csapadékvíz elvezetése


wers # 2016.08.12. 13:01

csuli, szerintem keress egy éppeszű szakembert. Innen nem igazán tud senki segíteni, mert a házat, és környezetét kellene látni.

csuli # 2016.08.12. 12:53

Üdv. wers!

Végső soron Mózes is átkelt a Vörös tengeren,és még a bocskora sem lett vizes.

Neki szót fogadott a víz! :)

wers # 2016.08.12. 12:29

Mellesleg néha azért a vízzel is lehet szót érteni, hogy merre is kellene folynia. Szerintem az a legcélszerűbb.

wers # 2016.08.12. 12:11

Ez tény!

Csak olló kérdése.

nanemaaa # 2016.08.12. 12:07

Attila111111

Annyit azért hozzáfűznék, hogy nem a fúrásos, innyektálásos megoldás a legmegbízhatóbb, hanem a hagyományos, szakaszos, utólagos alászigetelés.

A saját épület alászigeteléséhez nem kell a szomszéd hozzájárulása, azt a szomszéd tűrni köteles. Ha nem teszi meg, akkor a bíróság kötelezheti erre. A többi kb stimmel.

nanemaaa # 2016.08.12. 12:02

:D Ez tény! :D

Immaculata # 2016.08.12. 07:52

nanemaaa

:) Neked akkora hajad van, hogy ahhoz is idő kell, hogy egyáltalán vizes legyen.

Attila111111 (törölt felhasználó) # 2016.08.12. 07:43

szerintem kérheted a bíróságot, hogy kényszerítse ki a szomszédtól egy vízelvezető árok kiépítését, megfelelő szakértői vélemény alátámasztásával. Ha jogosan megítélik az eseted, ráverheted a költséged a szomszédra. Ehhez kell egy jó ügyvéd!

Attila111111 (törölt felhasználó) # 2016.08.12. 07:39

Kedves Csuli!

Tudtommal nem olyan nagy összegekbe kerül az utólagos szigetelések, kb. 5-10 ezer forint/ fméter.

http://viz-szigeteles.com/

Injektálással végzett munkák a leghatékonyabbak, vidékeken az öreg házakat is szoktak ezzel a módszerrel menteni és sok év garanciával vállalják. Persze, ott van még az is, hogy kívülről meg kell erősíteni a falak szigetelését, ehhez kénytelen hozzájárulni a szomszédod, mert másképp nem férsz hozzá.

Attila111111 (törölt felhasználó) # 2016.08.12. 07:29

Wers, nekem tetszik a humorod :)

wers # 2016.08.12. 07:27

itt süt a nap - ki tudja meddig

groszfater@gmail.com # 2016.08.12. 07:10

. Most mit csináljak?

Tarts ki egy kicsit, nyugodj meg, kapsz tanácsot.
Most tanulmányozza a hidrológiát...

nanemaaa # 2016.08.12. 06:41

Immaculata

Megmostam. Kiálltam. De esik az eső. Most mit csináljak? :D

nanemaaa # 2016.08.12. 06:39

Mintha. "Kis jóindulattal" :D

wers # 2016.08.12. 06:03

Mintha az a legkissebb ellenállás kategóriába sorolható lenne :))

nanemaaa # 2016.08.12. 05:52

wers

:)) amit a vízről elsősorban tanítanak, hogy lefelé folyik, és a legkiseb ellenállás irányában.

Megfeledkeztél a hajszálcsövességről, amit szintén fizikából tanítanak általánosban. ;)

csuli # 2016.08.11. 11:13

A tető még megvan, nem rég lett javítva. Viszont a ház, vagy ahogy Te fogalmazol: várrom, már valóban kezd romossá válni, mert a szomszéd odavezeti a fal tövébe a vizet.

Sajnos az általad ajánlott kísérletet megfelelő hajmennyiség hiányában nem áll módomban elvégezni.

Viszont a hozzászólásaid alapján, egy olyan jeges vizes vödrös leöntésre úgy érzem szükségem lesz, még a rossz idő ellenére is. Utána megszárítkozom, megebédelek majd ledőlök egy kicsit.

Utána ha van kedved, még egyszer visszatérhetünk arra a megállapításodra, hogy "...Ehhez a károkozó szándékossága is szükséges, ha pedig engedélye is volt rá, nem beszélhetünk károkozásról, mert azt csak jogellenes magatartással lehet okozni..."

Addig is üdvözöllek.

wers # 2016.08.11. 11:10

És tudjuk, hogy agyagos? (csak vicceltem, de tudom, nem szereted)
Meg haj és haj között is van különbség.

groszfater@gmail.com # 2016.08.11. 11:04

Moss hajat és állj ki a víz alól. Amennyiben a hajad fél óra múlva is csurom vizes marad, akkor azt is érdemes lenne szabadalmaztatni

Háát-igen ez egy nagyon jó példa, az emberei haj hasonlít legjobban az agyagos talaj kapilláris szerkezetéhez.
Vajon hol tanultad ?

wers # 2016.08.11. 10:46

:)) amit a vízről elsősorban tanítanak, hogy lefelé folyik, és a legkiseb ellenállás irányában.

Amennyiben a hajad fél óra múlva is csurom vizes marad,
Az én sörényemnek minimum két óra kell. De az én fejemet nem érdemes szadalmaztatni.

Immaculata # 2016.08.11. 10:29

:)

Szóval nem házban laksz, hanem tető nélküli várromban, ahol örökös csapadék van.

Te is végezz el egy kísérletet.
Moss hajat és állj ki a víz alól. Amennyiben a hajad fél óra múlva is csurom vizes marad, akkor azt is érdemes lenne szabadalmaztatni.

csuli # 2016.08.11. 10:11

Immaculata!

Az alábbi véleményedet kifejtenéd kicsit bővebben?!

"...Ehhez a károkozó szándékossága is szükséges, ha pedig engedélye is volt rá, nem beszélhetünk károkozásról, mert azt csak jogellenes magatartással lehet okozni..."

Továbbá:

javaslom végezz el egy kísérletet. Hozzávalók: 2db tégla egy üres tejes zacskó, valamint egy lapát föld, homok stb.

Az egyik téglát tedd le a földre, arra tedd rá a tejes zacskót, majd a másik téglát.A lapát földet pedig dobd a "téglafal" mellé úgy hogy a "szigetelés" felett is legyen egy-két cm föld. A tajara locsolj annyi vizet hogy a föld nedvessé váljon.

Amennyiben a felső tégla száraz marad, kérlek feltétlenül számolj be az eredményről mert az világszabadalom lesz

nanemaaa # 2016.08.11. 09:51

mert = meg

nanemaaa # 2016.08.11. 09:50

Ehhez a károkozó szándékossága is szükséges, ha pedig engedélye is volt rá, nem beszélhetünk károkozásról, mert azt csak jogellenes magatartással lehet okozni.

Nem kell rá semmiféle engedély. De ha magasabbra építi, mint a meglévő falszigetelés, akkor az bizony szabálytalan.

Ahhoz 40-50 cm magasan kellett volna töltenie az udvart.

Tévedsz. Gyakran a falszigetelés 5-10 cm-re van a rendezett terepszinttől. Ha arra ráteszi a szomszéd a kiegyenlítő réteget, mert a burkoló elemeket, már simán fölé kerül. Láttam már jó pár ilyet.

Immaculata # 2016.08.11. 08:45

Ha bizonyítani tudod, hogy ennek következtében téged kár ért, akkor a javítási költséget ráverheted egy kártérítési perben.

Ehhez a károkozó szándékossága is szükséges, ha pedig engedélye is volt rá, nem beszélhetünk károkozásról, mert azt csak jogellenes magatartással lehet okozni.

vagy a szomszéd térburkolásával a meglévő falszigetelés fölé emelte a terepszintjét.

Ahhoz 40-50 cm magasan kellett volna töltenie az udvart.