Pályázott számítógép


Bubó # 2005.02.07. 20:01

Ez már könyvelési kérdés, a 0-ra leírt gépeket is nyilvántartják. Ha használhatatlan, akkor előbb selejtezni kell, aztán lehet megsemmisíteni. Ha pedig használható, és értékesítésre kerül, akkor a tulajdonos (iskola) jóindulatán múlik, mennyiért adják el részedre.
Szerintem, biztosan meg tudtok egyezni egy korrekt, ugyanakkor jelképes árban.

gibae # 2005.02.07. 18:23

Igen, de én úgy tudom, hogy a műszaki cikkek, főként a számítástechnikai eszközök évente 30%-ot amortizálódnak. Állítólag ezért találták ki a 3 éves időtartamot! Itt nem számít?


gibae

meszi99 # 2005.02.07. 10:22

Szerintem hiába van értékcsökkenés, valami maradványértéke akkor is van a gépnek.
Az ára attól függhet, milyen felszereltségű, pl. van-e nyomtató, milyen szoftverek vannak hozzá, egyáltalán milyen a processzor. Ezek az infok nélkül nehéz megmondani, én úgy 40-80e-re tippelek.

gibae # 2005.02.05. 16:46

Segítséget kérek!
3 évvel ezelőtt pályázaton nyertem egy számítógépet, melynek akkori értéke 250000 Ft volt.
A iskolával közösen kellett pályázni
( Pedagógus-pályázat) így jelenleg is az iskola leltárában van a gép, de én használom otthon. Most eltelt a 3 év, és felajánlották, hogy megvehetem a gépet. Még nem mondták mennyiért. Mennyit kérhetnek érte? Itt nem érvényes az évi 33% értékcsökkenés? A válaszokat előre is köszönöm! Éva


gibae