Szladits féle magánjog I - VI.


Sz.Márton # 2010.08.31. 12:27

Leg!

Oszt, mitől olyan biztos, hogy ő dedikálta???
(Lehet, hogy "csak önnek és csak most" módon volt még a padláson, vagy a raktáron pár 100 példány "lezsírozva"!)

buksok # 2010.08.31. 11:29

Sziasztok!

Sok helyen kerestem már a Szladits féle 6 kötetes sorozatot, de eddig a Vaterán találtam meg a legolcsóbb verzióban.
http://ujkonyv.vatera.hu/…9464660.html

Nézzétek meg, nagyon korrekt az eladó srác. Egyébként itt a Vaterán láttam a Szladits 2 kötetes vázlatot, meg a 3 kötetes Grosschmid: "Fejezetek kötelmi jogunk köréből" reprintet is

Legislator # 2007.06.13. 18:15

Ja, és hogy fájjon a szívetek, 5 éve egy dedikált Szladitsot is vettem 3.000-ért a Legendában.


Sunshine after the rain.

Legislator # 2007.06.13. 18:14

Nem annyira a Szladitsot drágállom, mint inkább a díszkötéses Tripartitumot. Bár én még abban élek, hogy 5 éve vettem egy tökéletes Szladits CSJ töredéket 3.000-ért, és egy Fodor Kötelmit ugyanennyiért. Tudom, a teljes, jó állapotú Fodor is 200.000-ért ment el, de szerintem hagyatékból bagóért megvehetném, de ki ér rá kupeckedni? Ma az antikváriumokban a húszegynéhány éves segéderők olyan szemtelenek, hogy egy helyet kivéve megutáltatták velem majd' az összes fővárosi antikváriumot (nem beszélve, hogy ketten is megpróbáltak becsapni, amikor egy-egy könyvvételnél egy nagy presztízsű köztestületet képviseltem a könyvek kiválasztása során)


Sunshine after the rain.

Legislator # 2007.06.13. 18:05

A legszebb, hogy állítólag az Fltv.-be is bedolgozott (igaz, csak az egyszemélyes koncepció megírása után) egy pályakezdő aktuális kiskedvenc...


Sunshine after the rain.

Legislator # 2007.06.13. 18:03

Magam egy (magánjoggal határos, még meg nem jelent) tanulmányomban szinte vezércsillagként hivatkozom a nagy Szladitsra és a Fodorra.


Sunshine after the rain.

rite csillaggal (törölt felhasználó) # 2007.06.13. 10:52

igen emlékszem :)
igen lehet az a baj hogy túlzotan tapatsztalt valaki abból már jó jogalkotó már nem igen lehet

Kovács_Béla_Sándor # 2007.06.13. 10:36

Néhányszor már idéztem, de nem lehet elégszer. Hirdetés néhány éve a hvg-ben:
"Minisztérium keres pályakezdő jogászokat kodifikátori munkakörbe."

rite csillaggal (törölt felhasználó) # 2007.06.13. 09:30

most tényleg nem csak a kommentárokkal van a gond
magával a jogszabályokkal még nagyobb a probléma
pl. a gt. finoman szólva nem egy veretes szöveg... de pl. nézzük a munkajogot idézek egy szakaszt:

75 § (2) bek "Jogszabály - az Országos Érdekegyeztető Tanács meghallgatásával - az egészség védelme céljából vagy egyébként közérdekből a munkaviszony létesítésének feltételeit e törvény rendelkezésein túlmenően is meghatározhatja(...)"

ennek nincs értelme a jogszabály hallgatja meg az OÉT-et ....

de sok sok példát lehetne hozni...

office1 # 2007.06.13. 08:54

Kötetenként 15 rugó aranyozott vászonkötésben. Ez szerintem nem olyan rettenetes, ha azt nézzük, hogy egy mai, mezei, puhakötésű kommentár lazán tud lenne 5-10 ezer Ft, és ha tényleg forgatja az ember, hamar saláta lesz belőle...
Szladits sok tekintetben még ma is hatályos, pl. a dologi, kötelmi általános, örökési jog jó része, sőt a kötelmi különös jó része is még ma is pont - vagy kis eltérésekkel - úgy van szabályozva, mint a kommentár megírásakor.
Sőt, sok tekintetben túlmutat azon, így érdemes elolvasni pl. a kölcsönügyletekre vonatkozó fejezetet , hogy az ember megértse a bankok (egyébként a hatályos Ptk.-ba ütköző, de a fejlett piacgazdaságok jogában teljesen elfogadott) gyakorlatát az előtörlesztési díjról és az előtörlesztés esetén irányadó egyéb kártalanításokról, megtörési költségekről stb... de rengeteg ilyen példát lehetne sorolni, gyakorló jogászoknak mindenképp hasznos olvasmány, és sem dísznek vettem a polcra :))

Legislator # 2007.06.07. 15:43

Kötetenként 15 rugó. Ez a kiadó mindig is drágán, de igényesen dolgozott. Egy Hármaskönyv ezüstveretes díszkiadásra nagyon fáj a fogam:-))).


Sunshine after the rain.

Legislator # 2007.06.07. 15:05

Szakmunkák írásakor még mindig alapvető forrás magánjogászok számára. Egyébként sokan el szokták felejteni, hogy volt egy jogelődje, az ötkötetes Fodor Ármin-féle magánjog. Az a pontosság és jogi műveltség, nyelvtudás, amely akkor volt, ma már nem lelhető fel. Ide kell értenünk az árnyalt és választékos jogi fogalmazást. Akkor még voltak művelt jogászok, ma csak mutatóba akad egy-egy.


Sunshine after the rain.

lewho # 2007.06.07. 14:33

hűaztamindenit!!!
ha a reprint ennyibe kerül, elzárom az eredetimet:))(III.kötet:)

Kovács_Béla_Sándor # 2007.06.07. 14:33

Csak épp nem a hatályos jogot tartalmazza. Így aztán valóban inkább szépirodalom.

(Megjegyzem: az élők közül Kecskés például kifejezetten színesen fogalmaz.)

office1 # 2007.06.07. 14:29

Sziasztok!

Mivel sikertelenül kerestem már időtlen-idők óta a Grill Károly kiadó által kiadott Szladits Károly szerkesztette 6 kötetes magánjogot, és VÉGRE sikerült belőle szereznem, szeretnék egy kis ingyenreklámot csinálni neki:
Gyönyörű reprint kiadásban ismét meg lehet venni (persze piszok drágán, de ha jól sejtem, még mindig olcsóbban, mint az eredeti pld.-okat) itt: www.pytheas.hu.
Ilyet ma már nem ír senki, tiszta szépirodalom, mellesleg ezerszer értelmesebb kommentár, mint a jelenlegiek :)