Adósság behajtása


végrehajtó1 # 2010.03.18. 16:00

Szinte semmi remény nincs..

fonixportal # 2010.03.18. 08:57

Üdvözletem valaki feltudna világosítani hogy lehetne egy 600000Ft-ról szoló adóságot behajtani ugyanis a helyzet a következő van egy párom akivel 1 éve vagyok együtt a lényeg az én eladtam a tatabányai lakásomat és ami megmaradt belőle 2M FT abból a fiának adtam kölcsön 600EFT-ot viszont a fia a mi lakásunkba van bejelentve de nem nálunk lakik hanem az apjánál és arról volt szó havonta 20EFT-jával visszafizeti a kölcsönt amiről ügyvédi papír is készült viszont a párom drágalátos kisfia azóta se fizetett 1 forintot sem vissza.
Namármost a srác nem dolgozik az apja tartja el rengeteg tartozása van még az állam felé is vagyona semmi nincs a hivatalos levelei meg a havi 28500Ft Rát-ja is a mi lakásunkra jön persze az anya veszi fel és rögtön viszi a fiacskájának így esélyem sincs arra hogy azt elvéve fogyon a tartozásából.
Szóval tudna valaki valami okosat mondani hogy lehetne mégis behajtani rajta?
UI:nemtudom hogy ezen weboldal továbbit e üzenetet ha válaszol valaki a kérdésemre ezért arra kérném aki segíteni tud ebben az ide irjon fonixportal@gmail.com köszönöm

barzol # 2010.03.16. 13:02

Sziasztok/Üdvözlöm önöket!

Azzal a kérdéssel fordulnék hozzátok/önökhöz, hogy 2 havi közösköltség tartozásom van pusztán hanyagság miatt (elfogyott a csekkem és elfelejtettem kérni újakat, végül az egész közösköltség kiment a fejemből). A kérdésem a következő: jogosan adta-e át a közösképviselő a tartozásomat egy behajtó cégnek, ha semmilyen formában nem figyelmeztetett?
Konkrétan azt sem tudtam pontosan, hogy mennyi a tartozásom, mert a panelprogram miatt, most van egy kis kavarás. Azt is csak onnan tudom, hogy átadott behajtó cégnek, hogy küldött egy sms-t egy névvel és telefonszámmal, amit/akit hívjak fel.

Nem köteles-e átadás előtt írásban felszólítani a hátralékom befizetésére? Csak mert ha szólt volna, hogy díjhátralékom van, amit ha nem fizetek be sürgősen, átad egy behajtó cégnek, akkor azonnal kifizettem volna. Így viszont már hiába fizetem be, a cég be akarja rajtam vasalni az eljárás költségeit. Ha egy szolgáltatónál vagy banknál feledkezek meg egy részletről, ők mindig küldenek erről tájékoztatást. Sőt, mikor ebbe a lakásba költöztem, fél év után derült ki, hogy az előző tulaj tartozott a hőszolgáltatónak. De kiderült, mert mielőtt átadták volna behajtásra a tartozást, a szolgáltató küldött írásos felszólítást, így nem volt probléma és nem jutott el a behajtókig a dolog.
Szóval a közös képviselőnek nincs-e ilyen kötelezettsége, csak mert nincs kedvem az ő túlbuzgósága miatt kidobni nem kevés összeget az ablakon.

Válaszukat előre is köszönöm.

pekkata28 # 2010.02.26. 07:12

TISZTELT CÍM!
AZZAL A KÉRDÉSSEL FORDULOK ÖNHÖZ,HOGY 5 ÉVVEL EZELŐTT KISEGÍTETTEM EGY AKKORI JÓNAK HITT BARÁTOMAT EGY HITELKÁRTYÁVAL, AMELYEN 190000FT RENDELKEZÉSRE ÁLLT.PAPÍRT NEM ÍRTUNK, DE TANUIM VANNAK.AZ ILLETŐ PÁR ÉVIG FIZETETT AZTÁN NEM.ÉN MÉG EGY ÉVIG TUDTAM FIZETNI A HAVI MIN.FIZETENDŐ ÖSSZEGET, ÉS MOST OTT TARTUNK HOGY A BANK FELMONDTA A SZERZŐDÉST ÉS ADÓSSÁGKEZELŐ CÉG VETTE ÁT A KÖVETELÉST.ÉRDEMES AZ ILLETŐT PERELNEM?KÖSZÖNÖM ELŐRE IS

amor23 # 2010.02.24. 05:22

Szép jó reggelt kívánok mindenkinek!Ha van valaki aki tudna nekem okosat mondani egy adósságrendezéssel kapcsolatban azt nagyon megköszönném.
Szóval történetem három évvel ezelőtt kezdődik,nem is velem esett meg hanem a kedvesemmel,tehát az majdnem ugyan az.
Az exének adott kölcsön,2.5 millió forintot.Először szóban egyeztek meg,mivel a kedvese volt hogy ezt az összeget az pasi számlájára utalják át.Ez megtörtént.Majd teltek az évek,a pasi kifizette az előző házasságából fent maradt tartozását,meg tudta vásárolni a lakását amiben jelen helyzetben is lakik.A Hölgy egy idő után rákérdezett hogy hol a pénze mert jól jönne neki egy két dologra,a pasi csak annyit mondott hogy felélték.A pasi hitelt vett fel az átutalt összegre.Miután úgy alakult az életük hogy szétköltöztek,a Hölgy kérte a pénzét újfent.Írtak egy papírt hogy a pasi minden hónapban 60 ezret utal.De mivel a Hölgy elvesztette az állását és sajnos kiderültek dolgok a pasiról most szeretné a pénzét nagyobb tételben vissza kapni és kamatostól.Vajon van e erre valamilyen járható út?Nagyon fontos lenne hiszen munkanélküli és egy gyermeket nevel egyedül a megélhetésük igen bizonytalan lett!Előre is köszönöm ha bárki tudna nekem ebben valamit segíteni vagy megmutatni az utat!

justizmord # 2010.02.23. 23:31

Nem vagyok jogász.

Pili, igen, van értelme jogi útra terelni a dolgot, de ezt nem feljelentésnek hívják. Neked polgári pert kellene indítanod, a feljelentés pedig büntető per.

A 70 ezres nőnek hogyan adtad oda a pénzt? Van nyoma, tehát papírt írtatok róla, avagy postán adtad föl, és így maradt nyoma? Mert ha igen, akkor fizetési meghagyást kell ellene beadni a bíróságra, csatolva a papírt, hogy adtál neki pénzt. Ez viszonylag gyors és kevés költségű eljárás.

A többi ügyfeled esetében nem tudom, hogy megvannak-e az adataik, vagy csak az auzkciós oldalon lévő felhasználó nevek. Ha nincsenek meg az adataik, akkor az aukciós cégnek kell írni, hogy adják meg neked az adataikat, figyelmeztetni őket, hogy őket pereled a károdért, ha a kizárás és az adat meg nem adás miatt károd lesz. Kizárniuk talán joguk van, de a bent lévő adataidat, tehát az általad az ügyfelekről összegyűjtött adatok a tieid, jogod van megkapni azokat.

Ha megvannak az adatok, akkor ellenük is fizetési meghagyás.

Fizetési meghagyásoknál mindnél a pénzt kellene követelni, hiszen a 70 ezres nőnél sem tudhatod, hogy vásárolt-e a pénzedből, vagy csak tartogatta a pénzed. Majd esetleg elmondja az ellentmondásban, hogy mit csinált a pénzeddel. A többieknél meg evidens, hogy a pénzt követeled a fizetési meghagyásnál.

Bár minden eljárásnak van költsége, ezek őket fogják terhelni, tehát végül ezt is kifizetik neked.


Iniuria non excusat iniuriam

monalisa1 # 2010.02.23. 20:38

Te is valószínűleg olcsón veszel és drágábban adsz el mint az a nő - és ez nem tilos.

Egyébként 20e Ft-ig szabálysértés, fölötte csalás, melyet neked kell tudni bizonyítani - ha nem áll meg a végén még te leszel bajban hamis megrágalmazás miatt.

"Mona"
laikus hozzászóló

pili # 2010.02.23. 15:50

Üdvözletem!

Még mindig megoldást keresek az aukciós oldallal kapcsolatos problémámra!

Köszönöm, ha tudnak segíteni!

végrehajtó1 # 2010.02.05. 14:15

Ha nincs semmilye akkor nem lehet behajtani.:(

Dori87 # 2010.02.05. 14:03

EZER BOCSI,HOGY ENNYISZER KÜLDTEM,DE NEKEM AZT ÍRTA EZ A SZAR,HOGY: "HIBA,AZ ÜZENET NEM MEGJELENÍTHETŐ"!
:):):)

Dori87 # 2010.02.05. 14:01

Már vagy 3 bírósági végrehajtó is próbálkozott,de semmi!!!!
Behejtó cég vagy nem aaz már nem nagyon érdekel! az a lényeg, hogy nem kaptam egy árva buznyákot sem! arra meg nincs pénzem, hogy megint pereskedjek pláne nem így, hogy már így is rengeteg volt a per illeték meg költség meg mit én tom!
Tehát nagyon szépen kérem ha valaki tud valami okosat mondani akkor tegye meg!
Kérem szépen!!!!
ÉS persze nem vicceltem!Legalább is nekem nem az!:)

Dori87 # 2010.02.05. 14:00

Már vagy 3 bírósági végrehajtó is próbálkozott,de semmi!!!!
Behejtó cég vagy nem aaz már nem nagyon érdekel! az a lényeg, hogy nem kaptam egy árva buznyákot sem! arra meg nincs pénzem, hogy megint pereskedjek pláne nem így, hogy már így is rengeteg volt a per illeték meg költség meg mit én tom!
Tehát nagyon szépen kérem ha valaki tud valami okosat mondani akkor tegye meg!
Kérem szépen!!!!

Dori87 # 2010.02.05. 13:59

Már vagy 3 bírósági végrehajtó is próbálkozott,de semmi!!!!
Behejtó cég vagy nem aaz már nem nagyon érdekel! az a lényeg, hogy nem kaptam egy árva buznyákot sem! arra meg nincs pénzem, hogy megint pereskedjek pláne nem így, hogy már így is rengeteg volt a per illeték meg költség meg mit én tom!
Tehát nagyon szépen kérem ha valaki tud valami okosat mondani akkor tegye meg!
Kérem szépen!!!!

Dori87 # 2010.02.05. 13:59

Már vagy 3 bírósági végrehajtó is próbálkozott,de semmi!!!!
Behejtó cég vagy nem aaz már nem nagyon érdekel! az a lényeg, hogy nem kaptam egy árva buznyákot sem! arra meg nincs pénzem, hogy megint pereskedjek pláne nem így, hogy már így is rengeteg volt a per illeték meg költség meg mit én tom!
Tehát nagyon szépen kérem ha valaki tud valami okosat mondani akkor tegye meg!
Kérem szépen!!!!

Dori87 # 2010.02.05. 13:59

Már vagy 3 bírósági végrehajtó is próbálkozott,de semmi!!!!
Behejtó cég vagy nem aaz már nem nagyon érdekel! az a lényeg, hogy nem kaptam egy árva buznyákot sem! arra meg nincs pénzem, hogy megint pereskedjek pláne nem így, hogy már így is rengeteg volt a per illeték meg költség meg mit én tom!
Tehát nagyon szépen kérem ha valaki tud valami okosat mondani akkor tegye meg!
Kérem szépen!!!!

huncutka 13 # 2010.02.04. 22:33

Tisztelt Ügyvéd Ur ill, Asszonyom
Nagyon szépen kérem adjon valaki tanácsot,számomra fontoss kérdésbe.
Aminek örülnöm kéne az most gondot jelent,végre törölnék a végrehajtási jogot ige de ezért 10 napon belül 6600 forintot.De én rokkanntnyugdijas vagyok 28500 forintott kapok.Nem lehetne-e ezt az összeget részletfizetésben megtériteni vagy méltányosságbol elengedni.
Amenyiben nem tudom megtériteni elveszitem ezt a föld területett.Kérem tisztelettel adjon valaki tanácsot.
Kivánok további sok sikert.Üdvözlettel;Huncutka13


kovács istvánné

végrehajtó1 # 2010.02.04. 22:07

Behajtó cég?
Viccelsz?

Dori87 # 2010.02.04. 21:16

Üdv Mindenkinek!
Nekem lenne egy olyan problémám, hogy édesapám adott kölcsön egy "barátjánakés" a feleségének, és nem kapta vissza! Ez még 1995ben volt(lehet, hogy '94,de mindegy is)! Perre vitte az ügyet majd me is nyerte! a bíróság egy behejtó cégnek adta át az ügyet,de a behejtó cég azt mondta, hogy nem tudnak semmit behajtani rajta, mert nincs semmi a nevén! a feleségétől azóta elvált! Az akkor kölcsönadott 300E Ft most kamatokkal együtt több mint 1 M Ft! nekem most nagy szükségem lenne a pénzre ezért szeretnék tenni valamit, de nem tudom, hogy mit tudnék! Segítsetek kérlek!!! Az tuti, hogy nem vesz a saját nevére semmit, hogy ne tudják behajtani rajta, de gondolom valamiből csak él tehát jövedelme van!
Segítséget előre is köszönöm!

pazs # 2010.02.03. 09:01

jakab1: vigyázz, attól, hogy az ő nevén van minden, még lehet közös! Különösen, ha 1) nem kötötettek házassági vagyonszerződést vagy 2) nem az öröksége vagy a csak neki szánt ajándék vagy annak ellenértékéből vette vagy 3) a házassági életközösségetek alatt (beleszámít a házasság előtti együttélés ideje is) szerezte. Javaslom utánanézni a házassági vagyonjognak, mert gondolom, te is érzed, hogy nem az a lényeg, hogy kinek a nevén van, amíg házasok vagytok.

monalisa1 # 2010.02.02. 20:33

Beteszi a redikülébe az adósságod 30-40%-át egyösszegben és azzal felkeresi a bank jogászát - és akkor tárgyal a nevedben.

Előzetesen kell tőled egy írásbeli meghatalmazás hogy helyetted és nevedben az ügyedben eljárhat - pontos adatok megadásával.

jakab1 # 2010.02.02. 19:59

milyen módon tud a feleségem eljárni az ügyemben?
A lakás és minde tulajdon az ő nevén van

monalisa1 # 2010.02.02. 19:41

A végrehajtást kérő- vagyis a bank adhat végrehajtási szünetet és/vagy fizetési könnyítést - kemény feltételek mellett. (A tartozásból szívesen látnának egy nagyobb összeget aztán a többiről már lehetne tárgyalni.)

A feleséged próbáljon eljárni az ügyedben, érdekedben.

"Mona"
laikus hozzászóló

jakab1 # 2010.02.02. 18:24

köszönöm a gyors választ.
Szeretném kérdezni még ,hogy a biróság milyen méltánnyosági okok miatt fügesztheti fel a végrehajtást.

pazs # 2010.02.02. 14:53

Hát, kellemetlen arra hazamenni, hogy a végrehajtó feltörte a lakást és az új zár kulcsait a helyi rendőrségen lehet átvenni. (De ez ritkán fordul elő.)
Kellemetlen minden egyes vagyontárgyról számlával bizonyítani, hogy nem a tiéd illetve a feleséged különvagyona. Ha nem sikerül a bizonyítás vagy amit elvinnének, az a tied vagy közös (azaz nem a feleséged különvagyona vagy harmadik személyé), akkor kellemetlen, hogy nélkülözni kell ezt a tárgyat.
A tényleges tulajdonos pert indíthat a végrehajtó ellen, hogy visszakapja a tárgyat, de ez a jog nem illet meg téged (hiszen azért foglalják le a te vagyontárgyadat, hogy hozzájussanak a fedezethez).
Szóval elvileg nem lesz bajuk, de a feleséged helyében nem örülnék, hogy vadidegen embereknek kell bizonygatnom, hogy semmi nem a tied. És bizonyításnak nem elég a szavam.
Tudom, naív vagyok, de nem lehetne valahogy kifizetni a tartozást? Az a végrehajtás költségei miatt csak nőni fog...

jakab1 # 2010.02.02. 13:14

sziasztok

Sajnos a vállalkozásom becsődölt , volt hitelkártyám amit hosszú éveken keresztül használtam és rendesen fizetem is. De a csőd után nem tudtam fizetni és így a bank felmondta a kártyát ,mivel nem tudtam fizetni a részleteket sem így biróságra került az ügy és most a végrehajtónál van. Mivel én külföldön élek , a feleségem lakásán vagyok bejelentve.Arra a címre küldték a végrehajtási idézést, azt írja ha nem tartózkodik senki sem a lakásban a végrehajtó fel tudja nyitni a lakást, kérdésem ha én nem ott élek akkor a feleségemnek és gyermekeimnek milyen kellemetlenségei adódhatnak.