birtokvédelem


kkzsolt # 2021.05.02. 14:43

ja bocsánat. És a hivatalos (önkormányzati) térfigyelő kamerát a bíróságnak el kell fogadni mint bizonyítékot. Persze az EU bíróság előtt nem biztos, hogy megáll az itteni viszonyok miatt (esetleges manipuláció).

kkzsolt # 2021.05.02. 14:41

Azért nem olyan rossz a helyzet. Egy jól megtervezett kamerafelvétel mint bizonyíték aduász amit ha máshol nem az EU bíróság előtt jól használhatsz. Ehhez persze nem elég az okostelefon.
Az időt hitelesíteni kell (mi a DCF77-es órát találtuk ki rá) amit Magyar szervezet (kormány, titkosszolgálat) nem tud manipulálni.
A rögzítésnél pedig tömörítetlen formát kell használni, mert abból a szekértő egyértelműen meg tudja állapítani a hitelességet.

AliZ55 # 2021.04.30. 14:25

Kedves HÖlgyeim /Uraim !
kkzsolt hozzzászólásához.

Sajnos nap-mint nap ezt látjuk a médiában .
A kamera felveszi feketén - fehéren , " szinesben ", a "törvény őrei " pedig letagadják a látható tényeket , amit hivatalos kamerák vesznek fel . Akkor minek a kamera , ha a hivatalos sem hivatalos. /hamisitvány , hekkelés kizárva !/

Olyan ember még nem született a földön aki nem tévedett !!
Van aki ezt meg meri cáfolni ?

Van ettől még lejjebb !!!
Üdv.:

kkzsolt # 2021.04.30. 11:19

Nos ezért ilyen ez az ország.

Csak az én településem tele van olyan ügyekkel amit tucatszor iterálnak a jegyző, a rendőrség, az illetékes osztály, a bíróság, a polgármester között. Ezek egy részét mobil térfigyelő kamerával pillantok alatt dokumentálni és eldönteni lehetne.
És ez így nagyságrenddel kevesebbe kerülne a köznek (is).

Visszatérve a rendszámosdihoz. Alapban mondjuk a feleség a kocsijával beparkol birtoksértően, a férj pedig a kocsijával szabályosan. Ha megneszelik hogy eljárás folyik, akkor cserélnek. Ettől megy a birtokvédelem a levesbe.

drbjozsef # 2021.04.29. 12:55

Én már csak azt nem értem, miért nem eleve a Nemzetbiztonsági Hivatalhoz fordult.

nanemaaa # 2021.04.29. 10:06

Erre volt az az ötletünk, hogy akár bérleti díj ellenében az önkormányzat nyújtson mobil térfigyelő kamera szolgáltatást. Ezzel piszok egyszerűen el lehetne dönteni ezeket és sok másfajta ügyet. Sajnos az önk affinitás erre közel nulla.

Azért valahol az önkormányzatot is meg lehet érteni, hiszen nem az a dolga, hogy egy-egy magánszemély személyes indíttatású polgári jogi természetű hadjáratait támogassa anyagi hozzájárulással, esetleg technikai eszközök és személyzet biztosításával.

kkzsolt # 2021.04.29. 09:48

"Miért nem olvastad amit drbjozsef írt?"
Én egy aljas típus vagyok, a vonatkozó törvényt olvasom el. Az "Ez, így, önmagában, tévedés." nem igazán tűnik jogi érvnek.

"A tulajdonosé úgy sem számít, birtokvédelemnél. A birtoksértő személye számít."
Ha erre gondolsz, akkor visszajutottunk: Ebben az esetben működésképtelen a birtokvédelem.

A nagymama megint nem jó, mert a birtoksértő kb. ugyanannyi nagymamát hoz mint tanú, hogy ott sem volt.

Erre volt az az ötletünk, hogy akár bérleti díj ellenében az önkormányzat nyújtson mobil térfigyelő kamera szolgáltatást. Ezzel piszok egyszerűen el lehetne dönteni ezeket és sok másfajta ügyet. Sajnos az önk affinitás erre közel nulla.

nanemaaa # 2021.04.28. 12:32

Megoldás, hogy kiülteted a nagymamát az ajtó elé, mint térfigyelőt. Ő úgyis ismer mindenkit. ;)

OFF
Egy ügyvédnek sosem szabad megkérdeznie a tanút, ha nincs felkészülve a válaszra.
Egy kis faluban zajló perben az ügyész behívta első tanúját, egy
idős nagymamát. Odalépett a tanúhoz és megkérdezte tőle:

  • Takács néni, ismer engem?

Mire a hölgy:

  • Persze hogy ismerlek. Gyerekkorod óta ismerlek, és mondhatom, kiábrándultam belőled. Hazudsz, csalod a feleségedet, befolyásolod az embereket, rágalmazod őket a hátuk mögött. Nagy embernek hiszed magad, miközben annyi eszed sincs, mint egy utcaseprőnek. Igen, persze hogy ismerlek. Az ügyésznek tátva maradt a szája, azt sem tudta, köpjön vagy nyeljen. Némi gondolkodás után a terem másik végébe mutatott és megkérdezte:
  • Takács néni, ismeri a védőügyvédet?
  • Hát persze. A védőügyvédet is gyerekkora óta ismerem. Gyenge jellem, italos természetű, senkivel sem tud normális kapcsolatot teremteni és mint ügyvéd egyike a legrosszabbaknak az országban. Hogy el ne felejtsem, ő is csalja a feleségét méghozzá három nővel, az egyik a maga felesége, ügyész úr... Igen, ismerem.

A védőügyvéd sokkot kapott. Erre a bíró magához kérte az ügyészt és az ügyvédet, és nagyon halkan így szólt hozzájuk:

  • Ha bármelyikük megkérdezi a hölgytől, hogy ismer-e engem, esküszöm, hogy börtönben fog megrohadni.

ON

drbjozsef # 2021.04.28. 12:31

Objektív.

A kollektív egy kicsit erős lenne... :)

nanemaaa # 2021.04.28. 12:28

És ha megtudnád, hogy kinek a nevén van az autó, akkor hogyan bizonyítanád, hogy ő volt a birtoksértő, és nem valaki más? Birtokháborítás esetén nincs kollektív felelősség, mint gyorshajtásnál.

kkzsolt # 2021.04.26. 18:16

"Egy tárgy hogy tehetne ilyet?"
Mondjuk egy GK beáll a bejárati ajtód elé és nem tudsz bemenni, vagy csak egyszerűen beparkol a telkedre. A birtoksértő a vezető (gjtualj?), de ezt jogszabályi okokból nem tudhatod meg.

Az adatvédelmi törvény miatt pedig specifikusan nem filmezheted le a vezetőt, mert az sérti az adatvédelmi törvényt (ptk?). Így ha nem hivatalsan tudnád is ki az illető, azt nem tudod bizonyítani.

drbjozsef # 2021.04.26. 13:17

A tulajdonosé úgy sem számít, birtokvédelemnél. A birtoksértő személye számít.

drbjozsef # 2021.04.26. 13:17

Ráadásul adatvédelmi okokból a gépjármű tulajdonosáról nem készíthető felvétel (videó vagy kép)

Ez, így, önmagában, tévedés.

kkzsolt # 2021.04.26. 12:56

Úgy néz ki ha a birtoksértő nem személy hanem egy vagy több gépjármű, akkor nem lehet birtokvédelmi eljárást indítani.

Ennek oka, hogy birtoksértőként csak személy jelölhető meg. A gépjármű rendszáma alapján (már ha van) viszont magánszemély nem kérdezheti vissza a tulajdonost (míg ingatlannál igen), így nem tudhatja ki a birtoksértő.
Ráadásul adatvédelmi okokból a gépjármű tulajdonosáról nem készíthető felvétel (videó vagy kép), így még a tulajdonos vélt személye sem bizonyítható.

Valami ötlet a megoldásra?

Szomorú örökös # 2021.03.30. 18:26

Elke

Az ablak helyére én üvegtéglákat raknék a falba és akkor nincs átlátás, viszont a fény meg hatalmas az üvegfalon keresztül. Onnan kezdve a bedeszkázás jogossága is egyből megkérdőjelezhető és akár számon is kérhető a szomszéd által.

Special nekem is van egy ablak a szomszéd felé, de mindig lehúzott redőnnyel. Nagyon a sötét nem izgat, mert ez épp a hálószobám, ahová másik ablakból is jut fény, ha akarom.

Kovács_Béla_Sándor # 2021.03.30. 12:35

Akkor a bíróság mindkét esetben tévedett. Miért nem fellebbezett az alperes?

drbjozsef # 2021.03.30. 11:27

Ráesik? Milyen magasan van ez az ablak?

drbjozsef # 2021.03.30. 10:30

Ahogy nézem a "használat" meg a "tulajdon" még mindig keveredik, de saját telke van saját házzal a szomszédnak, a Te házad pedig a telekhatáron áll, ha jól értelek.

Ha régen fennálló az állapot, akkor neked lesz igazad.

Rúgd ki a lapot a picsába. Vagy nem ez a kérdés?

drbjozsef # 2021.03.30. 08:44

Azért ezt a "szomszéd" meg "udvara" fogalmakat ki kellene bontani kicsit jobban.
Gyanúsan akár valami közös tulajdon is lehet, saját használatú udvarral, vagy efféle...

Kovács_Béla_Sándor # 2021.03.30. 06:26

Most meg egyáltalán nem írtál tényállást.
Egyébként nem nézhez ablakod a szomszéd telekre - épp az a birtokháborítás.

Kovács_Béla_Sándor # 2021.03.29. 19:56

Tele van ez a tényállás téves állítással, következtetéssel. Le tudod úgy írni, hogy ezeket kiszűröd? Még az is lehet, hogy egyszerre rájössz a válaszra is.

Hugi77 # 2021.02.15. 12:07

Kedvesek...talaltam mar a Mokk bejott koszontem szepen a hozza szolasaitokat
Hugitol

gerbera317 # 2021.02.14. 13:00

Itt van, keress magadnak egyet: https://start.mokk.hu/…okereso.html?…
Ezt az "ajánlásodat" nem igazán értem. És KBS kérdésre is válaszolj!

Kovács_Béla_Sándor # 2021.02.14. 12:26

Birtokvédelemhez?!

Hugi77 # 2021.02.14. 10:51

Kozjegyzot keresek:

Nemzetkozi nyelvteruleten tuti jartas Kozjegyzot keresek elsofoku kozigazgatasi eljarashoz Del-Kelet Magyarorszag behatarolassal.
Kerem ha tud valaki sugni segitsen...biztos ajanlasomra szamithat...meg koszontem
Hugitol