casco misery


Két Lotti # 2003.05.16. 14:11

Vagy esetleg úgy lesz benne, hogy mentesül a biztosító a felelősség alól, ha a biztosított a gépjárműre vonatkozó jogszabályi előírásokat megszegi.

Szerintem a műszaki fenntartása pedig ilyen jogszabályi előírás.


Ügyvéd - Társasági szakjogász

the big cat # 2003.05.15. 08:35

A Casco szerződésben vagy az Általános szerződési feltételekben benne kell lennie, hogy a lejárt műszakijú autóra vajon fizet-e a biztosító. valószínűleg úgy lesz benne, hogy nem fizet a biztosító, ha az autó műszakija lejárt.

szilics # 2003.05.14. 16:24

Lehet, hogy többeknek szokványos a történet mégis aki tud kérem segítsen.
Hátulról beleütköztem egy hirtelen fékező autóba,való igaz elbambultam ezért nem is vitattam a felelősségemet.
Részletre vásárolt autóm van amire kötelező volt cascot kötni,igy arra számítottam, hogy az önrész kivételével megfizetik a kárt.A bejelentéskor a biztosítóban kiderült, hogy 7 napja lejárt a műszaki.(98as a jármű) Ez volt idestova 4 hete.A biztosító semmit nem tett az ügyben eddig,nekem kell telefonálgatni Bp.-re ahol azt mondják nem téritenek, és Tbányára ahol azt mondják a jogászuk vizsgálja az ügyet.26 hónap cascot fizettem eddig havi 18e forintot.Ismerőseim állítják,hogy a biztosítónak téritenie kell.Valóban így van?Mit tehetek azért,hogy lépjenek az ügyben?
Előre is köszönöm