birtokvédelem

nanemaaa # 2021.06.14. 06:25

Nem.
Vélhetőleg az osztrákiából gyalog érkező internetes jelnek nem kizárólag a te fáid lennének az útjában. Fura lenne, ha a fél országot legyalulnák, hogy a szomszédnak olcsóbb legyen a nete. ;)

Kovács_Béla_Sándor # 2021.06.12. 15:22

Ugyan.

nemati # 2021.06.12. 15:16

Most fórumozok először, ne vegyétek el a kedvemet légyszi...
Hozzáértő hozzászólást várok:
Lehetséges, hogy birtokvédelmi eljárás keretébe kivágassák a 40 éves fákat a kertemből, mert egy két éve költözött távolabb-50m- lakó osztrák olyan microhullámú internetszolgáltatóval szerződött amelynek a sugárzási irányába most már belógnak a fáim ?
Persze választhatna telefonos vagy műholdas netet, de nem akar mert plusz pénzébe kerülne...( értem, inkább ugye nekem legyen költség, meg neki a fák nem számítanak..)

wers # 2021.06.03. 04:37

Hiába javaslom, hogy nézzetek után a jogszabályi hátterének vagy a kúria (LB) döntéseknek, csak írjátok a butaságokat.

:)) de minek? Itt vagy nekünk Te. Majd beírod a tutit. Várom, hogy mikorra jutsz eredményre.

Addig is adjatok a nagymaminak fonalat és kötőtűt. Már mekkora sálat tudott volna kötni ennyi idő alatt, míg üldögélt a kocsi mögött - mert ugye te dolgozol :)

Szomorú örökös # 2021.06.03. 03:16

Ha valaki benéz ebbe a témába és csak ezeket olvassa, akkor úgy elmegy az erdőbe mint a huzat.

Tőled is max. azt olvassák, hogy jól meg kell verni az illetőt. :-D

Szomorú örökös # 2021.06.03. 03:16

Hiába javaslom, hogy nézzetek után a jogszabályi hátterének vagy a kúria (LB) döntéseknek, csak írjátok a butaságokat.

Már megbocsáss, de téged ebben überelni lehetetlen. Több mint egy hónapja futtatod magadat ebben a témában, de ettől még aki ért hozzá, az mind látja, hogy sötét vagy, mint az országút. :-D

...ptk. birtokvédelem fejezete nagyjából használhatatlan ha a birtoksértést gépjárművel követik el.

... a birtokvédelem gépjárművel történő elkövetés esetére egy nagy semmiresejó és jöhet az ököljogállam?

...Tehát akkor azt mondod, hogy ne a jogállamhoz hanem az ököljogállamhoz forduljunk, mert az első nem működik

kkzsolt # 2021.06.02. 17:48

" Hiszen csak magadat futtatod! "
"rajtad kívül itt senki sem szereti állandóan ismételgetni magát."
Nem véletlenül.
Csak nézzétek vissza az elmúlt hónapban e témában leírt hozzászólásaitokat.
Hiába javaslom, hogy nézzetek után a jogszabályi hátterének vagy a kúria (LB) döntéseknek, csak írjátok a butaságokat. Ha valaki benéz ebbe a témába és csak ezeket olvassa, akkor úgy elmegy az erdőbe mint a huzat.

wers # 2021.06.01. 05:18

Mára

MÁRA?? Én nem akarom holnap sem ezt a mesét.

Szomorú örökös # 2021.06.01. 04:54

Akkor a mesének vége, aludjatok jól gyerekek. Álmodjatok szépeket

Elbúcsúzik füles mackó mára! :D

wers # 2021.06.01. 04:49

:D

Akkor a mesének vége, aludjatok jól gyerekek. Álmodjatok szépeket, mire felébredtek a kocsi már ott sem lesz.

Szomorú örökös # 2021.06.01. 04:46

wers

Két és fél hónapja ott áll a kocsi egyfolytában?
Na ne szórakozzál velünk.

Ugyan már, csak tesztel bennünket!
Egészen pontosan te is idézted, így kezdődött:

Tegyük fel, hogy..." :-D :-D :-D

wers # 2021.06.01. 04:38

Itt indult:

kkzsolt 2021.03.14. 13:49
Tegyük fel, hogy egy gépjármű társasházon belül rendszeresen elállja a közlekedőutat, így megakadályozza több társasházi szolgáltatás használatát.

Lassan három hónapja töketlenkedsz és azon rugózol, ki miért mit nem tud... de mindent megtettél.

Két és fél hónapja ott áll a kocsi egyfolytában?

Na ne szórakozzál velünk.

drbjozsef # 2021.06.01. 04:25

kkzsolt,

rajtad kívül itt senki sem szereti állandóan ismételgetni magát.

Szomorú örökös # 2021.05.31. 18:13

És itt már nem rólam van szó

Dehogynem! Hiszen csak magadat futtatod! Azt viszont nem értem, hogy minek.

ptk. birtokvédelem fejezete nagyjából használhatatlan ha a birtoksértést gépjárművel követik el.

Én ezt azzal kiegészíteném, hogy ez csak akkor igaz, ha a lakók olyan töketlenek, hogy képtelenek megfogni a saját házuk udvarán - azaz szigorúan magánterületen - az elkövetőt. Ehelyett arra várnak, hogy majd rendszám alapján megtalálja a hatóság, holott a hatóság ilyen módon kizárólag közterületen foglalkozik a felkutatással, az az ő hatáskörük, nem ez a már lassan nevetségessé váló sztori (te tetted azzá). Magyarul arra várnak, hogy majd VALAKI HELYETTÜK megoldja a történetet. :-D

kkzsolt # 2021.05.31. 17:51

Tisztet KBS!

"Akkor is mit."
Pont ez tűnt fel.

Arra várnék, hogy drbjozsef és/vagy Szomorú örökös végre leírja, hogy ptk. birtokvédelem fejezete nagyjából használhatatlan ha a birtoksértést gépjárművel követik el. Én már minden jogi és logikai érvet leírtam e mellet.
Ehhez képest idézem "orvos ... pszihológus ... parlamenti képviselő ... troll ... " és a jó ég tudja mit írtak, csak éppen ezt nem.
De oké, akkor írják azt, hogy a nem így van mert ... De eddig ez sem jön össze.

És itt már nem rólam van szó, hanem mindenkiről akivel szemben gépjármű segítségével birtoksértést követnek el.

Kovács_Béla_Sándor # 2021.05.29. 13:29

(Nem tűnik fel, hogy majd egy hónapja alig szól valaki hozzád? Akkor is mit.)

kkzsolt # 2021.05.28. 18:56

drbjozsef + Szomorú örökös
"tehát ha te ezt birtokvédelmi eljárásban szeretnéd, akkor neked kell felkutatni az elkövetőt..."
De mivel ezt törvény tiltja, ezért akkor értsem úgy, hogy a birtokvédelem gépjárművel történő elkövetés esetére egy nagy semmiresejó és jöhet az ököljogállam?

drbjozsef # 2021.05.27. 05:24

kkzsolt,

Bla. Bla. Blablabla. Blabla?

Szomorú örökös # 2021.05.26. 19:02

kkzsolt

Miért érzem úgy, hogy tudat alatt nekem adtok igazat?
a gépjármű veszélyesebb fegyver mint a vadászpuska

Szerintem sürgőssen látogass el egy pszichológushoz, ő nagyon gyorsan meg fogja állapítani a bajodat.

kkzsolt # 2021.05.26. 18:41

Miért érzem úgy, hogy tudat alatt nekem adtok igazat?

Birtokvédelmi eljárásban a gépjármű rendszáma alapján kizárólag a tulajdonos személye deríthető fel. Az, hogy ő kivel milyen írásos vagy hallgatólagos megállapodást kötött nem. Így itt kizárólag a tulajdonos felelőssége lehet törvényi feltétel. Vagy nyomozati jogkört akarsz adni a birtoksértettnek?

Másik oldalról a gépjármű veszélyesebb fegyver mint a vadászpuska. Ha egy vadászfegyevrért a tulajdonos felelős, akkor a gépjárműért miért nem?

drbjozsef-nek.
A konténernek és a vadászfegyverenek is van nyilvántartott tulajdonosa. A hegesztés pedig olyan cselekmény mint a zártörés. Ezen túl a hegesztőberendezés nem azonosítható.

Az pedig megjegyzendő, hogy épp ma volt egy lövöldözés az USA-ban egy parkolóhelyért.

Szomorú örökös # 2021.05.24. 15:01

drbjozsef

Én kérek elnézést, teljesen igazad van!

drbjozsef # 2021.05.24. 14:34

(hagyjuk már ezt a kollektív felelősséget. Az valami más. Objektív felelősség)

Szomorú örökös # 2021.05.24. 11:29

kkzsolt

Ennek nincs köze a kresz-hez. Ennek a polgári joghoz van köze.

Így igaz, ezért nem játszik a „kollektív felelősség”, ami alapján a gépjármű tulajdonosa a felelős büntetés szempontjából függetlenül attól, hogy a járművel ki követte el a cselekményt. Tehát ha te ezt birtokvédelmi eljárásban szeretnéd, akkor neked kell felkutatni az elkövetőt, mert a nem a gépjármű követte el a birtoksértést, hanem annak az éppen aktuális vezetője (aki nem feltétlenül a tulajdonos).

És nyilván abszolút jogos, hogy egy hatóság nem adja ki a tulajdonos nevét neked csak úgy bemondásra, hiszen szépen is nézne ki a világ, ha te bármelyik autó tulajdonosát csak úgy lekérdezhetnéd. Tudod ez is többek között beletartozik a GDPR törvénybe, amit a te szimpla kis birtokvédelmi vitád sohasem fog felülírni.

drbjozsef # 2021.05.24. 10:25

De az.

Senki nem vitatta, de szalmabábozol itt már hetek óta.

Szerinted, ha eddig jól értettünk, nem csak az autót kellene megbüntetnie a törvényeknek, hanem a sittes konténert is, a hegesztő apparátot is, és a puskát is?

kkzsolt # 2021.05.23. 16:41

Akkor még mindig nem értjük egymást.

Ha valaki a társasházi garázsom ajtaja elé rak egy sittes konténert, akkor az birtoksértés.
Ha valaki a társasházi garázsom ajtaját lehegeszti, akkor az birtoksértés.
Ha valaki a társasházi garázsom ajtaja elé áll egy puskával és megakadályozza, hogy bemenjek akkor az birtoksértés.
Ha valaki a társasházi garázsom ajtaja elé áll egy kocsival, akkor az nem birtoksértés?

Ennek nincs köze a kresz-hez. Ennek a polgári joghoz van köze.
Így a gond az, hogy a ptk. birtoksértésre vonatkozó része (a kapcsolt törvényekkel együtt) nem fedi le a birtoksértés lehetséges összes eszközével történő elkövetést. Ez pedig ha teszik ha nem akkor is hiányos kodifikálás.