Gépjármű külfödieknek


horex # 2023.11.21. 12:42

drbjozsef
igen, a magyar állam lenne az alperes.Ilyenkor vajon a perinditási költség hogy alakul, van egyáltalán ilyen perben?
A napokban olvasgattam egy fórumot ahol pont ezért sírtak többen, hogy nem tudják visszaadni az üzembentartói jogot. Esetemben meg sem kérhetem a tulajt/Isten nyugosztalja/
És a biztositó milyen alapon vesz A0ra, amikor bizonyított hogy évtizedek óta, a kezdetektöl balesetmentesen vezettem?
A másik, a vagyonszerzési illeték. Semmiféle vagyont nem szereztem mert ugyanannyit kiadtam
Legalább nevezze adónak, akkor egy káromkodás és annyi :)

drbjozsef # 2023.11.20. 17:33

Persze, járható út, ha úgy érted, hogy leírod, odaadod, aztán majd lesz vele valami.

Amúgy ki lenne az alperes? A magyar állam?

horex # 2023.11.20. 13:48

Hamár itt vagyok
Üzembentartója voltam egy külföldi magyar autójának/írtajm máshol/
Tulaj meghalt, autó forgalombol kivonva
Vettem egy autót és nem jegyzik be a B10 máluszt hanem A0rol indít a biztositásom
"okos "tanácsokat kaptam a kormányvataltól amik nem járhatók
Még mindig üzembetartója vagyok a korábbi autónak
Úgy gondolom pert inditok jogegyenlőtlenségre és Alaptörvényre hivatkozva
Merthogy a tulaj bármikor, én meg soha nem bonthatom fel az üzembentatrtói szerződést

Felhivtam ügyvédeket. 10.böl egy vette fel/kisváros/ az sem értette mit szeretnék
Saját szavaimmal leirhatom a helyzetemet és járásbíróságra elektronikusan beadni, járható út?

horex # 2023.11.20. 13:36

sajtlee04
Egy példányos szeződéssel ráira a kormányhivatal az autót? Kétlem! Ha minden más, forgalmi, törzskönyv nálad, simán kivonathatod a forgalomból, illetve ezt előterjeszted a kormányhivbatalban, netáám biróságonl

sajtlee04 # 2023.10.16. 19:08

Szép estét! Abban szeretnék segítséget kérni, egy jó barátom kevésbé értve az autó eladáshoz, olyan problémába futott, hogy külföldi állampolgárnak adott el autót külföldi lakcímmel. Ugye ilyen esetben kétnyelvű kelett volna forgalmi, törzskönyv, rendszám leadással, de neki csak egy szimpla adásvételije van. A külföldi vevő a kocsit elvitte, Magyarországon használja. Az okmányiroda így nem fogadja el az adásvételit, kivonni nem lehet a gépjárművet. Lopottként nem lehet a gépjárművet bejelenteni, de a rendőrséghez nem is tartozik ez a kérdés részükről. Mit lehet tenni ilyen esetben? Hogy lehet jogilag ezt elintézni így utólag? A vevő passzív semilyen megkeresésre nem reagál de a kormányhivatal és a rendőrségnél is falba ütközik.