külföldi ítélet érvényesítése


ObudaFan # 2007.11.23. 20:18

Ha az anyja magyar állampolgár, akkor neki is van magyar állampolgársága.

browngirl # 2007.11.23. 08:31

Helló

azt hiszem az előbbi váalszom nem kerület fel

köszi az eddigieket is, de mi van akkor, ha ez a gyerek olasz állampolgár, de már az anyjával itt él magyarországon?

köszi

ObudaFan # 2007.11.22. 20:55

Ha a gyermek magyar állampolgár, akkor azt az ítéletet a magyar bíróság csak akkor fogja elismerni, ha Olaszországban van a lakóhelye, vagy szokásos tartózkodási helye.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.11.22. 17:49

Ajvé. Ki milyen állampolgár?

browngirl # 2007.11.22. 15:23

Szia köszi az eddigi választ

gyermektartás iránt indított perről van szó, a nő keresetet i9ndított Magyarországon gyermektartás iránt, viszont a pasinak van egy olyan ítélet a kezébenm ami azt tartalmazza, hogy a gyermek nem a pasi gyereke, ez egy triesti ítélet- na erre vinatkozóüan van különös szabáyl?

mlgegyszer köszi

Kovács_Béla_Sándor # 2007.11.22. 15:12

Az attól is függ, milyen tárgyban született az az ítélet. Egyesekre ugyanis van közösségi rendelet, másokra csak nemzetközi szerződés.

browngirl # 2007.11.22. 14:38

Sziasztok!

Régen jártam már a fórumrovatban, így bocsi, ha van ilyen téma.

Egy kis segítségre lennem szükségem:

  • a külföldi ítélet magyarországi elismertetésének mi a pontos menete( két-több oldalú szerződések, illetve viszonosság esetén)
  • az EU-n belül- tagállamok közötti-nemzetközi magánjogi szabályok ütközése mennyiben módosítja az ítélet elismertetésének szabályait
  • szükséges-e ezt az eljárást elindítani, vagy elegendő-e a hiteles magyar nyelvü fordítás

tehát ha van egy Eu-s országban hozott bírósági ítéletem, akkor mi a helyzet?

Előre is köszönöm, én nme találtam olyan választ, hogy nem lenne elegendő a magyar fordítás, ezért kérnék egy kis segítséget

előre is köszönöm

üdv: A.