Nem hivatalos fordítóként tehetek - e bármit is?


sutululu # 2019.12.09. 18:01

Animék (japán rajzfilmek) feliratait fordítom magyarra, melyek idehaza nem jelentek meg, és teszem elérhetővé a magyar feliratfájlokat a honlapomon teljesen ingyen, hirdetések nélkül (a látogatók önkéntes adományaival tartom fent az oldalt).

Az utóbbi hetekben viszont több munkámat is letöltötte egy ismeretlen személy, majd eltávolította a "fordította..." részeket, és anélkül, hogy a saját magát fordítóként tüntette volna fel, ezeket a feliratokat az epizódokkal együtt feltöltötte egy magyar videómegosztóra és beágyazta a saját weboldalán.
Ugyan továbbra is ingyenesen elérhető az emberek számára, de az illető weboldalán már vannak hirdetések (Google), tehát ha közvetlen nem is, de profitot szerez a munkámból.

Alapjáraton nem zavart volna, ha mások átveszik és feltöltik, a problémám azzal van, hogy eltüntette a feliratokból, hogy én fordítottam.
Próbáltam beszélni az illetővel, de több hét után se hajlandó válaszolni az üzeneteimre.
A Videával is felvettem a kapcsolatot, de őket azt mondták nem tudnak semmit tenni, mert nem a jogok tulajdonosától érkezett panasz.

Tehetek itt bármit, vagy feleslegesen kapálódzok?