cigányságom igazolása?


monalisa1 # 2006.02.16. 13:32

A II. világháborúban deportált és koncentrációs táborokban sinylődött - elpustuszt cigányok közvetlen leszármazói igényelhettek néhány éve Németországtól és Ausztirától x Ft összegű kártalanítást.

Azonban botrányos helyzet alakult ki, mert rengeten nem jogos (= hamis) igény is beérkezett...

A jogalap nélkül felvett pénzeket vissza kellett fizetniük, illetőleg nem kevés roma ember ellen jelenleg is bírósági eljárás van folyamatban.

Tehát az ilyen-olyan segélyezés iránti kérelem dolgában kellő elővigyázatosággal kell eljárni.

Priváti: remélve nem arra gondolsz valamiféle segély gyanánt - mint 4 éve is volt a választás előtt -, hogy a szavazatokért az egyik párt 500 Ft-okat osztott, a másik meg rég lejárt szavatosságú mirellit kacsát...

Bubó # 2006.02.15. 21:29

Elég naggy barom vaggy, Feri! Értem én a viccet, de itt azért mégse :)

nagyferi (törölt felhasználó) # 2006.02.15. 17:10

A hozzászólás és a felhasználó törölve

magus # 2006.02.02. 07:38

Csak cigányoknak semmilyen segély nem létezik-szerintem (javíts ki ha nem így van!).
A MACIKA vagy egyéb szervezet írhat ki pályázatot cigányoknak, ehhez a kisebbségi önk. elnökének a nyilatkozata kell, de ő meg bárkinek kiadja, aki arról nyilatkozik, hogy az adott kisebbséghez tartozik.
Ha egy kicsit konkrétabban leírnád az ügyedet, esetleg pontosabb választ adhatnék.

kismukk # 2006.02.01. 15:21

A roma cigányok részére többféle segély létezik, mivel igazolhatom a cigányságom? Mit kell bemutatnom a hatóságoknak?