kettos allampolgarsag


ak10191 # 2020.01.09. 09:33

wers
Köszönöm! Időközben kaptam választ az illetékes szervtől. Szlovák állampolgár maradok. Egyszerűsített honosítás lehetséges házasságnál, ha:

  • legalább tíz éve érvényes házasságban él olyan személlyel, aki az állampolgársági kérelem benyújtásának időpontjában magyar állampolgár

vagy

  • legalább öt éve érvényes házasságban él olyan személlyel, aki az állampolgársági kérelem benyújtásának időpontjában magyar állampolgár, és közös gyermekük született.
wers # 2020.01.07. 09:42

ak10191 szerintem ez az szlovák törvényektől (is) függ.

Magyar törvények szerint:

  • Az ittlakás időtartamára való tekintet nélkül kérheti honosítását az, aki magát magyar nemzetiségűnek vallja és felmenője magyar állampolgár volt
  • Háromévi folyamatos magyarországi ittlakás esetén kedvezményes honosítást kérhet az, aki:

magyar állampolgárral legalább három éve érvényes házasságban él, vagy házassága a házastárs halálával szűnt meg

  • ... Stb.

Tudomásom szerint a 2010-es szlovák rendelet még él, ami nem engedi a kettős állampolgárságot, de ennek Szlovákiában tudsz utána nézni.

ak10191 # 2020.01.07. 09:06

szlovák állampolgárként 2019. augusztusa óta Magyarországon élek /lakcímkártyám, adóazonosító számom és TAJ kártyám van/, munkaviszonyom pedig szeptember 1-jétől. Párommal házasodni készülünk Magyarországon, ő magyar állampolgár. Kérdésem a következő volna: a házasságkötés után az én szlovák állampolgárságom megmarad-e, vagy ezáltal lehetek kettős állampolgár?köszönöm a választ!

Páncélinges # 2014.11.19. 19:35

Kérem , ha én egy Aisztrál-Magyar kettős állampolgár vagyok és Ausztráliában élek , akkor én a Magyar útlevelemmel utazhatok ki Ausztráliából és vissza be , ha arra van szándékom ? Mondjuk Magyarországra és vissza .
Ha valaki tudja , mondja meg , legyen szíves .

pazs # 2014.04.18. 07:12

be, nem, igen, de csak a hagyaték erejéig kell helytállnia.

marcocarola # 2014.04.18. 02:21

A kerdesem az lenne hogy egy magyar ällampolgarnak van egy deviza hiteles lakasa amit mar reg ota nem fizet es pluszban tobb fele adossagot is a lakasra terheltek.Eletvitel szerüen evek ota nemetorszagban el esnem akar haza jönni.nem is szandekozik rendezni a hitelet.az a kerdes hogy behajthato e nemetorszagban az adossag es ha rövid idön belül megkapja a nemet ällampolgarsagot az vältoztat e valamit.ha öröklesre krül a sor akkor az gyermeke megörökli ezt a hatalmas adossagot? köszönöm


marcocarola

ObudaFan # 2007.12.28. 20:19

Ha magyar állampolgár (is) volt, akkor igen. Bővebben: a www.tarczay.com -on az állampolgárságról szóló írás.

Sabyna # 2007.05.01. 19:14

Hello! Nekem is lenne 1 kérdésem! Apám (bécsbe született) után Én mint lánya megkanám a kettős állampolgárságot?

Order (törölt felhasználó) # 2007.02.17. 20:31

(a hozzászólás a felhasználó kérésére törölve)

Dr.Attika # 2007.02.17. 18:31

Kedves Order! Az anya már nem aggódik, csak szkeptikus a magyar anyakönyvi ügyintézőkkel kapcsolatban. Az olasz állam minden adminisztratív akadály nélkül állampolgárként anyakönyvezi a kislányt a magyarállam meg szórakozik? A hiba ott van, hogy képzetlen "Lujzikák" tevékenykednek igen fontos köztisztviselői jogviszonyban.

Order (törölt felhasználó) # 2007.02.17. 17:37

(a hozzászólás a felhasználó kérésére törölve)

Dr.Attika # 2007.02.17. 12:51

Kedves Order! valószínűleg ez történt. Tőlem sem tanácsot nem kértek de még segítséget sem. A lényeg, hogy a kislány olasz állampolgár, német útlevéllel, de magyar állampolgársága nincs. Unokahúgom szerint pedig ennek az oka a magyar bürokrácia.

Order (törölt felhasználó) # 2007.02.17. 10:52

(a hozzászólás a felhasználó kérésére törölve)

Dr.Attika # 2007.02.16. 16:49

Igazad van Order. Viszont több mint egy éve Németországban született- unokahúgom gyermeke- miért is nem kapott magyar állampolgárságot. Az apa olasz, olasz állampolgársága meg van a gyermeknek régen. A magyar állampolgárság megszerzésébe belefáradtak. valami hibádzik a jog és a jogalkalmazás között. Nem?

andidem # 2007.02.10. 19:51

Koszonom valaszat order.

Order (törölt felhasználó) # 2007.02.08. 19:22

(a hozzászólás a felhasználó kérésére törölve)

Kovács_Béla_Sándor # 2007.02.01. 17:22

Mindenképpen magyar állampolgár lesz. Az olasz jogot nem ismerem, de az biztos, hogy nincs olyan közösségi jogszabály, amely tiltaná, hogy valaki több tagállamnak is állampolgára legyen egyszerre.

andidem # 2007.02.01. 17:18

Meg egy kerdesem lenne. Magyar olasz-allampolgar vagyok ,parom olasz. Ha gyermekunk szuletik es tortenetesen magyarorszagon akkor felveheti mindket allampolgarsagot? Es ha olaszorszagban szuletik? Valakitol azt hallottam, hogy az EU-ban mar valasztani kell de lehet, hogy csak teves informacio.