Visszamenőleges hatályú felmondás - Lehet-e próbaidő alatt a múltra nézve felmondani?


Talmács # 2003.08.15. 09:27

Béres-Deák Attila írta - 2003.08.14 20:46
Nem értettelek félre. A kérdésed értelme szerint szóban mondtak fel. Olvasdd végig! A válszt 'Nagy Macska ' is megerősítette.
Ok, köszi, és bocs.:)

Béres-Deák Attila # 2003.08.14. 18:46

Nem értettelek félre. A kérdésed értelme szerint szóban mondtak fel. Olvasdd végig! A válszt 'Nagy Macska ' is megerősítette.


attika

the big cat # 2003.08.14. 17:45

Ez a jognyilatkozat valóban érvénytelen a dátum tekintetében. A munkaviszony megszüntetése azzal a nappal hatályos, amikor azt bizonyíthatóan átvetted. Ha azon a napon a próbaidőd eltelt, akkor a munkáltatódnak rendes felmondással kell élnie. Ha nem akkor addig a napig járó béredet ki kell adnia. Arra a a napra visszamenőleg, kamatostul.

Talmács # 2003.08.14. 17:44

Szóval bárki munkajoghoz szólva kérnék segítséget, hogy írásban lehet-e 20.-án 10.-ére visszamenőleg egy próbaidős munkaviszonyt felmondani írásban vagy szóban? Ha érvényes a msz. ahogy a MMK-s munkajogász szerint a megszüntető jognyilatkozat érvénytelen, akkor mit csinálhatok? Megszünt-e 20. án a munkaviszonyom vagy nem elég egy értesítés 18. kelttel 20.-án postázva 10.-i megszüntetési dátummal? Azt tudom, hogy próbaidős megszünéshez nem kötelező felmondás, csak egy jognyilatkozat, de mit szólna a m.ügyi bíróság, ha ezt megtámadnám? Van-e esélyem a perben?

Talmács # 2003.08.14. 09:50

Béres-Deák Attila írta - 2003.08.14 2:45
Próbaidő alatt mind a munkáltató mind a munkavállaló indoklás nélkül megszüntetheti a munkaviszonyt. Tekintettel arra, hogy a munkaszerződést írásba kell foglalni, annak megszüntetésére is csak írásban kerülhet sor. Ha pedig Veled 20-án és csak szóban közölték, akkor  a felmondás nem hatályos és jogilag még fennálla msz. Ha van olyan mákod, hogy már a próbaidő letelt, akkor nem is rúghatnak ki csak indoklással.

Köszönöm a választ, de félreértettél. 20.-án írásban postázták, hogy próbaidő alatt 10.-ével megszüntetik a munkaviszonyt. A Munkaügyi Központ jogásza szerint ez a jognyilatkozat érvénytelen. Ezzel mi a helyzet szerinted?

Béres-Deák Attila # 2003.08.14. 00:45

Próbaidő alatt mind a munkáltató mind a munkavállaló indoklás nélkül megszüntetheti a munkaviszonyt. Tekintettel arra, hogy a munkaszerződést írásba kell foglalni, annak megszüntetésére is csak írásban kerülhet sor. Ha pedig Veled 20-án és csak szóban közölték, akkor  a felmondás nem hatályos és jogilag még fennálla msz. Ha van olyan mákod, hogy már a próbaidő letelt, akkor nem is rúghatnak ki csak indoklással.


attika

Talmács # 2003.08.13. 19:58

Nos az történt, hogy dolgoztam egy cégnél ahonnan próbaidő alatt kirugtak. A felmondást 20.-án kaptam meg hogy a munkaviszonyomat 10.-én próbaidő alatt megszüntetik. A papírjaimat is csak 9.-éig adták ki. Reklamációmra azt mondták, hogy próbaidö alatt nem kell írásban rögzíteni a felmondást. Igaz-e ez, ha 10.-ével már nem járhattam be dolgozni vagy milyen jogcímen nyerhetek pert?(Már ha nyerhetek)