Közterüle - fűnyírás... bilincs???


seawaterbear # 2012.06.17. 12:06

Akkor ezek szerint körben 1 méter széles sáv az enyém? Ennek igencsak tudnék örülni...

véső (törölt felhasználó) # 2012.06.17. 11:40
  1. az ingatlan előtti járdaszakasz (járda hiányában egy méter széles területsáv, illetőleg ha a járda mellett zöldsáv is van, az úttestig terjedő teljes terület);

ezt nem-tudod értelmezni...

seawaterbear # 2012.06.17. 11:13

Köszi Véső, de ez számomra értelmezhetetlen, mivel a telek egyk oldalán sincsen járda kiépítve.

véső (törölt felhasználó) # 2012.06.17. 10:16
seawaterbear # 2012.06.17. 09:37

Kenderice! Megköszönném, ha privátban megírnád, melyik önkormányzat is az, megnézném a helyi rendeleteiket.

seawaterbear # 2012.06.17. 09:35

Kedves Sándor!

Lehet hogy évszázados szokás, de én inkább igényességnek hívnám. Én is szeretem ha rendben van a zöld terület az ingatlanon belül és kívül is.

Azonban a házam saroktelken van, így nem az utcafronton lévő 20*3m-es rész okoz gondot, azt ha kell lerágom, vagy ollóval levágom, nem ez a probléma forrása, hanem az ingatlant oldalról szegélyező közterület, ami 53x10-11m.

8 éve rendszeren nyírom, sosem volt gond, most kicsit elmaradtam vele, és azonnal kaptam a felszólítást, visszaírtam, hogy kis türelmet kérek, vagy segítéget ha annyira fontos, mert egyenlőre nem áll módomban megcsinálni. Hozzá kell tenni, hogy az Önkormányzat a főtéren és a frekventált helyeken (ök. vezetők, stb) utcáiban nyírja a füvet gépekkel.

Na erre kaptam az egy napos felszólítást, hogy most rögtön azonnal, mert kerékbe törnek, felnégyelnek, stb.
Itt nálam is elszakadt a cérna.... ha hozatok 1m3 sódert és az utcán teszik le, közterület használatot kell fizetnem érte, ami kb annyi egy hétre mint a sóder ára...
Arányos közteherviselés???? Na az hol van ilyenkor?

Kovács_Béla_Sándor # 2012.06.17. 06:20

Évszázados szokás. Elég szomorú, hogy ma már rendeletbe kell foglalni, mert a népek valahogy elfelejtették.

Kenderice # 2012.06.16. 18:46

Itt nálunk az önkormányzatnak van esze mert tudja, hogy a járda és az út közötti rész nem az ingatlantulajdonosé, hanem az önkormányzaté (közterület) és így nem is kötelezi az ingatlantulajdonosokat a fűnyírásra. Megbíz erre a munkára valakiket.
Mekkora fasság ez, hogy közterületen a lakosokkal ingyen nyíratják a füvet!

Sherlock # 2012.06.16. 15:53

Az okoz kárt hogy már 30 centis, a legjobb az lenne ha a hétvégén sem kaszálnád le, azzal megmutatnád neki!

seawaterbear # 2012.06.16. 15:41

Nincs problémám a kaszálással, meg is csinálom, én sem szeretem ha túl nagy a fű, de egy macskajancsi ne ugráltasson, hogy 24 óra alatt nyírjam le, mert ennek a határidőnek csak az lehet a célja, hogy megteremtse a büntethetőség alapját.
Ezért kérdeztem azt, hogy ilyen esetben jogszerű-e a 24 órás határidő, hiszen nincsen életveszély, és ha még 2-3 centit nő a fű, az nem okoz kárt senkinek sem.

véső (törölt felhasználó) # 2012.06.16. 15:26

mivel van gondod a kaszálással vagy a határidővel ?
amíg ide írogatsz azalatt kaszálhatnál...

seawaterbear # 2012.06.16. 14:25

Hát sajnos éjszaka nem vagyok hajlandó füvet nyírni, este hatkor kaptam meg a felszólítást.... pénteken meg 8-16.30-ig dolgoztam. így busszal 17.40-kor értem haza, és 20 perc alatt nem állt módomban 5-600m2 közterületet lenyírni.

Szóval akkor ha jól értem, közigazgatási hatósági eljárás fog indulni. Ok legyen...

Ami a lényeges számomra az az, hogy egy közterület felügyelő szabhat-e ki ilyen lehetetlen határidőt, amit eleve nem lehet betartani?

Gabicsek # 2012.06.15. 21:58

Magyarán: Ez egy felszólítás. Ha nem nyírsz, azután jön a közgigazgatási eljárás és bírság.

Sherlock # 2012.06.15. 21:26

Ez nem közigazgatási eljárás, azt attól tette függővé hogy levágod-e 1 napon belül a füvet.

seawaterbear # 2012.06.15. 21:22

Előzmény:

http://kepfeltoltes.hu/…ltes.hu_.jpg

Csak annyi lenne a kérdésem, hogy Közigazgatási eljárásban a megadott 24 órás határidő jogszerű-e, illetve milyen jogszabály, törvény határozza meg a ilyen esetekben a kiszabható határidőket?

Előre is köszönöm a válaszokat!