védelembe vétel, gyh eljárás


skydo # 2017.09.13. 16:25

Bourn Out!

A feleségemről minden adatot a bejelentőtől tudtak.

Vadsuhanc # 2017.09.13. 16:29

Azt azért még mindig nem tudjuk, hogy pontosan mi volt az ismeretlen személy által tett feljelentés vagy jelzés tárgya. Azért nem mindegy, hogy a hatóság felé jelezte vagy feljelentést tett...

A bejelentést követően szerintem az alfateam által leírtaknak lett volna helye és utána szélesíteni ki az eljárást, ha a bejelentésnek valószínúleg alapja van.

Azt, hogy a gyámügy véletlenül küldte meg a rendőrségnek az iratokat hagyjuk mert ilyen nincs. Azt tartom valószínúnek, hogy a gyámügy nem tudott dönteni és majd a rendőrség mondja ki mi a vélemény.

Azt, hogy pontosan mit jelöltek meg mikor hogyan és milyen módon bántalmazta a feleség a gyermeket még mindig nem tudjuk......

Nem tudom nekem a történet így nem jön át....

alfateam # 2017.09.13. 16:32

A védelembe vételi határozat a következőt tartalmazza:Indoklás"Kiskorú...védelembe vétele ügyében hivatalból eljárást indítottam.
Melléduma, ne hazudozz. Ok nélkül nem vesznek védelembe egy gyereket-sem!
Mi van az indoklásban ?!

skydo # 2017.09.13. 16:33

Az iratokat,nem a gyámügy hanem a családsegítő küldte el véletlen"állítólag"a rendőrségnek.
A bejelentés,mert nem feljelentés történt a következő volt:Az anyuka rosszul bánik a gyerekkel,csúnyán beszél vele,alkalmanként meg is veri.Minden amit csinál a gyermek azzal az anyukának valamilyen kifogása van.Anyuka 1-hónapon belül szüli a második gyermekét.

skydo # 2017.09.13. 16:34

Alfatem !

Ha hazudoznék nem itt kértem volna segítséget!
Egyébként az eljárás ugye lezárult már mivel nem volt semiylen bántalmazás!

alfateam # 2017.09.13. 16:38

Ne-dumálj mellé, mi van a határozatban?!
Azt felejtsd el hogy te itt segítséget kapsz ezekútán!

skydo # 2017.09.13. 16:41

Alfateam!

A határozatban ez áll és nem több,vagy szerinted minek kéne benne lenni?Nekem is zavaros volt az egész folyamat,ezért kértem itt tanácsot.Nem vagyok jogász.

alfateam # 2017.09.13. 16:57

A bejelentés,mert nem feljelentés történt a következő volt:Az anyuka rosszul bánik a gyerekkel,csúnyán beszél vele,alkalmanként meg is veri.Minden amit csinál a gyermek azzal az anyukának valamilyen kifogása van.Anyuka 1-hónapon belül szüli a második gyermekét.
Világos!
Mi a fenét akarsz te a bejelentőtől?!
Inkább azzal foglalkoznál hogy változtass ezen az áldatlan állapoton.
Most majd hetente, havonta magyarázhatod a bizonyítványodat a gyámügynek. És ha nekik is hazudozol elveszik a gyerekedet
és másra bízzák a felnevelését mert te alkalmatlan vagy.

skydo # 2017.09.13. 17:02

Csak az a probléma hogy egy szó sem igaz az egészből,érted?
Vagy ha igaz lett volna akkor nem vitték volna el a gyereket?Mert ahogy én tudom azonnal!
Mit akarok tőle?Mondjuk megkérdezni hogy honnan a fenéből vette ezeket.Ezt szeretném és hogy megkapja a hazugságaiért ami jár.

Vadsuhanc # 2017.09.13. 17:04

Én ebből kiszálltam, a kérdező lényeges információkat hallgat el, így értelmes az ügyben esetlegesen segítő szándékú véleményt nem lehet adni.

Vadsuhanc # 2017.09.13. 17:05

A gyermeket elvitték ? Hová és milyen indokkal?

skydo # 2017.09.13. 17:07

Én úgy gondolom,mindent leírtam ami történt.Már így is segítettek páran.Köszönöm.

alfateam # 2017.09.13. 17:09

A gyerekedet védelembe vették téged pedig őrizetbe vesznek hamarosan.

skydo # 2017.09.13. 17:13

Teljesen félre értesz valamit,az eljárás már lezárult,lentebb írtam!A fórumba azért írtam hogy megtudjam mit tehetek a hazug jelentés tevő ellen!Mint írták,hamis vád hatóság félrevezetéséért feljelentést tehetek.

Fecó1974 # 2018.10.05. 17:09

Kedves Fórumozok!
Védelembe vételi eljárásnál a tárgyaláson a kiskorú gyermekeket is kikérdezhetik?A gyerekek 8,7,4 évesek.Vagy miért kell nekik is ott megjelenni?Köszönöm a választ.

Fecó1974 # 2018.10.28. 14:07

Kedves Fórumozók!
Védelembe vételi tárgyaláson a kiskorú gyermek meghallgatása a szülő jelenlétében kell történjen?Vagy a gyámügyesnek joga van a gyermeket elvinni külön helységbe egyedül?Köszönöm a választ előre is.

alfateam # 2018.10.28. 14:39

éppen itt van alattad, mosza doktor jóvoltából...

Fecó1974 # 2018.10.28. 15:28

Igen az ott van,hogy meghallgatják.Csak az nincs,hogy ez a szülő jelenlétében történik?Vagy elvihetik egy másik irodába a gyermeket egyedül is.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.10.28. 15:44

Nyilván azért kérdezed, mert megtette. Nem?

Fecó1974 # 2018.10.28. 15:49

Még nem,holnap lesz csak,de van egy ismerősöm aki azt mondta elvihetik meghallgatni szülő nélkül.

Tordesillas # 2018.10.29. 14:12

Így van, meghallgathatják.

149/1997. (IX.10.) Korm.rendelet 11. § (6) bekezdés:
A gyámhatóság a gyermeket törvényes képviselője, illetve egyéb érdekelt jelenléte nélkül is meghallgathatja, ha az a gyermek érdekében áll.

Mrobee # 2018.11.07. 03:10

Üdvözlet, ötletet kérnénk, vagy valamilyen használható tanácsot, mert én már kifogytam azokból;köszönöm előre is! Röviden a sztorim: jogellenesen vitték gyermekem külföldre, hazahozatali eljárásom, a külföldi III.fokú bíróság (legfelső) felfüggesztette, ugyanis közben (7 hónap elteltével) az I. fokú gyámhivatal hozzájárult a külföldi tartózkodáshoz. Említett gyámhivatalt közigazgatási perbe vontam, arra hivatkozva, hogy vélemény szerint "már" nincs jogköre gyermekem felett. Eddig semmi válasz, sem nekem, sem a közigazgatási bíróságnak, arra a kérdésre, ill. felszólításra, hogy tisztázzák joghatóságukat ebben a kérdésben. Mivel a hazahozatali eljárás már több mint másfél éve zajlik (lásd III.fokon járunk 2017 májustól), így csak az idő telik, de azon kívül semmi nem változik. Ezt az állapotot szeretném valahogy "megmozdítani", és a lehetőségeim felől érdeklődöm, mert elfogadhatatlannak tartom a gyámhivatal deklarációját, és azt hogy ezek után még válaszra sem méltat az a közpénzből fenntartott szerv, akinek pont a kiskorúak- és a család (jogi)védelme, képviselete a legfőbb feladatköre! Bárkinek bármilyen elképzelése akadna, kérem ne tartsa magában! Köszönöm! R.

Laszlo 86 # 2022.05.21. 08:49

Üdv, egy bonyolult ügyben kérnék tanacsot, jelenlegi pàrom 3gyermekes anyuka fiu 14, kislany 11 és 2éves. Jelenleg a 2éves kislany apjával él egy fedél alatt, aki nem tud arrol, hogy viszonyunk van,párom nem meri neki elmondani, mert nem tudni, hogyan reagálna (egy agressziv emberrol van szo, aki tobbszor megfenyegette, hogy ha elhagyja elviszi a gyereket, meg hogy nagyon megfogja banni stb,ha elmondana, lehet tetlegessegig fajulna a dolog .) Költöznének hozzam, van sajat házam, munkam,szerintem, minden feltetel megfelel, csak, nem Magyarorszagon, (Szlovákiában)
Nos a gond az hogy ez a jelenlegi elettars szinte rabszolgakent tartja fogva a not, nala van a bankkartyaja es csak akkor mehet valahova ha valami fotos inteznivaloja van, pl. orvos, hivatal... A gyamhatosag a 14eves fiut az apjanal hejezte el és eljarast inditott a ket kislany vedelembe vételére. Mivel tudjuk hogy az apa semmikepp nem egyezne bele, hogy a kicsit az anyja magaval vigye foleg nem kulfoldre, a parom belegyezne, hogy maradjon az apjanal, ha hajlando lenne megegyezni a lathtasrol stb. ugyanis, a sajat gyerekehez nem agressziv, vele nagyon is jol banik, viszont a 11eves lányt tobbszor is megverte, minden nagyobb ok nelkul, az anyja elmondasa szerint, ha csak elmegy a kislany mellett az automatikusan megrezzen, fél tole. Az ayaval szemben allitolag fizikai eroszak nem tortent, de idegileg teljesen kikesziti oket.
A gyamhatosag, persze erről nem tud semmit, csak azt latjak, hogy a szulok alkalmatlanok a gyermeknevelesre.
Most kérdésem az, hogy mit tehetnenk ezugyben, menjunk a gyamhivatalba es mondjunk el mindent, hogy mit muvel az apa,? Attol felunk, hogy a gyamhatosag automatikusan vedelembe helyezi mindket gyereket, vagy adnak lehetöséget arra, hogy hozzam koltozzenek, mar arra az idore is amig a többi ugyet ekörul elintezzuk, Magyarországon ugyanis nincs kihez fordulnia, se lehetosege kulonkoltozni. (hozzateszem, az iskolakoteles lany iskolaztatasat is biztositani tudom a helyi altalanos iskolaban, mar erdeklodtem ezugyben.)

gerbera317 # 2022.05.21. 09:06

A párod? Ez most komoly? A leírt tényállás szerint te csak a titkos szeretője vagy egy háromgyermekes asszonynak, akinek a párja egyben a legkisebb gyermek apja. Ezt az idillt csak felrobbantani lehet, de titokban beletenyerelni aligha.

Laszlo 86 # 2022.05.21. 09:20

Gerbera
Nevezd ahogy akarod, akkor a jovendobeli parom, tudsz esetleg tanacsot is adni?