személyit másolhat?


bigdady # 2007.11.22. 13:45

Én ténykedésemre biztos nem figyelhettél fel, mert havi egyszer vagyok jelen. Nem vagyok jogász viszont bankban dolgoztam már.
A jó felvetés az, hogy ez a bnk és közted lévő megállapodáson (hitelkérelmen) múlik. Ha te nem akarod elfogadni, hogy lemásolják akkor ne add oda és menj másik bankhoz ahol elfogadják, hogy csak bemutatni kell. A dolgozónak elő van írva, hogy azt is le ekll fénymásolnia, mert a hiteligénylés része akkor az is kell. Belső banki szabályzat szerinti. Ha meg azt nem küldi fel akkor elutasítják, mert hiányos ennyi. Nem jogtalanul engedélyed nélkül fénymásolják hanem csak ha aláírod hogy hozzájárulsz. Ha nem akkor keress mást.

dezset # 2007.11.22. 12:32

Kedves Rexor!

Teljes mértékben egyetértek veled. Természetesen nincs szó arról, hogy én rá szeretném kényszeríteni a bankot, hogy adjon nekem hitelt. :-)

Arról már inkább, hogy ha csupán a fénymásolat készítésének megtagadása miatt utasítanak el, az nemcsak etikátlan (sic!), hanem jogsértő is, nézetem szerint.
Ez pedig PSZÁF-re tartozna. Gyanítom, nem a ... pénzintézet az egyetlen, aki ilyen gyakorlatot követ.

Köszi a reflexiódat.


Tivadar

Rexor # 2007.11.22. 12:00

Dezset: egy hitelkérelemhez 2 egyenrangú fél kell, te és a bank, nem lehet senkit sem rákényszeriteni szerződés megkötésére. Ha nem akarják, nem lehet kötelezni őket erre. Nyilvánvaló, hogy saját magukat védik ezzel. Van olyan bank is, ahol csak megtekintik a személyit :)

dezset # 2007.11.22. 11:02

Kbs.

:-)
Tipikus.
Köszi.


Tivadar

Kovács_Béla_Sándor # 2007.11.22. 10:49

Én nem foglalkozom álproblémákkal. Biztos találsz olyat is, akit hajlandó rá; jó szórakozást kívánok neki hozzá.

dezset # 2007.11.22. 10:16

Kbs.

Itt van a kutya elásva, látod?
"Már, ha az a célod, hogy kölcsönt kapj."

Az emberek nagy-nagy többsége aláírja, amit elétesznek, érdemben nincs beleszólása a feltételekbe.
Én bizony már módosíttattam szerződést (formanyomtatványt) sikerrel. Sőt... mesélhetnék, de most nem ez a fő.
Menjünk, tüntessünk. sztrájkoljunk... rendben. :-)
Jogot érvényesíteni meg nem tudunk.

Ehhez kéne segítséget adnotok itt, érted már?
Az íróasztalnál már más tészta.


Tivadar

Kovács_Béla_Sándor # 2007.11.22. 10:06

Segítettem, dezset. Már, ha az a célod, hogy kölcsönt kapj. Ha az Igazságot akarod érvényesíteni (kerül, amibe kerül), az, persze más tészta.

dezset # 2007.11.22. 10:00

Kedves Kbs és Bigdaddy!

Először nem is akartam válaszolni a megjegyzéseitekre, de mégis: egy ideje már figyelem a ténykedéseteket, és bár nincsenek illúzióim, hogy bármi változna a hozzáállásotokban vagy a stílusotokban, válaszolok.

Bigdaddy-nél azt látom, amit az egyetemen is tapasztaltam, hogy az "élet"-ről fogalma sincs, a bevágott anyagot visszamondva próbál "okoskodni", örül a diplomájának, a család is boldog. Életképtelen, szót sem érdemel többet.

Kbs-nek ezzel szembem praktikus és sokszor jól hasznosítható meglátásai vannak, de flegma és nemtörődöm hozzászólásai bicskanyitogatóak.
Az "ügyfeleid" ha ezt elnézik, az Ő dolguk, de ez egy fórum: nem észt osztani kéne, ha a kérdésre válaszolva segíteni.

Fiúk, ezt itt ne. Kérlek. Köszi.


Tivadar

ksstomi # 2007.11.22. 09:51

hozzászólás törölve

Kovács_Béla_Sándor # 2007.11.22. 09:01

Jelölt vagyok, dezset, és - lekopogom - meglehetősen sok ügyfelünk van.
Nem értem ugyan, hogy jön ez ide, de ha esetleg arra gondolsz, bizonyos megbízásoknál (pl. ingatlan adásvétel) mi is másoljuk, és irattárazzuk az ügyfelek személyi okmányait. Szabályosan, a hozzájárulásukkal. Ha nem járulnak hozzá, köszönettel elhártjuk a megbízást.

bigdady # 2007.11.22. 08:47

Én lennék a bank elküldenélek a sunyiba és egy fityinget nem adnék. Még a betéted se kéne.

dezset # 2007.11.22. 08:42

Kbs!

Te praktizálsz?
És vannak ügyfeleid?


Tivadar

Kovács_Béla_Sándor # 2007.11.22. 08:37

Járulj hozzá a másoláshoz.

dezset # 2007.11.22. 07:16

Kedves Fórumozók!

Volna nekem is egy kérdésem.

Belefutottam egy hitelkérelem során egy "problémába": az igénylés során nem járultam hozzá, hogy a személyes okmányaimról fénymásolatot készítsenek, de természetesen bemutattam őket. 3 hét után, amikor érdeklődtem, hogy áll a dolog, kis "gondolkodás" után közölték, elutasítanak, mert nem járultam hozzá a fénymásolathoz. (tudtommal ez önkéntes és emiatt hátrány nem érhet) Kérdésemre, miszerint ha utólag hozzájárulok, megkapnál a hitelt, a válasz: természetesen, már folyósítjuk is.

Akkor most?
Panasz a "fővezírnek"? Vagy/és a PSZÁF-nek?
Ötletek?


Tivadar