről?