Idézés külföldről


Spas12 # 2014.05.17. 17:55

Szerintem már csak azért is érdemes átvenni, hogy megtudd, milyen jogszabályra hivatkoznak egyáltalán.

Másrészt ne keverjük a dolgokat: tagállami adóhatóság vs. EU-idézés. Most tagállam vagy EU? Bár azt kizártnak tartom, hogy az EU intézmény csak úgy idézgessen tagállami polgárokat, pláne adóügyben. Hacsak azóta pl. az OLAF nem kapott ilyen jogkört...

G # 2014.04.18. 12:22

Nincs lehetőség kérdéseket kikérni, :) majd válaszolni írásban, hivatalosan?

Nem szeretném a földbe dugni a fejem, de ez nem olcsó móka.

  • autóbérlés
  • pálya matrica
  • üzemanyag
  • de ha tényleg megtérítik, persze szívesen kiállítok az utazásból kifolyólag elesett vállalkozó óradíjat és kiküldetési pénzt...

G

monalisa1 # 2014.04.18. 09:44

+Kérd hogy tolmácsot hivatalból biztosítsanak.

monalisa1 # 2014.04.18. 09:43

A tanúként megidézett személy igazolt költségeit megtérítik, tehát a benzinen kívül akár az egy nap szabadságpénzt is.

pazs # 2014.04.18. 07:11

Ne dugd homokba a fejed, vedd át a levelet, hogy legalább tudd, mi van benne.

G # 2014.04.17. 19:49

Tisztelt Forumozók!

kb 2 hete kaptam tanú idézést külföldről EU tagállam adóhivatalához.
A benne lévő szöveget nem igazán értettem, de barátom volt a google fordító.
Számomra ismeretlen cégadatokról van benne szó.
Válaszoltam magyar nyelvű levéllel, hogy számomra ismeretlen a cég, az adott helyen soha nem jártam.
Az idézett időpontban nem jelentem meg.
Több száz km, oda-vissza 8 órás csak az út, nem szeretnék megjelenni, nincs is időm, illetve a költséges is.

Most ismételten kaptam egy levelet, de gondolkodom, hogy átvegyem-e.
Mik lehetnek a jogkövetkezmények, hogy nem jelenek meg? Kőrözés? Magyar hatóságokkal felveszik a kapcsolatot?
Azt tudom, hogy állampolgári kötelességem megjelenni magyar idézésre, de mi a helyzet EU -s idézésre?

Köszönöm
G