fegyver vásárlás


valkoj # 2018.05.23. 11:36

Milyen széfet vegyek?

Megdöbbenve láttam, hogy erről a témáról még nincs topik :). Pedig nem mindegy, hogyan védjük értékeinket...
Meglepo lehet, de a statisztikai adatok szerint a legtöbb ember nem rendelkezik egy olyan jól lezárható tárolóeszközzel, melyben biztonságban tarthatja fontosabb értékeit.

Szeretném megvásárolni. Milyen széfet fegyverszekrén vegyek?

https://www.saffortszef.hu/…rtarolo-szef

segal # 2009.09.10. 17:34

Szervusztok ! Tudna valaki abban segíteni, hogy a romániai 333.-as törvényt a vagyonvédelemről hol találhatnám meg az interneten, románul is jó, de még jobb lenne magyarul?

Bendi # 2009.06.15. 11:07

Kedves _Wasp_!

Köszönöm a választ!

Vámolnom kell-e nekem ezt a fegyvert (használtan veszem)?
adót kell utána fizetni?
Ezek szerint amikor elhagyja az országot, akkor az adásvételi és a rendőrségi igazolás elég arra, hogy ne vegyék le a tíz körméről?

Üdv:
Bendi

_Wasp_ # 2009.06.15. 10:03

Lőfegyver, lőszer annak adható át, aki az átadott lőfegyvertartási céljának és jellegének megfelelő lőfegyver tartására jogosító engedéllyel rendelkezik.

Vadászlőfegyver és a hozzá tartozó lőszer vadászatra vadászlőfegyver tartására jogosultnak átengedhető.

A lőfegyver átadását az átadás helye szerint illetékes rendőrkapitányságnak írásban be kell jelenteni.

A bejelentés átvételéről a rendőrkapitányság igazolást ad ki, melynek egy példányát az átadó, egy példányát az átvevő az átadás időtartama alatt köteles megőrizni.

Ebben a jogszabályban találtam hivatkozást:

253/2004. (VIII. 31.) Korm. rendelet: A fegyverekről és lőszerekről


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Bendi # 2009.06.15. 09:08

Üdv!

Nem vagyok biztos benne, hogy itt kell feltennem a kérdést, de nem nagyon találtam jobban illeszkedő témát.

Szóval:

Amerikai barátom vadászatra eljön Mo-ra. Megtetszik a fegyvere (golyós vadászpuska).
Megvehetem-e?
Ha igen, milyen feltételekkel (vadászengedélyem van, vadászfegyvert tarthatok)?
Ha nem, miért nem?
Ajándékba odaadhatja-e?

Milyen jogszabályok vonatkoznak egyébként erre az esetre?

Minden fajta segítség jól jönne.

Üdv:
Bendi