Szaldits féle magánjog


buksok # 2010.08.31. 11:20

Sziasztok!

Nagyon sok helyen kerestem a Szladits reprint könyveket. Ahol szerintem a legolcsóbban lehet hozzájutni ezekhez az a vaterán van:
http://ujkonyv.vatera.hu/…9464660.html

Nézzétek meg, nagyon korrekt az eladó srác.
Ha jól tudom, ugyanitt a vázlatot, illetve a Grosschmid 3 kötetes "Fejezetek Kötelmi Jogunk Köréből" reprint kiadását is lehet kapni.

Legislator # 2005.08.26. 10:18

Office, érdemes árverésen próbálkozni, de nagyon elszállt árak vannak.


Sunshine after the rain.

Legislator # 2005.08.26. 10:18

Igen, az Abaúj Antikvárium a Múzeum körúton van, a csemegebolt mellett. Õk jogra szakosodtak, és két jogi árverés volt 2003-ban és 2004-ben, októberban lesz a harmadik. Ezek elég jók, mindig az Ügyvédi Kamara Dísztermében rendezik.


Sunshine after the rain.

office1 # 2005.08.24. 14:55

Már több antikváriumban előjegyeztettem, elég reménytelen volt eddig.

Rexor # 2005.08.23. 13:30

Hát Gyula irigyellek, ez tényleg szép gyűjtemény. Egyébként mi az az Abaúj, ha megkérdezhetem? Antikvárium?

Legislator # 2005.08.23. 13:13

Egyszer vettem egy Szladits Családjogi kötetet, szép állapotút, fillérekért. Árverésen az Abaújnál szerintem az egész sorozat a Tied lehet, kábé 80-100 vagy még több ezerért, plusz megjelent reprint is (ELTE ÁJK Jegyzetbolt), de talán nem a teljes sorozat. Nekem a kis Szladits megvan, és dedikált, ezt is potom pénzen vettem, hála Néked ó, lúzer Tekla/Aranka a Legenda Antikvárium hősnői. (Ugyanitt egyszer 3600-ért vettem a 13000ft-os Kerszöv Alkotmánymagyarázatot zsír újan). Cool még a Fodor-féle ötkötetes magánjog, ezt kevesen ismerik, a Nagy Szladits olykor paralell ezen elődjével (ennek a kötelmi jogi kötetét vettem meg fillérekért). Hála az égnek, elég nagy gyűjteményem van, még 16. és 17. századbeli kötetek is (latin), van vagy 30 nagy magyar (45 előtti) jogászoktól dedikált példány mintegy 50 kötet, van sok 18. századi magyar közjogok, 19. századi és reprint Tripartitum 3-féle. Van nagyszámú törvény-és döntvénytáram, ezek közigazgatásiak, nagyon sok közigazgatási és közszolgálati jogi munka, német, angol, francia is. Ez egy költséges, de hasznos szenvedély. Az egész könyvtáram 1200 műre, kb. 1350 kötetre megy.


Sunshine after the rain.

Rexor # 2005.08.18. 15:31

Hm.. ez elég reménytelen vállalkozás. Talán próbáld meg az Astoriánál a központi antikváriumban. De Szladitsot én utoljára a Széchenyi Könyvtárban láttam.

office1 # 2005.08.18. 15:20

Pesze, elírtam, mindig elírom... Szóval Szladits Károly.:)

office1 # 2005.08.18. 15:20

Szeretném megtudni, hogy van-e valamilyen tippetek azzal kapcsolatban, hogy hol tudnám megszerezni a Szaldits Károly féle magánjog (nem a 2 kötetes vázlat, hanem a teljes, 6 kötetes kiadás) egy háború előtti példányát? Antikváriumokban eddig reménytelen volt. Esetleg van valakinek eladó??

Köszönöm!