Dhl Hun - Eng adózás


Pollachnerr # 2021.02.16. 17:57

Tiszteletem,

Nem tudom érdemben kihez fordulhatnék a problémámmal, illetve, hogy mit is kellene tennem. Az történt, hogy 4 karton cigarettát postáztak nekem egy csomagküldő szolgálattal Skóciába. Magyar csomagszállítóval egyeztettem az adatokról, illetve kifejezetten kértem, hogy olyan szolgáltatót válasszon, amely cigarettát is szállít, ezekről a “beszélgetésekről” nekem kifotózott bizonyítékaim vannak. A csomagküldő tudatában, hogy mit adok fel a dobozban (súlyra, méretre, tartalmát tekintve) úgy döntött, hogy a DHL céggel postáztat, holott tudatában kellett lennie, hogy Ők cigarettát nem szállítanak. (Ezt a weboldalon több helyen is feltüntették. Én nem tudtam, milyen céget bíz meg, egyszerűen kifizettem a küldési díjat, és vártam a csomagom ami otthonról postáztak a csomagszállítóval. Amikor UKbe megérkezett a csomag, a vámhatóság kiszedte a csomagom, és igazolnom kellett darabra pontosan hogy hány szál cigaretta van benne. Ennek eleget tettem, majd a csomagom megérkezett. Aztán két héttel később kaptam egy levelet, amiben 671.35£ megfizetésére köteleznek. Mivel én a csomagszállító céget bíztam meg, úgy gondolom az Ő felelőssége lett volna olyan céget választani, amely vállal cigaretta szállítást. A DHL kifizette az említett díjat, amiből nagyjából 180£ az adó, a többi tranzakciós díj, illetve mivel a dhl nem szállít cigarettát, némi extra. Így összesen 671 font megfizetése lenne esedékes. Ha csak az adót nézném, kifizetném, de így úgy gondolom a fent említett összeg nem az én felelősségem, mivel nem én választottam a DHL-t hanem a csomagszállító cég. A pikantéria annyi, hogy időközben a csomagszállító a teljes beszélgetésünket törölte, nyílván hogy ne legyen bizonyíték, hogy teljes mértékig eleget tettem a csomag tartalmi, méreti leírásának, illetve hogy tudatában volt annak az ügyintéző, hogy a DHL bizony nem megy át cigarettával (A UPS 4 kartonig igen). Nem nagyon tudom hogy ezek után kihez kellene fordulnom, vagy jogilag mit tehetek, hogy a 671.35 fontot ne nekem kelljen kifizetni. Ismétlem, ha csak a 180 fontos adóról lenne szó, akkor kifizetném, mert az adó az adó, de ez sokkal inkább egyfajta büntetés, ami úgy gondolom nem az én hibám. Természetesen az ÁSzFben van erre való megjegyzés mely szerint a csomagszállító céget terheli az anyagi felelősség, de nem igazán tudok velük szót érteni, mint mondtam, a beszélgetéseinket mind törölték, de nekem megvannak a telefonomon elmentve, dátummal, kifotózva. Ha valakinek van ötlete hogy ez esetben kihez lehet fordulni, nagyon meghálás lennék érte. Köszönöm!