2012.Parkolási behajtás HOrvátországban


spulika # 2022.01.14. 08:48

Kedves Fórumozók!2012.09.12.-én egy parkolási fizetési felszólítást kaptam 2017.-ben. (Akkor is valamelyik témában erre kértem tanácsot itt a fórumon). Az 5 éves elévülés indokainkra a következőt írta a pulai eljáró ügyvédmegbízásából egy Dr Kőszegi budapesti ügyvéd azt még 2017.-ben)\" a követelés elévülése a horvát kötelmi törvény (paragrafusokra hivatkozik) alapján 5 év, melyet a kötelezett adatainak megismerésétől számítanak tekintettel arra, h. a kotelezett adatainak hiánya követelés érvényesítését akadályozta, ez idő alatt a követelés NYUGODOTT, NEM TELT LE, a horvát fél ezt az álláspontot képviseli.
A 2. és egyben az utolsó bírósági eljárást megelőző fizetési felszólítás 2018. 10.16.-érkezett már 210,42 Eur-ra.
Akkor azt tanácsolták többen, hogy ez csak próbálkozás a horvátoknak, ezzel ne törödjünk.
De tegnap 2022.01. 12.-én véletlenül ott jártunk és találtuk a korábbi tartozkodási helyünkön a ládába bedobva (nem tértivevényesen,egy ajánlott levelet egy
3. fizetés felszólítást KERESETLEVÉLLEL. 227.99eur.-ról. Itt már a Felperes indítványozza a bíróságnak, hogy a bizonyítási eljárás után hozza meg az ÍTÉLETET +4950kuna megfizetésére is különböző ktg.-kel megnövelve a 220eur-ot.
Kérdésem mi tévők legyünk? Azért ez egy nevetséges dolög 10 év után és alatt évenként végén egy levelet küldözgetnek csak hogy fenn tartsák az általuk állítólagos 5 éves elévülési időt.
Köszönöm a segítségüket. Az Autóklubhoz is fordultunk, ott sem tudtak a jogi \"tanácsadók\" semmit mondani.