merger and acquisition


brigantin07 # 2011.01.13. 16:49

Köszönöm az észrevételeket!

Kacsa1111 # 2011.01.06. 12:13

Kedves Rexor,

rögtön két dolog jutott eszembe:

  1. értem én, amit írsz, csak az nem jut el az agyamig, hogy akkor külföldiül miért léteznek ilyen irányú könyvek?
  2. érvelésed a tankönyvre vonatkozik, viszont nem arról van szó, hanem szakkönyvről...

Kacsa11

Legislator # 2011.01.06. 10:09

Mármint azzal, hogy nincs jó PJ tankönyv.


Sunshine after the rain.

Legislator # 2011.01.06. 10:08

Kacs,

Ezzel a részével egyetértek.


Sunshine after the rain.

Rexor # 2011.01.06. 08:44

Az az igazság, hogy az M&A témakör eléggé gyakorlatias jellegű, nehéz is elméletben tanítani úgy, hogy meg lehessen érteni. Ez azért nem a szokványos elmegyek és bemagolom téma. Ahhoz hogy valaki otthonosan mzogjon benne nem árt ha érti a számviteli, pénzügyi, közgazdasági oldalát is a dolgoknak.

Kacsa1111 # 2011.01.06. 08:24

Kedves Legislator,

természetesen nem a római jogászokon kérem számon...bár számuk feleslegesen nagy.
inkább csak egy jelenséget kivántam plasztikus példán keresztül megvilágítani:
pl. azt, hogy jogász akadémikusaink között nem kevés a civilista...még sincs normális pógárjog tankönyv...ja, hogy azzal meló lenne?

szóval csak arra akartam reflektálni, hogy jogtudósaink (a kivételnek mindig tisztelet, még ha el is felejteném hozzátenni - mint ahogy el is felejtettem) szeretnek a könnyebb ellenállás irányába menni.


Kacsa11

Legislator # 2011.01.05. 17:33

Miért kéred számon a római jogászokon az üzleti jog nem tudását?


Sunshine after the rain.

Kacsa1111 # 2011.01.05. 09:54

Kedves brigantin07,

ha nem feltétlenül jogi megközelítésűt keresel, akkor azért akad nem kevés magyar nyelven is.
a közgáz könyvátárba érdemes lehet ellátogatni.

az pedig, hogy jogi megközelítésű magyar nyelven nincs, míg angolnyelvűvel Dunát lehetne rekeszteni, nem azért van, mert nálunk az M&A gyerekcipőben jár a nálunk szerencsésebb történeti fejlődésű országokhoz képest...
inkább csak "jogtudósainkat" és azok munkáját minősíti.

mert a római jog afgán, kazah és koreai továbbéléséről oldalakat tudnak összefirkálni, bár senkit nem érdekel (még őket sem), viszont aránylag könnyű úgy írni ezen témákban, mintha értenének hozzá...
M&A témákörben viszont gyorsan kiderülne az inkompetencia..."nagyhírű" (és hiú) tudósaink viszont ilyen reputációvesztést nem kockáztathatnak...:)


Kacsa11

brigantin07 # 2011.01.05. 09:33

Kedves Kacsa 11!

Igen,angolnyelvű annyi van,hogy Dunát lehetne vele rekeszteni éppen ezért megdöbbentő,hogy magyar nyelven meg szinte semmi, illetve én nem találtam...

Általános jellegű munkát keresek (tehát nem egy konkrét cég felvásárlására vagy iparágra vonatkozót) és nem feltétlenül jogi megközelítésűt.

Lehet,hogy fordítanom kellene egy angol nyelvűt és pénzt tudnék csinálni a kiadásából...?

Üdv:

brig

Kacsa1111 # 2011.01.02. 19:51

Kedves brigantin07,

a témakör elég széles...mihez kellene?

magyar nyelvű jogi szakirodalmat elég nehéz találni a témában...nem jogi, hanem közgazdasági kicsit több akad.
esetleg angol nyelven lenne érdemes próbálkozni.


Kacsa11

brigantin07 # 2011.01.02. 13:29

BUÉK!

Nézegettem a net-en, de a fenti témában magyar nyelven semmilyen összefoglaló jellegű művet,akár tankönyvet,gyakorlati kézikönyvet sem találtam.

Minden tanácsot megköszönök!

Üdv:

brig