az APEH-nek mindíg igaza van !??


zituci # 2005.01.22. 14:45

sajnos nem jártam sikerrel

Sasfioka # 2005.01.14. 23:36

Kérd a pótlék eltörlését. Ne kérj méltányosságot, mert onnantól szeretni fog az APEH :)

És igenis indokolj, sírj, könyörög, érvelj.

Szerencsés esetben el fogják engedni.

SF

zituci # 2005.01.14. 22:43

Kedves Mindenttudók! (a dátumok fontosak)
2002 július : eladtam egy ingatlant
2002 december : kérelmet írtam, hogy ne kelljen a keletkezett jövedelmem után adót fizetni (a közelgö adóbevalláskor )építkezés miatt, lakásszerzési kedvezmény érvényesítésével, használatbavételi eng. bemutatásával.
2003 július : elutasítva erre 8 hónapra volt szükségük!! Az adót még e hónapban befizettem.
Azt hittem itt a vége, de:
2004 július ( 1 év telt el!! ) késedelmi pótlékot kérnek a márciusi bevallási határidö és a tényleges befizetés közötti hónapokra. Még aznap kérvényeztem ennek az elengedését.
2005 január (6 hónappal késöbb ) írják: miért kérem a késedelmi pótlék elengedését? a., jogalapot vitatok-e?b.,méltányosságot kérek-e? Ha ez utóbbi akkor olyan 6 oldalas kérdöívet kellene kitöltenem amiben összes le és felmenöm teljes anyagi helyzetét részletezném.
Hab a tortán: " a kérelem elbírálása alatt a késedelmi pótlék felszámítása nem szünetel"
Talán ez a magyarázata a csiga ügyintézésnek? Öket nem kötelezi 30 napos válaszadás?
A késedelmi pótlékom, így már gondolom az egekben. Mit tehetek? vagy úgyis én húzom a rövidebbet és fizessek mint a katonatiszt?